דפי מידע

דף מידע 7342

מס' 3742 , יום שישי, כב כסלו, 30.11.18

שבת שלום

נר ראשון ולמפיון: חנוכה
טקס הדלקת נר ראשון יתקיים ביום ראשון 12/2 בשעה 18:00 ברחבת גן הזיכרון. את הנרות ידליקו – בסימן "האור הזך של הגיל הרך "– נשות מערכת הגיל הרך , עם מילים מרגשות. לאחר הטקס נמשיך לחדר האוכל עם פעילות יצירה, יריד ספרים  במחירים מאירי עיניים וסופגניות. הפעילות תתקיים עד 20:00.
מצעד הלמפיונים יצא בשעה 17:51 מחניית בית ברל, נמשיך בכביש עד צומת אליהו רם , נפנה ימינה ושוב ימינה לכביש העולה לאולם ספורט, ומשם – לרחבת הטקס בגן הזיכרון. את השיירה יוביל עזר משריקי עם הקלאב קאר ואתם מוזמנים להשתלב בכל שלב.

כדאי להצטייד בלבוש חם, אמצעי הדלקה ונרות להחלפה. חג שמח!

מרוץ הלפיד של החטיבה: מי שרוצה להצטרף אלינו לריצה ממשמר דוד לנען ביום ראשון וטרם נרשם מוזמן לפנות עוד היום לאייל מזרחי 5525057-052.  השתתפות מכ, יתה ט'. אורךהמסלול ממשמר דוד לנען 10 ק"מ.

ללקוחות חטיפיצה היקרים: לא תהיה פיצה בראשון הקרוב.

קלפי מאזן 2017
קלפי לאישור הדוחות הכספיים המבוקרים של נען לשנת 2017 כפי שהוצגו באסיפה על ידי רו"ח אלי בירנבוים, פתוחה להצבעה עד יום שני 12/3 (כולל). בבעיות טכניות ניתן לפנות לאיילה סול. 

ברכות למתגייסים ולמשתחרר

לשי כודדה ויאיר וייס שהתגייסו השבוע – שירות מוצלח ומאתגר ושימרו על עצמכם!

לתומר סוקלסקי – שהשתחרר מצה"ל – דרך צלחה באזרחות!

הודעה: הבאת מחלוקת לבוררות חיצונית
לאור הכרעת הקיבוץ על שיוך דירות לפי 1155, חולקו כספים לקבוצת הוותיקים על פי מפתח איזון בגין המעבר מ 751. קבוצת חברים המייצגת את הוותיקים ערערה על הפרשנות שנתנה הנהלת הקיבוץ להחלטות הקלפי, אשר לטענתם חיסרה 30 אש"ח (%3.75 מערך המגרש בשנת 2013). ניסיון להגיע להסכמות לא צלח. אי לכך הוחלט בהסכמה משותפת של הנהלת הקהילה וקבוצת החברים המייצגת להביא את המחלוקת להכרעה בפני בוררות חיצונית.הנהלת הקהילה וקבוצת החברים

הודעת נציגי הציבור בדירקטוריון הכלכלי
לחברי נען, נוכח תוצאות הקלפי על התוכנית האסטרטגית העסקית, שבסופו של יום משאירות את ניהול העסקים בידי הקהילה ולא בידי גוף ניהולי מקצועי, מייתרות סמכויות רבות ואת חופש הפעולה של הדירקטוריון, ביקשנו לסיים את תפקידנו כנציגי ציבור בדירקטוריון הכלכלי.אין ביכולתנו, בתנאים אלו, לממש את אחריותנו המקצועית ולהוביל את הדרך שחשבנו שהיא הנכונה עבור פיתוח ומינוף העסקים בנען.אנחנו מלאי תודה על האמון והבחירה בנו לתפקיד נציגי הציבור בדירקטוריון, ומקווים שנדע כקהילה למצוא את הדרך הנכונה כדי כן לקדם את הפעילות העסקית בנען בעתיד.הילה זמיר, אמיר שביט ואיתמר אהרונסון

מפגש בוקר: פרשת הצוללות
ביום שני 3/12 בשעה 10:00 נארח את תא"ל במיל' שמואל צוקר, שהיה בעבר ראש מנהל הרכש במשרד הביטחון. צוקר הופיע בתוכנית "המקור" שעסקה בתיק הצוללות, והוא ידבר על הפרשה ועל השאלות העולות ממנה .יהיה מעניין. כולם מוזמנים לשמוע!
צוות מועדון זמן אישה

משולחן ועדת יישוב
בימים אלה מתבצע מיפוי ואבחון של מערך התנועה, השבילים והחניות, במקביל לתוכניות בינוי ראשוניות לשכונות החדשות המתוכננות .

במסגרת זו מסתמן שיוסדר פתרון חלקי שיקל על עומסי תנועת הרכבים הנעים בין השער הראשי לשער צפון, אולם בהתייחס ללוחות הזמנים הצפויים עד למימוש התכניות, החליטה הוועדה בישיבתה השבוע להתקין מחסום מהיר, בנוסף לשער הקיים )הצהוב(, באופן שיאפשר כניסה ויציאה למורשים (חברי נען, ברי רשות, עובדים שכירים קבועים) באמצעות הטלפון הנייד בכל שעות היום. בשעות הלילה, החל מהשעה 22.00 ייסגרו השער והמחסומים .

מדובר בשני מחסומים מהירים (קלים) לכל כיוון: אחד ליציאה והשני לכניסה, על ציר השער הצהוב .מאחר ומחסומים מסוג זה עלולים להינזק ביתר קלות, אנו מקווים שלא ייווצר מצב של תקלות או חבלות שימנעו את היכולת להמשיך להפעילם (מטעמי תפעול ועלויות).

עלות המחסומים: כ-12,000 ₪. לידיעה כי במקום מותקנות מצלמות לאורך כל שעות היממה.  הצפי להתקנת המחסומים והכנסת ההרשאות לטלפונים הניידים – במהלך חודש דצמבר .

טיול חוג הנוער: מועד נוסף
לידיעת הרשומים ואלו שרצו אבל לא היה מקום – לאור הביקוש קבענו מועד נוסף לטיול בכפרים הערבים הנוצריים איבלין ומעיליא בהדרכת עדי זרחי – 31.12. מי שרשום ברשימת ההמתנה לטיול בתאריך 17.12 הועבר לתאריך החדש. יש מקום לעוד סקרנים, ובנוסף נשמח למתנדבים שיסכימו לעבור מהמועד הראשון לשני .הרשמה אצל דגנית 8454977 – 052 בהודעת טקסט.

צוות טיולים קהילתיים: מחפשים מרכז/ת
לריכוז צוות טיולים קהילתיים נחוץ מתנדב המעוניין להצטרף לעשייה. לפנות לעמרי או לרעיה.

להורי התינוקות: תזכורת מהגיל הרך
בית שקד ובית שקדייה מסיימים בימים אלה את קליטת התינוקות. אנו נערכים לפתיחת בית פיסטוק לתינוקות ילידי ספטמבר – דצמבר 2018, ולכן מזכירות: עם הלידה יש ליצור קשר עם מערכת הגיל הרך (ללא תלות ברישום במשרד הפנים או במזכירות). הורים לתינוקות שנולדו בין החודשים יוני לאוגוסט שטרם יצרו קשר, והורים לתינוקות שרק נולדו או בדרך, ומעוניינים להצטרף לבית פיסטוק, אנא פנו אלינו בהקדם לצורך רישום ילדכם ושמירת מקום. ההרשמה לבית פיסטוק תיסגר ב-30.12.18. לאחר מועד זה תתאפשר הכניסה בהתאם להחלטות בנושא קליטה על בסיס מקום פנוי. מחכות לכם ,חמוטל ודורית

תזכורת מהביטחון: להיות ערניים וזהירים
גם בחורף, מזכירים לכם לנעול דלתות וחלונות בלילה וביום, ולדווח באופן מידי לניר אלוני על כל אדם חשוד המסתובב בנען. שיהיה לנו חורף שקט ובטוח.

תודה מבנות תל"ם
רוצות להודות לכל החברים שתרמו והשתתפו במימון 8 מקררים חדשים לדירות שלנו. שמחנו והתרגשנו לקבלם! מעריכות מאוד את הנדיבות והמחווה המקסימה . בנות תל"ם ואיילת לייפר

שורה להשראה
כשהייתי בן חמש חשבתי שחשמל נוצר על ידי שקעים. לא הבחנתי בקיומן של תחנות כוח שמייצרות אותו אי-שם. באותה מידה, רוב הילדים אינם מבחינים בכך שהון הוא    משהו שצריך לייצר. נראה שזה דבר מה שזורם מן ההורים (פול גרהם)


לרותי מניס ולמשפחה – במות האם, תנחומים מבית נען

המשפחה יושבת שבעה בירושלים עד יום רביעי.