דפי מידע

דף מידע 3739

מס' 3739, יום שישי, א' כסלו 9.11.18

 שבת שלום 

סיכום אסיפה ולקראת קלפי
באסיפה שהתקיימה השבוע אושרה העברת המועמדים לחברות לקלפי: שחר אמון (בן זוגה של ענת גרסטל) ,עמרי שאשא (בן זוגה של שקד קרן), דגן סדרינס (בן זוגה של עומר קרן).

בנושא השני – תוכנית אסטרטגית לפעילות העסקית של נען – נערך דיון על הצעות חברים מול סעיפים שונים בתוכנית. בסיום האסיפה הועברו הצעות החברים להצבעה בקלפי. קלפי תתקיים בסוף השבוע הבא.

מנהלת שיוך ודיור: דוח מצב
במהלך החודשים האחרונים התנהל דיון ציבורי על המשך מתווה שיוך הדירות. מטרת המתווה כוללת, בין היתר, אפשרות ליצור רשימת דיירים פוטנציאליים העתידים לבנות במתחמים המיועדים לבנייה (שכונת בנדס, שכונת אסם ושכונת הרפת) ומתן פתרונות דיור קבע ומעבר לחברים עם מעבר הדיירים לשכ' הכדורגל, תוך התחשבות בזכויות היורשים ובהחלטת הקיבוץ. כמו כן, כולל המתווה מתן מענה ופתרונות שונים בנושא המגרשים המשותפים בניסיון להגיע להבנות עם קבוצה גדולה ככל הניתן של חברים המתגוררים במגרשים המשותפים. הצורך ליצור קריטריונים להחלטה כאשר מנסים לגשר בין צרכים אמיתיים של קבוצות שונות בקהילה, העלה בעיות והציף רגשות הנובעים מהתהליך. מנהלת הדיור השתדלה להנגיש את הנושאים גם לקהלים שבדרך כלל מעורבותם אינה רבה; התקיימו כינוסים של הדור הצעיר ושל פנסיונרים, ובנוסף לכך ,מנהלת הדיור נפגשה עם מרבית החברים שהציעו הצעות לדיון, מתוך רצון להגיע להבנה. סיכום השיח הציבורי נעשה כרגיל באמצעות הצבעה בקלפי, מנהלת הדיור לומדת את ההחלטות  שהתקבלו, שוקדת על הכנת תוכנית עבודה ליישום מטרות המתווה, ותיידע את הציבור  בתוכניות ובפעולות הנגזרות ממנו.

בטווח הקרוב נקיים שני מפגשים המיועדים לקבוצות ספציפיות, לטובת לימוד תמונת המצב הייחודית  והזכויות הנגזרות ממנה, בהשתתפות מנהלת הדיור ועו"ד צפריר בן אור:

  • 18/11 בשעה 20:00 פגישה של בתי אב גרושים
  • 6/12 בשעה 19:00 פגישה של היורשים

על מנת לקדם את עבודת המנהלת הכוללת כיום תחום רחב של פעילויות: יישום המתווה, המשך קידום הפרצלציה של מגרשי המגורים שתאפשר יישום השיוך, תכנון מתחמי הבנייה, קידום השיוך החוזי ואח"כ הקנייני, מענה לבקשות חברים וכולי, החליטה המנהלת שהחל מחודש דצמבר יעבוד עודד רובין בהיקף משרה מלאה, במקום יומיים בשבוע כפי שהיה עד כה. עד לקבלת אישור המוסדות הרלבנטיים, הפרש  משכורתו של עודד ישולם מתקציב מנהלת השיוך והדיור לשנת 2018.

בוא ואשק לך: ערב יהודה אורן
שישי 16/11 במועדון ,בסימן "דור המשך". יפתחו את הערב שירים הלקוחים מהצגות חגי בנים בביצוע בנים ממשיכים, ואחריהם יונתן ובן ארצי, הבנים המוכשרים של שלמה ארצי, בניגון מקורי משלהם. מוזמנים לערב שכולו מוזיקה העוברת מדור לדור . 21:00  קפה ועוגות שמרים, 21:30 מתחילים.

הנוער העובד: חג המעלות
קן נען מזמין לחג המעלות השנתי. יום חמישי 15/11 בשעה 19:00 בשטח המפגן .חניכי השכבה הצעירה יגיעו בשעה 18:00 לא"ש לילה. ב- 19:00 נחכה להגעתם ונתחיל בהדלקת כתובות האש, בטקס עליית השכבות ובמסכת עליה עבדו החניכים. החג הוא חגיגה גדולה של יצירה ורוח נעורים. נשמח שתהיו איתנו!

מועדון דוקו: הסרט "מתנחלת"
ביום שלישי 13/11 יוקרן "מתנחלת" ואחריו פגישה עם הבמאית איריס זכי. מה קורה כשבמאית תל אביבית שמאלנית מתבצרת בלב ההתנחלות תקוע למשך חודשיים בניסיון לשוחח עם המקומיים? סרט מרגש המביא מבט נשי, מכיל ומרענן על הכאב בסכסוך הישראלי-פלסטיני. כניסה מ- 20:00. הסרט ב- 20:30.

הרצאה בסלון הדריםFive O’clock Tea
מיכל אנוך תשתף אותנו בסיפורה האישי ותדבר על" אמהוּת יחידנית – בחירה או חוסר ברירה"?
יום ראשון 18/11 בשעה 17:00. יהיה מעניין ואינטימי. בואו לשמוע! 

מפגש פתוח: נבחרת מפלגת העבודה
ביום חמישי 15/11. בשעה 20:00 במועדון נארח מפגש משולש: ח"כ נחמן שי – עיתונאי, סופר, ח"כ רב פעלים, דובר צה"ל מיתולוגי. ח"כ מיכל בירן – פעילה בוועדות הכנסת בתחומי עבודה, רווחה, בריאות וגימלאים. ערן חרמוני – לשעבר יו"ר המשמרת הצעירה. מזכ"ל מפלגת העבודה. מוזמנים.

רווחה נען מזמינה להרצאה: ייפוי כוח מתמשך – מה זה ולמה זה טוב?
ביום רביעי 21/11 בשעה 20:30 תתקיים במועדון הרצאה מעניינת שחשובה לכל אחד מאיתנו; למי שחושש מהיום שבו יהיה תלוי באחרים ולא יוכל לקבל החלטות, או מפחד שיגיע רגע שבו יאריכו את חייו באופן מלאכותי בניגוד לרצונו, ורוצה לשמוע על פתרון משפטי.  הפתרון הושג בתיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, והוא נקרא ייפוי כוח מתמשך ומתן הוראות רפואיות.
בואו לשמוע את ד"ר עדי אשכנזי ואת עו"ד חיה לזר-נוטקין, שישתפו אותנו בהתנדבות בידע שלהן.

חינוך חברתי: תנו לגדול בשקט
כיתת "גפן "יצאה אתמול לכנס י"א השנתי החשוב והמסורתי, שמתקיים במהלך סוף השבוע ברביבים. חלק ממטרות הכנס הוא העמקת חשיבות האחריות האישית ותרומה לחברה. לאור ההתרחשויות בימים האחרונים ובעקבות מחאת בני הנוער מעוטף עזה, החליטה התנועה הקיבוצית לדחות את פתיחת הכנס כדי לתמוך במחאה שזכתה לכינוי "תנו לגדול בשקט".מערכת החינוך החברתי בנען החליטה להצטרף למחאה, אשר סוחפת אחריה בני נוער, הורים, מסגרות חברתיות, מושבים וקיבוצים מכל הארץ, ולהפגין תמיכתה. בהירתמותם של נערי והורי הכיתה הצטרפו בני הנוער לחלק האחרון של המסע בירושלים ולטקס הסיום. אנו מעודדים את היוזמה של בני הנוער הלוקחים אחריות על עתידם באזור ומחזקים את ידם.דלית ברנד וצוות החינוך החברתי.

קיבוץ על גלגלים: טיול אופניים לתל מלוט
בשבת 24/11 נצא לטיול אופניים. ניפגש ב-9:00 ברחבת חד"א, נצא מהשער הראשי, נעבור בפרדסים ,נעצור בתחנת הרכבת הישנה, ונטפס לתצפית והסברים מהתל. לפני שנחזור נעצור למנוחה מרעננת בחורשה שלמרגלות התל, עם פיתות מהטאבון של הנוער העובד. אורך המסלול כ-10 ק"מ .יהיה כיף!
הצוות המארגן: אוהד שחם, תומר שגב, אחי מילר, עמרי וידן, רעיה בן אברהם, בשיתוף הנוער העובד.

עובדים בכביש
ביום א' ייסגר לתנועה קטע הכביש בין גן המטוס לרוני ברקאי בין השעות 9:00-15:30 לצורך טיפול בתשתיות. אנא סעו בדרכים חלופיות.

להורים שנולד להם ילד בשנת 2018
לקראת הדיווח השנתי לרשות המים על מספר נפשות, עלינו לעדכן את רישומי כל התינוקות שנולדו בנען במהלך 2018. מבקשים מההורים להעביר צילומי ספחים של תעודות הזהות בהם מופיעים הילדים במייל לרומי בר לב – עוז romi@naan.co.il עד 23/11 לצורך עדכון מספר הנפשות לכמות מים בהקצאה. תודה.

מקררים לבנות תל"ם: הזמנה להתגייסות למימון קהילתי משותף
מעל 15 שנה פועלת בנען תוכנית תל"ם המיוחדת. עשר הבנות העובדות בגיל הרך במסגרת התוכנית מתגוררות בנען במבנים צנועים עם מכשירי חשמל ישנים. אנו מאוד רוצים לפרגן לבנות שעובדות עם ילדינו במסירות ובאהבה, ולשדרג עבורן את המקררים שבחדריהן. היות ואין לכך תקציב, חשבנו שבהתגייסות משותפת לתרומה נוכל להצליח במשימה. רוצים להשתתף ולתרום? מוזמנים לעדכן את איילת לייפר בהודעת ווטסאפ בסכום שתרצו להעביר 2232630 – 052. תודה גדולה מראש!

יד שנייה במעבדה: קונים בכיף
ציוד יד 2 לילד ולתינוק – מאגר קהילתי עשיר ומגוון: פתוח בימי ראשון וחמישי 16:00-18:00. הקנייה באופן עצמאי (בוחרים וממלאים את דף הרישום במקום). בבקשה השאירו מסודר. דפנה: 4204788 – 052

מהוועדה הירוקה: מיחזורים יעילים
הפחים הכתומים: אחרי שלושה חודשים מהצבתם ניכרת היענות יפה של אנשי נען המקפידים על הפרדה נכונה (כך עפ"י בדיקה של המועצה), יחד עם זאת, ברצוננו לציין כמה דגשים: בנוסף לאריזות מזון וחטיפים ניתן למחזר באמצעותם גם קלקר, גביעים של מעדני חלב ושקיות ניילון. הקפידו להשליך לפח הכתום את קרטוני החלב – אלו מצופים בחלקם הפנימי בפלסטיק ולכן ההתייחסות אליהם היא כאריזת פלסטיק לכל דבר – ומקומם בפח הכתום ולא בקרטוניה או בפח הכחול של הניירות.

קרטונים – לקרטוניה: אנו חוזרים ומבקשים, אנא השליכו קרטונים אך ורק לקרטוניות, אין להניח בשום אופן קרטונים לצד פחים. חברת אמניר איננה אוספת אותם בצורה כזאת! חשוב להדגיש שבנען פריסתקרטוניות הרחבה ביותר בכל המועצה – אז מאמץ קטן שלכם, חיסכון גדול מאוד במצטבר לקהילה.

הגשם שלפני הפטריות
ירדו השבוע 17 מ"מ .  

שורה להשראה
חלק מהאנשים מרגישים את הגשם, ואחרים רק נרטבים (בוב מארלי)