דפי מידע

דף מידע 3737

                                                                                                                    מס' 3737. יום שישי, יז חשוון,  26.10.18

שבת שלום
תוכנית אסטרטגית לעסקים: ממשיכים
השבוע התקיים ערב חגיגי להצגת התוכנית בפואיה בית גלילי. הערב זכה להשתתפות שיא של כ-200 חברים קשובים. בהמשך לכך נערכה אסיפה ראשונה בנושא ביום רביעי. באסיפה נדונה הצעה לסדר של חברים אשר נדחתה בהצבעה בסיום האסיפה .

מפאת השעה המאוחרת הדיון המתוכנן בתוכנית האסטרטגית לעסקים נדחה לאסיפה הבאה אשר תתקיים ביום שני 29.10 בשעה 20:30. בפתח האסיפה תוצג תמצית של התוכנית האסטרטגית  על ידי גיל רבינוביץ – היועץ האסטרטגי.
חברים המבקשים להגיש הסתייגויות יכולים להעבירן לעירית במייל:עד יום שני 29.10 בבוקר irit@naan.co.il

במידה ולא נסיים את הדיון, מתוכננת אסיפה נוספת בהמשך השבוע,  ביום רביעי 31.10 בשעה 20:30. האסיפות לא ישודרו מטעמי חיסיון עסקי.

תודה רבה על התרומה להצלחת ערב ההשקה; לשי קופיט – על העיצוב הגרפי , להלל זהבי ,לגל נמרי וליהודה כהן (מהכולבו) – על הסרטון המשובח .

שיוך דירות: אל הקלפיות
קלפי על המתווה להמשך התקדמות בתהליכי השיוך, תתקיים מהיום ,26.10, עד יום שלישי 30.10 (כולל).
סעיפי ההצבעה נשלחו במייל ומוצגים על לוח המודעות בחדה"א. בשאלות והבהרות לגבי ההצעות והחלופות מוזמנים לפנות לעודד רובין 6121600 – 052 או ליגאל זליגמן 4677612 – 050.

עמדת הצבעה תוצב בחדה"א בשעות הארוחות. בבעיות טכניות ניתן לפנות לאילה סול 8892222 – 052

יום הבוחר: בחירות לרשויות המקומיות
ביום שלישי 30.10 יתקיימו בחירות לראשות המועצה האזורית ולמועצה .
הקלפיות בנען יהיו בבית גלילי. שעות ההצבעה: 7:00 עד 22:00. מעטפות ההצבעה לראש המועצה – בצבע צהוב, מעטפות הצבעה למליאת המועצה – בצבע לבן .המועמדים למועצה מנען:  

חיה לזר נוטקין – רשימה שהכינוי שלה הוא נען הדמוקרטית וסימנה נע,

אהרל'ה פוקס – רשימה שהכינוי שלה הוא אהרל'ה למען נען וסימנה אפ.  

בהצלחה למתמודדים ולבוחרים!

 • יום הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות ולמועצות האזוריות נקבע כיום שבתון – יום חופש לעובדים .
  בהתאם לכך גם מערכות החינוך בנען יהיו סגורות.
 • הכולבו פותח שעריו ביום הבוחר בין השעות 8:00-13:00 במיוחד בשבילכם. תודה לצוות!

ברכות וגאווה

תמר עומסי (בתם של עדי ואיל), זכתה השבוע במקום שני ובפרס על עבודת הגמר שלה (י"ב)  מטעם האגודה ההיסטורית הישראלית, בטקס שהתקיים באונ' תל אביב . נושא העבודה: הקהילות היהודיות בלוב ותוניסיה בתקופת מלחמת העולם השנייה.
כל הכבוד תמר על ההישג ובהצלחה בהמשך!

מוועדת ביקורת: דוח בחינת הבקרה התקציבית
דו"ח ביקורת בנושא בחינת הבקרה התקציבית נשלח לחברים במייל, וניתן לקבלו במזכירות.
מי שזמנו קצר, יכול לעבור לסיכום ולריכוז הממצאים וההמלצות בעמודים האחרונים של הדוח. 

ריסוס ביובים: מזיזים חפצים מהפתחים
בימים אלה מתבצע ריסוס ביובים נגד תיקנים וחולדות בכל רחבי הקיבוץ. חלק מפתחי הביוב נמצאים בתוך חצרות ומרפסות של בתים, ומוסתרים על ידי ארונות, עציצים, שטיחים, מכונות כביסה וכולי. אנא גלו את פתחי הביוב הללו והזיזו ציוד וחפצים המונחים עליהם על מנת שנוכל לרסס. ביובים שלא יהיו גלויים ולא יסומנו בצורה  ברורה – לא נוכל להגיע אליהם.  תודה על שיתוף הפעולה ,צוות תברואה

חיילים בודדים: יוצאים שבת לבית משופץ
בשבוע שעבר בוצע בנען פרויקט התנדבותי מיוחד של עמותת רתם שרביט והמיזם החברתי SocialEyes, במסגרתו שופצו ועוצבו חדרי החיילים הבודדים במבנה ה"רכבת" המיתולוגי. מיזם SocialEyes משפץ דירות של מעוטי יכולת ושל חיילים בודדים, בעזרת מתנדבים וחברות שונות שתורמות חומרי עבודה וריהוט .אנשי העמותה בחרו לשפץ בנען חמישה חדרים ישנים ורעועים בהם מתגוררים חיילים בודדים שעלו לארץ לבד לעשות צבא, ולהפוך אותם לבית חם שיעניק תחושה טובה. בסיוע 25 מתנדבים מ"ביטוח חקלאי" שהגיעו ליום עבודה שלם, הם תיקנו ,שידרגו ,צבעו ,הרכיבו רהיטים והלבישו את הקירות באביזרים, מנורות ותמונות. התוצאה מרהיבה: חדרים מעוצבים, חמים ויפים. המבצע נוהל על ידי מיה ריזל, מעצבת פנים, שעמלה על תכנון הפרויקט ועל הפעלת המתנדבים .החומרים ,הרהיטים והחפצים נרכשו מכספי תרומה של ביטוח חקלאי.

החיילים שיצאו לסופ"ש האחרון מצאו חדר משופץ ומקסים, פערו עיניים והתרגשו מאוד. מגיע להם!

וגם אנחנו התרגשנו – לראות את חבורת המתנדבים המקומיים מנען, שנענו לקריאה והתייצבו לשעות של עבודות; עם שפכטלים, מברשות, ארגזי כלים וחיוך – היה כיף לראות את כולכם בפעולה, מקצוענים ואלופים ,תודה! עשיתם עבודה מעולה. תודה לאופות המתנדבות על העוגות הביתיות המפנקות שנתנו לעומלים כוחות – קיבלתן ים מחמאות!, תודה לצוות הנוי על הסיוע החסון (אתם תמיד שם לתת יד בזמן הנכון(, ותודה גדולה לאילת קסטרו – שבמסירות, בנחישות ובאהבה הניעה את הכוחות, תפרה את הקצוות וגרמה לדברים לקרות .

לחיי פרויקטים נוספים משמחי לבבות! 

מהרווחה: כמה תזכורות 

 • השתתפות בתשלום טיפול רגשי – לקראת סוף השנה אנו מזכירים לכם להגיש קבלות על טיפולים רגשיים אצל    מטפלים מוסמכים (בלבד( לצורך השתתפות בסך 90 ₪ לעד 9 מפגשים בשנה לחבר.
 • הכרה בנכות כללית לצורך שיקום מקצועי/לימודי – הביטוח הלאומי מכיר בהפרעות קשב וריכוז ובלקויות למידה לצורך סיוע בשיקום לימודי-מקצועי .מוזמנים להיעזר בנו לבדיקת זכאותכם ,ולסיוע בהגשת הטפסים.
 • אנשי קשר – חברים המעוניינים לשמש כאנשי קשר עם חברים אחרים בקהילה שיש להם צרכים מיוחדים ,מוזמנים ליצור קשר עם לימור. בהזדמנות זאת אנחנו רוצים להודות לחברים העושים מלאכתם בדיסקרטיות ומכל הלב בליווי ובקשר עם חברים בקהילה הזקוקים לכך.
 • הצוות הממונה על מניעת הטרדות מיניות בקהילה – חברי הצוות הם ריקי גרין, רונן רחמוט ולימור אלי-יהודאי
 • מוזמנים לפנות אלינו גם אם יש ספק. השנה עסקנו בשיתוף עם החינוך החברתי בסדנאות לנוער והרצאות להורים בנושא מיניות בריאה. בהמשך נפרסם את התוכנית לשנת 2019.
 •  חשוב! חברים הנקלעים לקושי או מזהים אדם המתמודד עם קושי, מוזמנים ליצור קשר עם לימור אלי-יהודאי
 •  מנהלת הרווחה והצרכים המיוחדים: 6931190-052, או במייל limorevaha@naan.co.il

רווחה ושירותים חברתיים גזר – למי פונים?

עו"ס עירית דרורי מלמן – אחראית על נען ועל תוכנית נתיבים להורות 9274077 – 08, 6407250 – 052 מייל:
 iritd@gezer-region.muni.il
עו"ס מיה שלו – טיפול באזרחים וותיקים ,9274071 – 08, 5710838 – 052  maya@gezer-region.muni.il

פנינה גבאי – אחראית מתנדבים ופעילות פנאי לאזרחים ותיקים 9274069 – 08 pninag@gezer-region.muni.il נשמח לסייע לכם בפנייה לרווחה-גזר בכל דבר ועניין. לימור אלי-יהודאי

 סבא יוסף הסנדלר: זוכרים ומודים
השבוע זכינו לטקס מרגש, שהעצים את המחווה לשימור הזיכרון של הסנדלרייה ושל פועלו של סבא יוסף. מחווה שהחלה לפני מספר שנים על ידי חבר יקר של סבא – חנוך רז, שרתם את דניאל מדאר-הלוי ויחד יצרו מיצב מרשים לזכרו של סבא יוסף. בהמשך הגיע בזכות שרהל'ה אלמוג וועדת השימור – ארון תצוגה יפיפה, הטומן בחובו את כל מה שסבא יוסף הסנדלר היה בשביל חברים וילדים רבים כל כך.

בטקס, אותו יזמה והובילה שרהל'ה אלמוג, השתתפו חברים ומשפחה שסיפרו על הסנדלרייה, על פועלו של סבא יוסף ועל האדם הנדיר שהיה; אוהב אדם באשר הוא אדם. מתוך הדברים שנאמרו: "בעידןMade in   China ישנה הערכה מחודשת למלאכות יד שכאלה, למגע יד אדם, שתגאל אותנו מהמתועש והזול. קיים געגוע לאדם אשר לא רק יצר ותיקן נעליים, אלא גם ידע להקשיב על הדרך לאדם שמולו, ובדרכי נועם ואחוות חברים ביצע את תפקידו וטיפל במסירות ומקצועיות בנעל, עד שהחזירה מחודשת ורעננה לבעליה".
מודים ומוקירים את כל מי שבחר לזכור איתנו את סבא יוסף הסנדלר.  המשפחה

בנות שישים פלוס: הזמנה לשפת התנועה
מזמינה אתכן, נשים בנות 60+, למפגש הכרות עם Tao Dance – שיטת תנועה המתמקדת בתנועה שלנו כאן ועכשיו, מתוך נוכחות והקשבה לגוף, לנשימה וללב. השיטה מאפשרת חיבור לתנועה הפנימית הבריאה, לחושים ולדמיון, מתוך מודעות. את היום והשעה נקבע יחד. אשמח להרחיב, מוזמנות להתקשר. אורלי 2232322 – 052  

מזיזים מחוגים: שעון חורף
יחל ב-28.10. בשעה 2:00 בלילה שבין שבת לראשון יש להזיז שעה אחורה.

שורה להשראה
"הימים באים והולכים כמו דמויות דוממות ומצועפות ששלח מישהו רחוק וידידותי; אך הם אינם אומרים דבר, ואם אנו ממאנים להשתמש במתנות שהביאו עמם, הם לוקחים אותן בדממה כלעומת שבאו"  (ראלף וולדו אמרסון מתוך הספר חברה ובדידות)