דפי מידע

דף מידע 3734

                                                                                                               מס' 3734. יום שישי, כו תשרי  5.10.2018

שבת שלום

מזל טוב קוקלולולו!

    לסולי זליגמן ויובל ריטוב, למיתי ויגאל ולכל המשפחה, להולדת הבת והנכדה

קלפי
תתקיים מהיום, שישי 5/10 עד יום שני 8/10 (כולל). בנושאים:

  1. מתווה לתהליך נען 2030 ואישור צוות ההיגוי.
  2. בחירת 3 מבין המועמדות להנהלת קרן ערבות הדדית: מרים קלוסקה, יעל רז, אנטיה ירקוני ודפנה אטס.
  3. קבלה לחברות: מעין גלבוע (בת הזוג של אורי ארז), ישי שגיא (בן הזוג של איילת גורן), ותמר סולטר (בת הזוג של עדי שרון).

עמדת מחשב להצבעה תוצב בפואיה חדר האוכל בשעות הארוחות.
בבעיות ניתן לפנות לאילה סול 052-8892222 (בבקשה לא בשבת). בהצלחה למועמדים ולמועמדות.

כמה מילים על תהליך נען 2030
בסופ"ש זה מתקיימת הצבעה על הפעלת תהליך 'נען 2030'. למי שלא נחשף עד כה, מדובר בתהליך ציבורי אשר תכליתו לצייר את 'תמונת העתיד' של נען לקראת שנת 2030 (או אם תרצו: יומולדת 100 לקיבוץ) במספר מרכיבים מרכזיים. פירוט נוסף ניתן בתוכנית הראשונית שפורסמה לפני האסיפה.

התהליך ירוכז על ידי צוות היגוי של כ- 20 חברים, שגם הוא מובא לאישור, ויהיה באחריות הח"מ.

הנחיית התהליך כפי שמוצע על ידינו יעשה על ידי גלעד לוי, מנכ"ל חברת מודוס (פרטים בגוגל).

הנקודה המרכזית שאני מבקש לעמוד עליה כאן היא שחיוני לנו להצליח בתהליך הזה. הבעיה היא שאין ניסיון רב בתנועה הקיבוצית בניהול תהליכים אסטרטגים מקיפים שאינם תהליך שינוי אשר התוצרים שלו מבוקשים וידועים בעיקרם מלכתחילה. מה עוד שמדובר בקיבוץ הכי גדול. כדי להצליח חובה עלינו לאחוז בכלים ובאמצעים שבהישג ידינו. 'כלי' מרכזי הוא יועץ ארגוני שנקודת המבט שלו וניסיונו מרוכזים בתהליך הציבורי ולא בתכנים שהם עניינם של צוות ההיגוי ושל החברים.

מול הצעת הנהלת הקהילה לקיים את התהליך בהנחיה של גלעד לוי, מוגשת הצעת חבר לעשות את זה ללא יועץ. לקפוץ למים של התהליך ללא יועץ ארגוני מלווה, עבורי זו הרפתקנות שהפסדה מובטח בצידה. לפיכך אני מבקש בכל לשון של בקשה לתמוך בהצעת ההנהלה כלשונה.   נמרוד זיו

אסיפות: שתיים השבוע
ביום ראשון 7/10 בשעה 20:00 תתקיים אסיפה בנושא: הצעת החלטה להבטחת הסיעוד והביטוח הסיעודי לחברי נען. הצעת החלטה נשלחה לחברים במייל וניתן לקבלה במזכירות.

ביום חמישי 11/10 אסיפה בנושא מתווה השיוך – חידוש הדיונים. האסיפה תיפתח בדיון בהסתייגויות שהוגשו לפרק היורשים, ובכך נסיים את שלב הדיונים בשלושת הפרקים המרכזיים של המתווה. לאחר מכן נציג באסיפה נפרדת את התיקונים והעדכונים שנבקש לשלב במתווה בעקבות ההסתייגויות שהוגשו ובעקבות דיונים שהתקיימו עם החברים המסתייגים ובמינהלת עצמה, בכל שלושת הפרקים. לאחר הצגת המתווה המעודכן תחליט האסיפה על הסתייגויות שיועברו לקלפי מול הצעות המינהלת למתווה.

מצפים לראותכם באסיפות (אסיפה נוספת תתקיים ב-14/10). חומר הופץ במייל.  מנהלת הדיור והשיוך

תכנית משק: נערכים ומזמינים
צוות הניהול עם מחלקת הכספים ומנהלי הפעילויות נערכים בימים אלה לתוכנית המשק 2019, במסגרתה יגובשו היעדים והתקציבים ברמת הקהילה והקיבוץ.  אנו מזמינים חברים המעוניינים להציע או לקדם יעד בתחום שחשוב לדעתם שיקבל ביטוי במסגרת תוכנית הקהילה, לפנות במהלך השבועיים הקרובים לשרון אולמן. רצוי לשלוח במייל: sharon@naan.co.il או להעביר לתיבה במזכירות. בברכת הצלחה ובאופטימיות לקראת האתגרים שבפתח.  שרון אולמן, נמרוד זיו

הסלון למוסיקה קאמרית: עונה חדשה
שמחים לפתוח עונת פעילות חמישית ביום רביעי 10/10 עם שלישיית פסנתר בינלאומית.
פתיחת דלתות בשעה 19:15, תחילת הקונצרט בשעה 20:00.

לקראת בחירות

ביום שלישי 9/10, בשעה 20:30 במועדון, מפגש עם פטר וייס, ראש המועצה.

טורניר קטרגל
מחר, שבת, 9:30, שריקת הפתיחה של הטורניר. על הדשא יעלו כוכבי העבר והעתיד לתצוגת כדורגל משכנעת. הפועל זכרים, הפועל חיבורים, 451, ותיקים, והקציצות – מי תנצח? בואו לעודד. יש קרטיבים.

מועדון זמן אישה: חוזרים לפעילות
ביום שני 15/10 בשעה 10:00 נפגש עם אלמורק – בימאית ויוצרת קולנוע ועם רן פרידברג שהפיק את סרטה שצולם באתיופיה, סרט ששאוב מתוך סיפור חייה. הנושאים שבהם עוסקת אלמורק בסרטיה הם הגירה, עלייה ונשים – אלו יהיו גם חלק מנושאי המפגש שלנו. להתראות!    צוות הבנות

טיול חוג הנוער 2000: בסמטאות דליית אל כרמל
אבתסאם חלבי, ילידת דליית אל כרמל, תיקח אותנו לטיול ברחובות, בסמטאות ובסיפורים של דליית אל כרמל ועוספיה. יום שני 22/10, יציאה בשעה 7:00. הטיול בהליכה בעיר (כ-3 שעות). ארוחת צהרים ב"בית אלמוכתר" – ממיטב מעדני העדה הדרוזית ועלותה כ-65 ש"ח (נאסוף בתחילת הטיול). הרשמה אצל דגנית.

נמלת האש: המדביר מגיע
בשבוע הקרוב יגיע המדביר לנען, חברים הזקוקים לשירותיו מוזמנים לפנות למשרד הבינוי עד יום שני בבוקר כדי שנוכל לכלול אתכם בטיפול הקרוב. להזכירכם, טיפול נגד נמלת האש בשטח הציבורי מסביב לבית יבוצע על חשבון הקיבוץ. טיפול בנמלת האש בתוך הבית יהיה על חשבון החבר בעלות של 350 ₪. ריסוסים בבתי החברים נגד תיקנים ומכרסמים יהיו בעלות של 175 ₪. הזמנת הדברה ביתית תחשב כאישור לחיוב.

עיתון "הארץ"
מציע מבצע לחברי קיבוצים. ביום שני הקרוב יגיע נציג לפרטים ולהרשמה למעוניינים בין השעות 14:00-11:30 בחדר האוכל. בשאלות לפנות לרחלי ביבי.

מיחזור: קרטוניות או לא להיות
הקרטונייה שעמדה ליד מרכז יצירה זזה למרכז הפחים בין מרחב ג' לאולם. אנא השליכו קרטונים אך ורק לקרטוניות המוסדרות: מול הכספומט, ליד קובי שילה, ליד יאיר שביט, בכביש עוקף דרומי ליד שכ' בית ברל, ליד בית הקברות הישן, בכלבו, וליד מרחב ג'. אין להניח קרטונים לצד פחים רגילים או פחים למיחזור נייר.  תודה!

שמחה בכפר: סורגים בכיף
גם בקיץ הזה, כבר ארבע שנים מאז יצאנו לדרך המלהיבה, נמשכת הסריגה של הסורגות בפרויקט "סורגים בכיף". הסורגות באות והולכות, ממציאות ליין חדש משלהן או משמרות דוגמאות מבית אבא: כל אחת בהתאם לטעמה ולרוח יצירתה. יש סורגות בנען, וביישובים באזור – רחובות, רמלה, בית עוזיאל וחבצלת,

יש בגת, בתל אביב, בחולון, באזור המרכז, בחיפה ועוד. התוצרת הסרוגה מהאזור שלנו ממשיכה להיאסף בספריה בנען – "הבית של הפרויקט". מפה ומהמרכזים הנוספים יוצאת בימי החורף הקרים חלוקה לרחבי הארץ, ולמרבה הפליאה – גם בשיא הקיץ. נתרמו כבר המון כובעים ופריטים לכפרי נוער, לפנימיות לילדים בסיכון, בתי חולים לבריאות הנפש, לניצולי שואה, פליטים סורים וילדי עובדים זרים, תינוקות ופגים, ילדים חולים ולאחרונה גם הגיעו להודו הרחוקה לכפרים מוכי עוני. בחג נען התרגשנו לפתוח את התצוגה הצנועה של התמונות מהחלוקה האחרונה בכפרים שבהודו. המוצרים שחולקו שם הביא שמחה גדולה. התמונות מוצגות בימים הקרובים בספריה. תודה לכל השותפים, ולכן סורגות יקרות, על היצירה ללא לאות ועל העשייה הנפלאה ב"מפעלים הביתיים" שהם חלק מהמפעל הגדול והנפלא הזה. תודה על תמיכת הקיבוץ בפרויקט, ושתימשך חדוות העשייה, שמחת התרומה והשמחה בכפר כמובן. מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו בכל עונות השנה. אורית

אחרי החגים: לנצור את הזיכרון הגדול לפני שישתלטו ימי החול
במקום שבו נגמרות המילים, מחפשים אותן בכל זאת, כדי לסכם את "תקופת החגים" ואת אקורד הסיום המנצח, שעוצמתו עוד מהדהדת בחוזקה. חגי תשרי נפתחו בטקס ראש השנה שבדרך של הומור ויצירה, האיר את עצמת העשייה, את רוח ההתנדבות, ואפשר לנו גם הצצה נפלאה אל הסיפורים שמאחורי מסעות הדגל הנודד. בתחושת גאווה גדולה נכנסנו במהירות אל "מנהרת חג נען" המסחררת, למסע אינטנסיבי של חוויות קהילתיות מגבשות. החל בקבלת חג הסוכות לצד עיר אוהלים, סיור מוזיקלי עם מנגינה בלב, פעילות הישוב שלי שבכל שנה מלמדת בהנאה את סיפורו של המקום, חידון אינטראקטיבי, וגם משחק שני דגלים – כי כולנו ילדים של החיים. טיול משפחות לילי, ודור צעיר שמפיח רוח נעורים בבוסתן הקסום במסיבת ה"ביר גארדן". ארוחת בוקר מפנקת, וכאילו כל זה לא הספיק – מחשבים מסלול מחדש ועולים לרמת יצירה היסטורית של ממש, בערב המרכזי, שהאיר השנה בזרקור גדול על קהילת נען במיטבה, והוכיח שהיא מבורכת בכישרונות והם רבים כל כך – מנקלטים ועד בני נוער, יוצרים, זמרים, נגנים, שחקנים, מוזיקאים ומפיקים. כולם יחד בתמהיל נדיר ומיוחד הוכיחו בערב אחד, על במה אחת, שהיצירה הטובה ביותר, המחברת ביותר, העוצמתית ביותר, נמצאת כאן בבית. ש"הקול שלנו" הוא יקר מפז שיש להמשיך להשמיע אותו, לעודד אותו ולתת לו ביטוי בכל מחיר. החגיגה שנמשכה אל תוך הלילה בבוסתן לא מנעה מהחוגגים להתייצב עם שחר למרוץ נען ה-8 ואחריו לפעילות יצירה לכל המשפחה.

88 שנות נען, ואין ספק שהן עושות טוב. נען משתבחת, מפתיעה ומתפתחת, עם פסיפס אנושי מיוחד.

תודה מכל הלב על מילוי המצברים והתרוממות הרוח. לכל אחד מהשותפים הרבים שתרמו ליצירה התרבותית המשתבחת ולעומדת בראשם, רעיה, שאולי לפחות עד סוף השנה, תנוח מעט ותמלא את הסוללה.
בהערכה רבה,  שרון אולמן בשם צוות הניהול ובית נען

בהמשך לגיוס הקהילתי
תודה ליגאל דן ולאשכול הבינוי על התקנת מתקן מתח ומקבילים חדש בחורשת ימית, להנאת המבקרים בחורשה.  צוות קהילה בפעולה

שורה להשראה
 "גישה חיובית אולי לא תפתור את כל הבעיות שלך,אבל היא תעצבן מספיק אנשים בדרך בשביל להיות שווה את המאמץ"(הרם אלברייט)