דפי מידע

דף מידע 3733

      מס' 3733. יום שישי, יט אלול, 28.9.2018

 שבת שלום וחג נען שמח

באסיפה
שהתקיימה השבוע אושרה העברה לקלפי של המועמדים לחברות: מעין גלבוע (בת הזוג של אורי ארז), ישי שגיא (בן הזוג של איילת גורן), ותמר סולטר (בת הזוג של עדי שרון).

בנושא קרן לערבות הדדית – אושרו המועמדות לתפקיד חברות בקרן: מרים קלוסקה, יעל רז,אנטיה ירקוני, דפנה אטס. בקלפי ייבחרו שלוש מהן.

הוצג ונדון המתווה לתהליך נען 2030 וכן צוות ההיגוי. הנושא אושר להצבעה בקלפי.

קלפי בנושאים הנ"ל תתקיים מיום שישי 5/10 עד יום שני 8/10 (כולל).עמדת מחשב להצבעה תוצב בפואיה חדר האוכל בשעות הארוחות. בבעיות ניתן לפנות לאילה סול 052-8892222 (בבקשה לא במהלך השבת). בהצלחה למועמדים ולמועמדות.

ממנהלת הדיור: ממשיכים במתווה השיוך
אנו מבקשים לעדכן לגבי המשך תהליך קבלת ההחלטות בנוגע למתווה השיוך.

כזכור התקיימו מספר אספות שעסקו בהסתייגויות שהוגשו בנוגע לפרק המגרשים המשותפים ולפרק של פחות מ-15 שנות ותק. לאחר סוכות בכוונתנו לחדש את הדיונים במתווה השיוך; אספה ראשונה תתקיים ב-11/10, ואספה שנייה ב-14/10. אם יהיה צורך באספות נוספות, סוכם כי הן יתקיימו באופן רציף.

את האספות הבאות נפתח בדיון שיעסוק בהסתייגויות שהוגשו לפרק היורשים, שהוא הפרק השלישי והאחרון, ובכך נסיים את שלב הדיונים בשלושת הפרקים המרכזיים של המתווה.

לאחר מכן נציג באספה נפרדת את התיקונים והעדכונים שנבקש לשלב במתווה בעקבות ההסתייגויות שהוגשו ובעקבות דיונים וישיבות שהתקיימו עם החברים המסתייגים ובמינהלת עצמה, בכל שלושת הפרקים.

לאחר הצגת המתווה המעודכן תחליט האספה על הסתייגויות שיועברו לקלפי אל מול הצעות המינהלת למתווה, בהנחה שחלק מההסתייגויות יוטמעו במתווה.
חשוב לציין שאנו מקיימים כל העת שיח פורה עם החברים שהגישו הסתייגויות במטרה לנסות ולגשר ככל הניתן על הפערים, והיכן שהדבר לא ניתן – להגיע להגדרות ברורות באשר לשוני שבין ההצעות.
אנו מודים לחברים על ההשתתפות הערה והעניינית ונשוב במשנה מרץ אחרי סוכות. בברכת מועדים לשמחה, מנהלת הדיור וצוות הניהול

חדשות מהארכיון: סיפור מקומי
לרגל חג נען אנחנו משיקים אתר אינטרנט המספר את סיפורה של נען על ציר הזמן.
כרגע יש באתר תכנים בעיקר מ-50 השנים הראשונות של נען, והשאיפה היא להרחיב ולעבות את הסיפור בעזרת חומרי ארכיון והחומרים שלכם.
כל אחד בקהילה יכול ומוזמן לתרום משלו ולהשתתף ביצירת הסיפור באמצעות העלאת תמונות, קטעי וידאו וטקסט.
תודה לדגנית על היוזמה והדחיפה, תודה לרעיה על שאפשרה ותמכה.
לכניסה לאתר חפשו בגוגל: סיפור מקומי קיבוץ נען. בשאלות מוזמנים לפנות למיה בארכיון.

חדר אוכל: מתי אוכלים
היום, שישי, פתוח לארוחת צהריים בלבד 13:00-11:00. בערב סגור.
בחג נען (ערב סוכות שני), יום א' 30/9, ארוחת צהריים וארוחת ערב חגיגית.

הבריכה בחג: ימים אחרונים לעונה
היום, שישי 18:00-7:00. שבת 18:00-9:00 (8:00 לשחיינים).
ראשון 30/9 ערב חג – יום אחרון לעונה – מתנפחים – לחברי וילדי נען בלבד – 13:00-10:00.

משולחן הנהלת קהילה: תפקיד מרכז לתחום גמלאים
השבוע הועלה לדיון בפעם נוספת הצורך בריכוז תחום הגמלאים. ציבור זה בנען הולך וגדל, ומענה עבורו לקראת העשור הקרוב מצריך היערכות.
בדף המידע שפורסם בספטמבר 2017 צוין כי מתבצעת בחינה מחודשת להגדרת התפקיד, לאחר שכבר בשנת 2013 הועלה הנושא לראשונה בפני הנהלת קהילה. ביעדי הקהילה לשנת 2018 הוגדר ביצוע סקר צרכים ומינוי "רכז גמלאים", ובתוכנית שאושרה בקלפי נבחרה הצעת עמוס שביט – להעלות יעד זה לרמת יעדי הקיבוץ.

הנהלת הקהילה בישיבתה השבוע בחנה ואישרה את הגדרות התפקיד והצורך בו. המינוי יבוצע באמצעות צוות מכרזים ובחירה בקלפי. המטרה היא ליצור ולבנות בהדרגה תשתית שתשרת את מכלול צרכי אוכלוסיית נען המתבגרת, בעשור הבא. לסייע לחברים הזקוקים לכך, לגשר על פערים אותם אנו מזהים במצבים שונים לקראת ולאחר פרישה, במיצוי זכויות, בפיתוח תעסוקה ופנאי, בהתנדבות, ביוזמות מול המועצה בתחום זה ועוד.
רכז הגמלאים ירכז "צוות לגיל השלישי", אשר יהיה שותף בין היתר בתהליכי התכנון להתאמת השירותים הקיימים עבור האוכלוסייה המתבגרת בהווה ובעתיד.
אין כוונה ליצור כפילות מול ממלאי תפקידים, אלא להגדיר כתובת מקשרת, מתאמת, יוזמת ומסייעת בין מנהלי הפעילויות בתחומים הרלוונטיים  – כגון תרבות פנאי ותעסוקה, סיעוד ורווחה, תכנון והנגשה, אחזקה, הנהלות הקיבוץ ועוד – ולמקד בהם את הדגשים הנדרשים עבור אוכלוסייה זו.בשלב הראשוני מדובר במשרה חלקית (כ-20%). בהמשך בהתאם להתפתחות התפקיד, מספר הגמלאים וגילם, ייבחן הנושא שוב.הטיפול בייעד זה יתבטא גם בתקציב הקהילה, אשר יוצג לאישור ציבורי במסגרת תוכנית המשק לשנת 2019. מכרז לתפקיד צפוי להתפרסם במהלך החודש הנוכחי. נמרוד זיו ושרון אולמן

מנהלת לחינוך החברתי: סיום מכרז
בתום הליך ארוך בו נפגשנו עם מספר מועמדים ולאחר מכן העמקנו את הבחינה מול המועמדים המובילים, אנו שמחים להודיע על בחירתה של דלית לוי ברנד לתפקיד.

לדלית תואר שני מהאוניברסיטה העברית, ניסיון משמעותי בניהול וייעוץ ארגוני למנהלים ולארגונים בתחומים מגוונים, כולל ניסיון בהובלת תהליכים מול מנהלי מוסדות חינוך, וכן ניסיון כרכזת חברתית בעברה. התרשמנו שלדלית יכולות אישיות גבוהות מאוד הן בפן הבין-אישי והן בפן הניהולי אשר יתנו את המיטב ובמקצועיות למערכת ולנען לקראת האתגרים הבאים.

אנו מודים לכל אחד ואחת מהמועמדים שהגישו עצמם לתפקיד ולחברים שהביעו את עמדתם. לדלית – בהצלחה בתפקיד המאתגר והחשוב. החפיפה בין מיה ודלית החלה בימים אלו. נודה למיה בהמשך.
צוות המכרז: מיטל מרקס, שלומית אלמוג, יהודית חתואל, קרן אנוך ושרון אולמן

תקציבים: תיקון טעות מחודש יוני
בשל טעות שחלה במערכת התקציב האישי בחודש יוני 2018, נשמטו בתקציבים של כמה מהחברים חיובים של העברות פרטיות שבוצעו בין חבר לחבר. סכום זה לא נכלל בסך החיובים שהועברו לבנק,כך שחשבונם חויב בחוסר. חיובים אלו יישלחו לבנק בשבוע הראשון של חודש אוקטובר (עוד לפני התקציב של חודש ספטמבר). החברים הרלוונטיים קיבלו מכתב בתא הדואר לגבי גובה הסכום.אנא היו ערניים ובדקו אם קיבלתם הודעה. במידת הצורך ניתן לפנות לדנה (אשל) קולברג בטלפון 052-2232226 או במייל gizbar@naan.co.il

מוזיקה לקטנים: מופע במועדון
ביום שלישי 2/10 בשעה 16:30 במועדון מופע מוזיקלי אקוסטי לילדים בהשתתפות נוגה גבע ומאיה משעול (המורה למוזיקה של הגנים), עם שירים, נגינה והפעלה של הילדים. מותאם לגיל 8-2.כניסה: 45 ש"ח לילד. מלווה ללא תשלום.

קהילה בפעולה: תמיד באה בטוב
תודה לצוותי הפעילות ולמתנדבים הרבים – מכל הגילים – שניקו, שתלו, עדרו,תלו, צבעו ועשו את נען ליפה ומטופחת יותר, בדיוק בזמן ליום הולדת 88! חג שמח ולהתראות בגיוסים הבאים,    ליהי ואייל

שורה להשראה:
"צריך להיות אדם שכל הזמן פועל למשהו, ואני אומר, אתה תמיד גדול כגודל העניין שאתה משרת ואתה נהייה קטן אם אתה משרת רק את עצמך" (שמעון פרס)