דפי מידע

דף מידע 3722

מס' 3722. יום שישי, א אב, 13.7.2018

שבת שלום

שיוך דירות: דיונים ציבוריים
מנהלת הדיור והשיוך מזמינה את החברים לשני ערבי הסברה בנושא מתווה להמשך התקדמות בתהליכי השיוך. שלושת הנושאים שיעלו לדיון:
מימוש זכויות המורישים; 15 שנות ותק – הבאה לדיון בהתאם להחלטת קלפי; מגרשים משותפים.
המפגשים יתקיימו במועדון בשני מועדים: 19.7 ו-29/7 בשעה 20:00. חומר יופץ בשבוע הבא.
אנו קוראים לחברים להגיע, לשמוע, להשמיע ולהיות מעורבים בתהליך.

Five O'clock Tea: הרצאה בסלון הדרים
ביום שלישי 17.7 רונלי ליבנה תדבר על חשיבות הקשר, התקשורת והמגע מגיל לידה ועד בכלל.
מתחילים ב-17:00 בדיוק. מחכים לכם! דיירי הבית, הצוות, רותם ולימור

חתולי הרחוב: ערב שירה
חגיגה יוונית ישראלית – ערב שירה עם "חתולי הרחוב" וזמרים. ליל שבת 3.8 במכון איילון (גבעת הקיבוצים) ברחובות. מוזמנים ב-21:00, מתחילים ב-21:30. בואו לשיר עמנו – צוות הערב הנעני

ברכות חמות לגיל אזוב (לא חבר קיבוץ אבל לגמרי משלנו) שמתגייס לקורס טיִס – בהצלחה!

משולחנה של ועדת ישוב: שער צפון
השבוע דנה הוועדה בנושא שער צפון בהמשך להחלטה שפורסמה על סגירתו למשך כשבועיים לניסיון.
המטרה הייתה ונותרה – לעצור ולמנוע את השימוש האינטנסיבי של תושבי הסביבה בנען לקיצור דרך, לעתים תוך כדי נהיגה פרועה ומסוכנת בתוך שטחי הקיבוץ. בפרק הזמן שחלף נחשפה והקשיבה הוועדה לשיח שהתפתח בנושא, לדעות מגוונות שהביעו חברים – רבים התומכים מאוד במהלך ואחרים המתנגדים והמבקשים לפתוח. הוועדה שמעה ושקלה הצעות, וכן נבחנו היבטים משפטיים, תכנוניים, תפעוליים, תקציביים ועוד.מסקנות הוועדה:

  • יחל הליך מקצועי לגיבוש פתרון לטווח ארוך, הנעוץ בתכנון מותאם הלוקח בחשבון את התפתחות השכונות החדשות, את המצב הקיים, את היקף ומיקום אזורי השירותים, מיקום החניות ועוד.
  • האבחון, הלמידה והתכנון, ולאחר מכן הביצוע, כרוכים בהקצאת משאבים, עלויות וזמן. כמו כן נדרש תיאום עם שלבי התכנון ויצירת התשתיות לשכונות חדשות (כגון הרפת).
  • עד השלמת התהליך ויישום הפתרון התכנוני הקבוע, תתאפשר החל משבת הקרובה פתיחה חלקית של השער באמצעות חיוג טלפוני בשעות המפורטות: בימי שבת מהשעה 6:00 עד 22:00 ובכל ערב, מ-20:00 עד 22:00.
  • בנוסף, תיבחן פתיחת השער בימי שישי. המטרה היא לשמור על המצב הנוכחי המונע כניסה ותנועת רכבים מוגברת בקיבוץ. בימים הקרובים נתאם ערב הסברה ונזמין את המעוניינים לשמוע את השיקולים ולהתייחס.

חדשות מגזר העסקים: אולם אירועים
בשעה טובה חתמנו השבוע על הסכם עם חברת גני כנען להקמת והפעלת אולם אירועים. אולם האירועים החדש יחליף את גן האירועים הקיים. כזכור, עסקה זו אושרה באספה ובקלפי בסוף 2016, ועד כה התנהל מו"מ ארוך בינינו לבינם. עם חתימת ההסכם יעלה מעט שכה"ד שמקבלת נען בגן הקיים, ולאחר שנהוון את הקרקע המיועדת לאולם החדש יעלה שכ"ד שתקבל נען באופן משמעותי. הסכומים המדויקים הוצגו לציבור. במקביל אנו מקדמים מול רמ"י את ביצוע העסקה על הקרקע שעליה אמור לקום אולם האירועים. עבודות ההקמה של האולם יתחילו לאחר שנשלים את היוון הקרקע מול רמ"י, במהרה בימינו. עירית שיפריס

ענף המזון: תקופת שיפוצים
בשעה טובה ומבורכת יתחילו ביום ראשון עבודות לשיפוץ המטבח באופן יסודי. תקופת השיפוץ צפויה להימשך כ-4-3 חודשים. אנו נעשה מאמצים לעבוד כרגיל, ככל האפשר, תוך כדי העבודות הנרחבות, ומקווים שנצליח בכך. במידה ויהיו אילוצים – ייתכנו שינויים בתפריט. נשמח שתהיו סבלניים ותומכים. תודה, ברק וצוות ענף המזון

תוספת לפנסיה: השלמת מידע ליישום ההחלטה
כזכור נקבעו במסגרת תוכנית המשק לשנת 2018 תוספות לפנסיה לפי מפתח מסוים. מיד לאחר אישור התוכנית עשינו הכנות ביצוע ההחלטה ביחס לפנסיה. בנוגע ליחידים – ההחלטה למיטב ידיעתנו יושמה במלואה.
בנוגע לזוגות חברים – הסתבר כי המידע שבידינו אינו שלם, ועד השלמתו לא ניתן לפעול באופן מדויק ואחראי. לפיכך אנו עובדים עם צוות הפנסיה על השלמת המידע וארגונו בכדי שיהווה תשתית ראויה לפעולות כספיות.
התוכנית היא לסיים את ההכנות לקראת תקציב אוגוסט (בתקווה שלא אתבדה). בכל מקרה השלמת הפנסיה תהיה רטרואקטיבית ליום יישום ההחלטה. נמרוד זיו
חלוקת כספי ג'יין בגין שיוך דירות
בימים אלו מתבצעת חלוקת הכספים בגין ביטול ההתחשבנות על שיוך דירות והמעבר מ-751 ל-1155 על פי החלטות הקיבוץ. העברת הכספים לחברים הזכאים מתנהלת באחריות גזברית נען – דנה קולברג.
קצת נתונים:
• עד עתה הועברו לחברים כ-13 מיליון ₪ – שהם כמחצית מהסכום המיועד לחלוקה. קצב התשלומים נגזר מקצב החתימות של החברים על אישור ההתחשבנות ואישור קבלת התשלום.
• הקצאת הכספים מכספי ג'יין לצורך ביטול ההתחשבנות כאמור בהחלטת האסיפה (הצבעת קלפי בסוף אוגוסט 2013) היתה בסך 25 מיליון ₪.
• החשבון שנעשה באותה עת על בסיס הפרמטרים שנקבעו היה תשלום בסך 25.6 מיליון ₪.
• החשבון המתוקן שעשינו כעת לצורך החלוקה בפועל מגיע לכמעט 26 מיליון, מאחר והיו חסרות שנות וותק בספירה המקורית ביחס למספר חברים (מידע לקוי).
הקצאת כספי ג'יין היתה החלטה ראשונה מתוך סדרת החלטות בקיץ 2013 בקשר עם שיוך דירות, כולל מפתח חלוקת ה- 25 מש"ח. נכון להיום זו תמונת המצב:
נשמעת טענה מצד חברים שהחלטת החלוקה מפורשת על ידינו שלא כהלכה, וחברים ותיקים זכאים לתשלום נוסף בגין 3.75% כפול 8000 ₪, שזה 30 אש"ח לזכאות. מאחר והטענה הונחה רק עכשיו על שולחני, אצטרך לראות איך מובילים את המחלוקת הזו. יחד עם זאת אני מבקש לציין שלושה דברים:
1. מנסחי ההחלטה, הן אמיר שביט והן עו"ד צפריר בן אור, עומדים על כך שהניסוח מייצג את הכוונה המקורית – ה- 3.75% אינם לתשלום לחברים אלא לרמ"י, ולוותיקים נעשה 'ניכוי במקור'.
2. סכום השיפוי המצרפי שחושב – 25 מש"ח (אם כי בסטייה מעלה של כ-600 אש"ח) אכן מבסס את הפרשנות של אמיר וצפריר.
3. יש לדעת שאין לנו כסף נוסף מתמורות ג'יין לביצוע ההחלטה בפרשנות המרחיבה שלה כאמור לעיל (סך כ-6 מש"ח), אלא רק בתוך ה-15 מש"ח שהוקצו בזמנו לצורך תשלום 3.75% לרמ"י. נמרוד זיו

דברים טובים: חדשות אשכול תרבות, ספורט ומעורבות בקהילה
לוח שנה קהילתי של נען אצלכם בנייד – יוזמה חדשה עלתה השבוע לאוויר – לוח שנה קהילתי – מאפשרת לכם לקבל לנייד את כל המידע על האירועים והפעילויות בנען. רוצים להתקין את הלוח? כל מה שעליכם לעשות הוא לשלוח את כתובת המייל שלכם לאייל מצליח (בוואטסאפ 050-9105656 או לדוא"ל eyalmaz@gmail.com). בשבוע הקרוב נפעיל עמדות התקנה בכניסה לחד"א ולכלבו, כדי לסייע למי שלא הצליח להתקין בעצמו. ותודה לאייל מצליח ולעמרי וידן, על היוזמה הנחישות והביצוע.
פרויקט התנדבותי חדש אורלי שגב בשיתוף איל גלס (מנכ"ל עמותת לשובע) וצוות מתנדבים יובילו פרויקט של יצירת קשר בין קהילת נען לבית נוער ברמלה. המעוניינים להיות שותפים לעשייה מוזמנים לפנות לאורלי או רעיה.
שיפוץ האמפי בימים אלו החלו עבודות שיפוץ במבנה. מספר בקרים הוקדשו לאיסוף ולהצלת חומרים חשובים מחדר העבודה של גדעון אוקו במטרה ליצור במקום חדר תצוגה. תודה למיה קסטרו, להגר אוקו ולבני החטיבה.
החגים בפתח – מי שרוצה לקחת חלק ולהיות שותף בטקס או בפרוייקט כזה או אחר- אשמח לפניותיכם.
מונדיאל בפאב – הגמר הגדול: מוזמנים אלינו לשידור חגיגי לכל המשפחה. ראשון 18:00. רעיה

חיובי בריכה בתקציב
בדוח התקציב בסעיף חיובי המזנון כלולים גם חיובי המנוי/כרטיסיות/כניסות שבוצעו.
מי שנבהל מהסכום הגבוה בהוצאות המזנון שלו – זה ההסבר. אם יש שאלות אתם מוזמנים לפנות. יורם שגב

מהתברואה
ביום ראשון תבוצע הדברה נגד נמלת האש בשכונת צפון (אילן קרן) וקומותיים צפון (יעקב גלילי עד יהודה שוורץ). אנו מבקשים להימנע מהשקיית הגינות עד יום שלישי כדי שהחומר יוכל לפעול. שאלות – לרון גינדין

מהביטחון
ניר בחופש מיום א' 15/7 עד יום חמישי 19/7 כולל. מחליף אותו אייל מזרחי 052-5525057

הנוער העובד מתגייס לטובת הסביבה
בימים שני ושלישי יחלקו חניכי התנועה לבתי החברים תיקי איסוף ועלוני הסבר על השימוש במיכלים הכתומים. בברכת מיחזור נעים ומוצלח. הוועדה לאיכות הסביבה

תודה על קצה המזלג ומראש האומגה
אחרי שנת בר מצווה אדירה וסיום במפגן מרגש כמו שחלמנו, אנחנו רוצים להגיד תודה: למדריכים שלנו שהם זכייה בלוטו: אדם שגיב, עדן שילה, ספיר שטרן, והמד"צים: נועם דגן, איתמר אפיץ, גל דיין, נועה וידן ורן פתחה; לקובי בלין – על בטיחות המתקנים והאימונים; לרינת צפניה שוורץ על אירוע עלייה לתורה והשקעה בחדוות נתינה; לאתי רוניס והדס פוקס על הפקת האירוח תחת הפיקוסים; לאלגרו הגברה ותאורה; לצוותים היעילים והנדיבים של החשמליה והנוי; לרן מנדלסון על הקליפ, הכישרון והצילומים בשמש הקופחת; לשי קופיט על עיצוב ההזמנות ועל הסבלנות הנדירה; לאיל מזרחי, עדי וידן וכל בני החטיבה שהיו לימיננו כל הזמן; למיה מנדל שלו מנהלת החינוך החברתי; לבני קורי (בן הזוג של הילה די-נור) על עיצוב הפואיה; להורי כיתה ו' – גיא לנדאו, ניר דגן, רותם ורונן רחמוט, בינה פרג'ון, מיכל זליגמן ורוני אשל – על הסיוע הלוגיסטי ביום האירוע; לשרון אולמן על הסדרת האישורים מול הרשויות; לצור טל על מסגרת העץ לצילומים; לרעיה על התמיכה המוראלית; ולכם – כל העוזרים, המברכים, המפרגנים ומחממי הלבבות. הייתם טובים אלינו. אוהבים ומעריכים, כיתת שקד וההורים

שורה להשראה
"אל תשאל את עצמך מה העולם צריך, שאל את עצמך מה גורם לך להתעורר לחיים ואז לך ועשה זאת. העולם צריך אנשים שמתעוררים לחיים" הווארד וושינגטון תורמן