דפי מידע

דף מידע 3720

מס' 3720, יום שישי, טז תמוז, 29.6.2018

בר מצווה: אנו נ – כו -נים
בני ובנות קבוצת שקד, 31 במספר ,חוגגים בר מצווה ומזמינים את בית נען .
יום חמישי 7/5, 19:00 קבלת פנים וארוחה על הדשאים של חדר האוכל .21:00 טקס ומפגן אש בשטח ליד מגרשי הטניס. נשמח שתהיו איתנו בערב זה! ילדי שקד, המשפחות, המדריכים, והחינוך החברתי.

ילדי שקד: מיקה אלון, רון אלוני, רועי ביתן, איתמר ברוניצקי, עידו ברקאי, נועה גפן, אוריה גרי, אבישי גרני, מאיה גת, רוי דביר, איתמר הרץ, יהונתן זיתוני, מירי טליאנסקי, מאיה יונתנוב, יובל כהן, יפתח עומסי, יסמין פסח, ליר פתחה, מיכאל צביאלי, עופרי ציוני, יונתן קובו, אריאל קולברג, יפתח קולודנר, קיילי קסדי, עופרי רוזנבאום, הילי שגב, יאיר שדות, ליה שכטר, שגיא שני, דניאל שרון, ג'וני שרון.

המדריכים: עדן שילה, אדם שגיב ,ספיר שטרן )הנוער העובד(. מדריכים צעירים: נעם דגן, נועה וידן ,איתמר אפיץ, גל דיין, רן פתחה.

ביום האירוע הבריכה תיסגר בשעה 17:00. הכלבו בשעה 19:00.

קלפי בשני נושאים
אישור שלומית אלמוג שחר לתפקיד חברה בצוות מינוי ומכרזים, וערעור אריה סויטלמן על החלטת הנהלת קהילה בנושא השכרת דירות קבע בעת חופשה מיוחדת, פתוחה להצבעה מהיום, שישי ,עד יום ב' 7/2 )כולל(. בבעיות ניתן לפנות לאילה סול 8892222-052, בבקשה לא בשבת .

מכרז לניהול צוות החשמליה
מכרז לתפקיד מנהל/ת לצוות החשמליה פורסם השבוע במייל ובאתר האינטרנט וניתן לקבלו במש"א. הגשת מועמדות עד 8.7 למייל: michraznaan@gmail.com. מרכזת המכרז: מיטל מרקס.

מופע: מוטי זעירא ומיטל טרבלסי
"והדרך עודנה נפקחת לאורך – 70 שנים למדינת ישראל" – מופע עם מוטי זעירא ומיטל טרבלסי מלווים בנגינת פסנתר, יתקיים ביום רביעי 11.7 במועדון, ומוקדש לדור השני. 19:30 התכנסות, קפה וכיבוד.
20:00 תחילת המופע. מוזמנים לבוא, להקשיב, לשיר ולשמוח. צוות חוג הנוער 2000
מונדיאל על הבר
שבת 17:00 ארגנטינה-צרפת ,פותחים את שלבי ההכרעה. מוזמנים לצפייה בפאב.

משק החי מזמין
בואו לבקר בפינת הקסם שלנו .אנחנו פתוחים בימים ראשון-שישי 8:00-19:00, שבת 10:00-19:00. הכניסה בליווי מבוגר, ובבקשה לכבד את החיות בביתן וגם את הצומח, ולהשאיר נקי אחריכם. מצפים לראותכם – צוות משק החי

מדברים עסקים: שיח פתוח
אנו מזמינים את החברים למפגש בפאב עם אילן היו"ר הכלכלי, עירית מנהלת העסקים וורד מנהלת הכספים. הזדמנות להציע הצעות ולשמוע על מגמות. יום א' 8.7, בשעה 20:30. בואו להשמיע ולשאול .

תאונת דרכים: זהירות זהירות זהירות
ביום רביעי השבוע ארעה תאונה על הכביש המוביל לחניית בית גלילי, אוטובוס שהחזיר את תלמידי בית הספר פגע בהולך רגל, עובד המפעל, שחצה את הכביש, לא במעבר חצייה. למרבה המזל הנפגע שוחרר אמש לביתו לאחר טיפול רפואי ושלומו טוב .אנו שולחים לו איחולי החלמה שלמה ומהירה .האירוע יכול היה בקלות להסתיים באסון. חשוב שנתעורר כולנו ונזכור שהכבישים שמסוכנים בכל מקום ,מסוכנים גם בתוך הקיבוץ. היו זהירים, הנחו את ילדיכם, ושמרו על עצמכם ועליהם .כי בשנייה אחת של חוסר זהירות, החיים יכולים להתהפך .

ועוד בענייני זהירות ובטיחות
השבוע נפצעה ילדה ששיחקה עם ילדים נוספים בתוך אזור השיפוצים של מקלט דוד זהבי, מתחת לבית גלילי. ילדים מכיתות ב-ד מגיעים למקום בשעות אחר הצהריים. הורים – שימו לב, הסבירו לילדיכם את הסכנה שבאתר בנייה ומנעו מהם להגיע למקום .

החינוך החברתי: חופש גדול!
"זרעי קיץ נישאים ברוח, באים בנחיריים ורומזים איזה קיץ הולך להיות"
היום יוצאים לחופש ילדי היסודי ומצטרפים אל תלמידי התיכון שכבר סיימו את השנה. הם ואנחנו ,צוות החינוך החברתי ,נרגשים מאוד להתחיל את חופשת הקיץ. תקופת החופש הגדול בחינוך החברתי היא הזדמנות אדירה לעשייה חינוכית-חברתית רחבה;
גיבוש חברתי, שיתופי פעולה, העצמת הילדים, חינוך לקבלת האחר, לעצמאות, לנתינה ולהתנדבות הם ערכים בהם בחרו צוותי החינוך להתמקד בבניית תכנית הקיץ, כל צוות בהתאמה לקבוצת הילדים ולצרכי הגיל. את הערכים שילבנו בפעילויות לפי נושאים שבועיים: אגדות וסיפורי עמים, טבע ובעלי חיים, ספורט ובריאות, 70 שנה למדינה, ארצות ועולם, כישרונות ואומנויות, ושבוע מעברים ופרידות.
אנו מארחים ילדים ובני נוער מקיבוצים אחרים ומתארחים אצלם במסגרת טיולים וקייטנות חוץ אליהם יוצאים ילדי ד-י"ב (עין גב, שער הגולן, אפיק, מעגן, לוטן, אשדות יעקב, כפר חרוב).
חלק ממה שמצפה לנערי החטיבה (הצעירה והבוגרת): יום עיון והתנדבות בעמותת "לשובע", פעילות בנושא שסעים בחברה, שיחה עם חקלאי מהערבה, ביקור בשאנטי במדבר, רפסודיה, גיוס כתה ח 'לעבודות בענפי המשק, התנדבות בקפלן, סדנת מיניות ובניית ספסלי עץ יחד עם ההורים.
במהלך הקיץ יתקיימו המפעלים המסורתיים של תנועת הנוער העובד והלומד:
שכבות ד'-ו 'יצאו למחנה של שלושה ימים בנושא יציאת מצריים. כתות ז' יצאו למחנה "העפלה "וכיתה ח' ל"טיול מים "של ארבעה ימים באזור מורדות הגולן.
שכבה ט' הספיקו לצאת ליער כפר החורש ,ונמצאים שם כרגע במסגרת סמינר המד"צים למשך 11 ימים.
אירועים חשובים ומרגשים לפנינו, רשמו ביומנים: בר מצווה קבוצת שקד 5.7. חג בנים כיתת ורד 27.7.
אירוע סיום של החינוך החברתי 16.8. שתהיה לכולנו חופשה מהנה, מעצימה ובטוחה.
מיה – מנהלת החינוך החברתי

מבית הדרים: מחכים לציוד שיחזור
אנו פונים לכל מי שקיבל מאיתנו בהשאלה ציוד עזר רפואי כמו כיסא גלגלים, הליכון, קביים, מקל הליכה – במידה ואלו כבר אינם בשימוש אצלכם ואולי נשכחו בטעות, אנא החזירו אלינו כדי שחברים נוספים שזקוקים להם יוכלו לקבלם .
בהזדמנות זו אנחנו מזכירים שהציוד שברשותנו מועט וישן, וקיימת אפשרות לשאול ציוד עזר רפואי מ"יד שרה" בתמורה לפיקדון כספי סימלי. טלפון סניף יד שרה ברחובות 9457396 – 08. תודה ובריאות טובה.

מכתב: השכרת דירות למי
באסיפה הכללית נידונה ההצעה לאפשר השכרת דירות למי שיוצא לחופש מאושר. הצעתי היא לאפשר השכרת דירות רק לחברי נען אשר חברים בנען כיום. זאת בניגוד להצעת הנהלת הקהילה לאשר השכרה גם לבני נען שעזבו. בני נען אלו שעזבו מתי שהוא והחליטו לעשות רק לביתם ולא להשתתף בהחזקת הבית הקיבוצי, בהחלטה שלהם בלבד. עוזבים אלו באים להיכנס לדירות של קיבוץ נען רק בגלל שיש להם מעט יותר כסף והם "ידלגו" מעל חברי נען בעיקר הצעירים בכניסה לדירות המשק.
התוצאה תהיה שהמשפחות הצעירות ימשיכו להתגורר בבתים קטנים וצפופים רק בגלל שתרמו חלק מכספן להחזקת הקהילה במשך כל השנים ויכולתן הכספית קטנה יותר.
אני קורא לכלל החברים ובייחוד לצעירים למנוע השכרת דירות למי שאינו חבר נען. אריה סויטלמן

דעה: "תחזקנה ידי עם"
מה יש לו לאדם בחייו? "החדשים" ו"המתחדשים" בקיבוץ, בימים שהמדינה פולשת לגדר הקיבוץ והמועצה מנהלת את אורחותיו "אחורי הקלעים", מה נשאר, הרוח שבנשמה .
לפני שנתיים הוקם בית ספר יסודי חדש, הזדמנות נדירה לנו ההורים, לנו הקיבוץ להשפיע, כי ברור היה לכולם שב"גוונים" אנו צל שאינו חסר. נפל על חלקים גדולים מהעוסקים בעניין "ליקויי מאורות". נבחרה מנהלת בית ספר שאינה מתאימה, ולאחדים שאמרו זאת מיום א' נאמר שהשמש עוד רגע בגבעון .
כעת, לאחר שנתיים של מאבק, ללא השתתפות ממשית של הוריי נען ותוך חוסר רצון פורמלי של הממסד הנעני לתמוך – הצלחנו קבוצת הורים נחושה, להביא להתפטרותה של המנהלת.
זאת לא עת לשמחה, זאת לא עת לחשבון, זאת עת להתגייסות. קיבלנו הזדמנות נדירה להשפיע מחדש על הדמות החשובה ביותר במוסד החינוכי החשוב ביותר בחיי ילדינו – דמות מנהל/ת בית הספר .
אני קורא לכל ציבור ההורים, לפנות לנמרוד ולשרון ולדרוש התערבות פעילה של מוסדות נען בבחירת מנהל/ת לבית הספר החדש. חסל סדר "פוליטקלי קורקט", חסל סדר טהרנות, זה עתיד הילדים שלנו .
נען היא הישוב הגדול בבית הספר, נען היא יישוב עם תעודת זהות, ראוי ואך צודק שבית הספר ישקף ויבטא אותם. אין סיבה להתבייש, אין סיבה להסתתר, זאת זכותנו בכל דין שמיים וארץ .בברכת שנת לימודים הבאה, טובה יותר . חגי אלון

ברכה להשראה
חופש גדול שמח, משחרר, מטעין ומרנין לכל הילדים!