דפי מידע

דף מידע 3719

מס' 3719. יום שישי, ט תמוז, 22.6.2018

שבת שלום

סיכום אסיפה כללית
באסיפה שהתקיימה אתמול הוצגה שלומית אלמוג כמועמדת לתפקיד חברה בצוות מכרזים, ואושרה העברה לקלפי. בהצלחה.
הסעיף השני היה ערעורו של אריה סויטלמן על ההחלטה שפורסמה בנושא השכרת דירת קבע בעת חופשה מיוחדת. הדיון התמקד באפשרות של השכרת הדירות גם לבני נען שעזבו ושהוריהם חברי נען.
הצעת אריה היא להגביל את ההשכרה לחברי נען בלבד, ואילו הנהלת הקהילה מציעה לאפשר השכרה גם לבני נען שעזבו, מתוך הנחה כי חברי נען שאינם נדרשים כיום בתשלום שכ"ד למגורים בקיבוץ יבחרו שלא לשכור ושלם שכ"ד בדירות אלה, על אף שעל פי הצעת ההנהלה עומדת לזכותם האפשרות.בנוסף זהו פתח עבור בני נען שעזבו ומשפחותיהם, לממש את רצונם העז לגור בנען, ולו לתקופה, אשר נמנע מהם בשל המחסור במגרשים.השכרת הדירות היא צעד מתבקש הנותן מענה לכיסוי עלויות הבנייה (משכנתה) הנדרשות מהחבר במקביל למימון עלויות המחיה מחוץ לקיבוץ. עוד הודגש כי חבר שיחרוג מתקופת החופשה המאושרת ולא ישוב לקיבוץ, (כולל משפחות הבונות בשכונת הכדורגל) לא יוכל להשכיר את דירתו, גם לא לחבר נען, ומתוקף החלטות נען תפקע חברותו בקיבוץ.
פרטים נוספים הוצגו באסיפה, ויפורסמו לקראת הקלפי.
קלפי בשני הנושאים הנ"ל תתקיים מיום חמישי 28.6 עד יום ראשון 1.7 (כולל).

שישי של ג'אז: "הדיקסי" במועדון
הערב, שישי, בשעה 20:30, יופיע הרכב הדיקסי. המועדון יהיה סגור לצורך היערכות. בואו ליהנות!

משולחנה של ועדת ישוב: שער צפון ונושא התנועה בנען
השבוע דנה הוועדה בנושא התנועה והחניות בקיבוץ, בשיתוף האדריכלים רפי כהן ורוני אלרואי, עמם נוצרה התקשרות לאחרונה כאדריכלי היישוב של נען. הוועדה התמקדה בפתרון המידי הנדרש עקב תופעה לא רצויה של תנועת רכבים החוצים ומקצרים את דרכם דרך נען – שער ראשי ושער יכין אל שער צפון, לעיתים תוך כדי נהיגה פרועה ומסוכנת בשטחי נען ללא פיקוח ובקרה.
התנועה בישוב הוא נושא רחב ויש לתת עליו את הדעת – החל מהכבישים ההיקפיים וצירי התנועה המרכזיים, דרך שבילים ומדרכות ועד חניות, מחסומים ושערים. בשבועות הקרובים יחל הליך של איסוף נתונים ומידע, ויבוצע אבחון מקצועי ומקיף. על בסיס הפרוגרמה שתגובש יעבדו האדריכלים על פתרונות תכנוניים.
לצורך פתרון מידי הנדרש לעניין תנועת הרכבים החוצים את נען בין השערים, ולאחר שנשקלו מספר הצעות (ולכל אחת יתרונות וחסרונות), הוחלט לסגור לתקופת ניסיון של כשבועיים את שער צפון. בתום פרק הזמן הזה יוסקו מסקנות ויסוכם כיצד לפעול בהמשך.
סגירת השער תחל מיום א' הקרוב. הרשאה לפתיחתו תינתן רק לכלי רכב תפעוליים בתיאום עם ניר אלוני.

לבעלי הכלבים: חידוד נהלים
לאחרונה עולה שוב נושא שוטטות כלבים ללא רצועה וחסם וללא בעליהם, וכן הורים המגיעים עם כלבם לאזור גני הילדים, עד לפתח הגן, דבר הגורם למטרד ולחשש בעת הכניסה והיציאה מהגן.
על פי הדרישה, אסורה כניסת כלבים לחצרות הגנים והדבר נאכף ע"י מערכת הגיל הרך, אך הפניה כאן היא אל בעלי הכלבים לגבי הבאת כלבם אל מתחם הגנים וסמוך אל פתח הגן. שוטטות כלבים עם או בלי בעליהם ללא רצועה במרחב הציבורי היא בניגוד לתקנון הכלבים של נען וללא התחשבות במטרד ובסכנה שהתופעה גורמת. למרות הפניות החוזרות והפרסומים בנושא לאורך השנים, קיים קושי לאכוף את הנושא, זאת על אף הדיווחים למועצה וביקורי לוכד הכלבים.
בימים אלה נבדקת אפשרות של הקמת צוות שיגבש הצעות לדרכי פעולה בנושא. שרון אולמן

שבוע הספר
היום, שישי, מכירת ספרים במועדון 14:00-9:00. תשלום דרך התקציב. להתראות!

פוליטיקה: שניים במועדון אחד
ביום חמישי 28.6, בשעה 19:30, נארח למפגש פתוח שני חברי כנסת מהמחנה הציוני; ח"כ וסגנית יו"ר הכנסת רויטל סוויד וח"כ איציק שמולי, שנבחר השנה בפעם הרביעית כח"כ החברתי ביותר. נושא המפגש: פניה של מדינת ישראל לאן – מבחינה מדינית וחברתית. מחכים לכם. מירלה מקושבסקי

שירות סלקום: שעות פעילות
שעות הקבלה במשרד: ימים א,ב,ד,ה – 14:45-9:30. יום ג' – ללא קבלת קהל, וללא מענה טלפוני. ניתן לשלוח מייל mobile@naan.co.il או במקרים דחופים אסמס/ווטסאפ לאיל עומסי 054-6741376

חטיפיצה חוזרת
התחדשנו בתנורים ומחכים לכם בקוצר רוח בראשון הקרוב, ובכל ראשון כמו שעון.
מ-17:00 בדשא חטיבה.

הודעה חשובה בנושא מסירת טופס 106
כמחצית מעובדי החוץ טרם העבירו למש"א טפסי 106 (או 1301 אצל עצמאים) של שנת 2017 ותלוש שכר דצמבר.
1. המיסוי הפנימי מחושב על בסיס טופס 106. במקרים שבהם לא מועבר ע"י החבר טופס אין בסיס לתחשיב מס האיזון בשנת 2017 והמס הפנימי בשנת 2018. במקרים אלו ניאלץ לחייב מס מקסימלי עבור 2017 וכן עבור 2018.
2. לפי חוק המיסוי החדש בקיבוצים, הדיווח למס הכנסה באמצעות הקיבוץ מחויב על פי החוק והקיבוץ נדרש לדווח למס הכנסה עבור החברים בליווי של טפסי 106. מס הכנסה קונס בגין כל חבר שלא דיווח דרך הקיבוץ, גם את החבר וגם את הקיבוץ!
כדי שלא ניאלץ להגיע למצבים אלו אנו מבקשים מאוד מהחברים לשתף פעולה ולהגיש בדחיפות טופס 106 ותלוש דצמבר למשרד מש"א או למייל masha_einav@naan.co.il. תודה מראש, צוות הניהול

מהגיל הרך: תמיד להציב זכוכית מגדלת
בשבועות האחרונים התקשורת מפגישה אותנו עם אירועים חמורים המתרחשים במסגרות שונות לגיל הרך. חשוב לי ולצוות הגיל הרך לשתף את הציבור שהנושא עלה לדיון בפורום הגננות שלנו השבוע ותהליך הלמידה והחשיבה ימשיך בצוותים של כל גן במערכת בהתאם.
לאורך השנים התברכנו ביסודות מוצקים של ליווי והדרכה צמודים לצוותים שלנו, עזרה בין אנשי צוות בגנים, ביקורים של מנהלת המערכת בגנים, של הפיקוח, ועוד. זהו מאפיין שמייחד מערכות גיל רך קיבוציות כבר 80 שנה. זהו הבסיס למניעת אירועים מחרידים מהסוג שהוזכר. יחד עם זאת איננו יכולים להרשות לעצמנו לתת לאירועים שכאלה לחלוף לידנו. עלינו תמיד להציב זכוכית מגדלת מול עצמנו, לעצור ולשאול ולהמשיך בעבודה שבה כבודו של הילד, גופו ונפשו, יעמדו תמיד לנגד עינינו. חמוטל פרידברג.

קהילה בפעולה – עם הפנים לגיוס הקהילתי הבא
אחת הפינות האהובות בנען, שגם מתאימה לפיקניקים ולמדורות, היא חורשת ימית. לקראת חג נען הקרב נקיים גיוס קהילתי, והפעם נטפל בחורשה ובמתקנים שבה. בינתיים התחלנו לטפל במתחם המדורה בעזרת יגאל דן וצוות הנוי: הוכשרה פינה לעצי בערה אותה ידאג צוות הנוי למלא בשאריות גזם ועץ טבעי לשימוש החברים. אנא הימנעו מלהביא לשטח משטחי עץ ופסולת עצה המלכלכים וגם מסכנים (מסמרים) את המבקרים והשתדלו לרכז את שאריות העץ בפינה המיועדת לכך. בנוסף, ובמיוחד בקיץ, חשוב להקפיד על מדורות קטנות בשל סכנת שריפה. פרטים על הגיוס הקהילתי יפורסמו בהמשך. אייל וליהי

מבזק הוועדה הירוקה
המהפכה הכתומה נמשכת: השבוע נחתו בנען עוד שני פחים כתומים המיועדים למיחזור אריזות. אחד הוצב בצומת קובי שילה והשני הוקצה לטובת המטבח – תתחדשו!
קרטונים לקרטוניות: לאחרונה החריפה תופעת הקרטונים הפזורים ליד הפחים השכונתיים. מעבר לכך שזה פוגע בנראות המרחב הציבורי שלנו, יש פה בזבוז מיותר של זמן וכסף: חברת אמניר אינה אוספת את הקרטונים מהפחים השכונתיים, אלא רק מהקרטוניות. נכון שבסופו של דבר גם הקרטונים "הסוררים" נאספים לקרטוניות, אך זהו נטל מיותר ובזבוז זמן יקר של עובדי הנוי. אם סיימתם להשתמש בקרטון – השליכו אותו אך ורק לקרטוניה. מאמץ מזערי של כל אחד מאיתנו – וחסכון גדול במצטבר. תודה!

מילה של הערכה
שגרת עבודה, עוד שבוע, עוד חודש, עוד שנה, ולפעמים רוצים רגע לעצור ולפרגן, כי מגיע.
ומגיע לו, לאביגדור רז, האיש הטכני שמלווה את ענף הנוי במסירות לאורך שנים ארוכות. מחזיק את הטרקטורים והכלים העייפים שלנו – שרובם עם קילומטראז' מכובד – במצב תקין, וזה אתגר לא פשוט בכלל. הוא זה שנענה לכל תקלה, תמיד באדיבות ובאכפתיות, מביא איתו ידע וניסיון עצום וכמובן פתרונות יעילים. שירות שאינו מובן מאליו. אז תודה לך אביגדור, מעריכים! יגאל דן וצוות הנוי

סדנת תזונה בתבונה: יוצאים לדרך
קבוצת קיץ – סדנת הרזייה בת 10 מפגשים – נפתחת ב-6/7. ניפגש בקליניקה שלי בימי שישי 11:30-9:30. לפרטים ולהרשמה: הילה גפן – דיאטנית ספורט קלינית: 054-4603643

שורה להשראה
הבוקר, ליד המאפיה של ינקל, מצאתי שקל. וזו לא הפעם הראשונה! מה זה צריך להיות? האם זה רמז? יש בעד מה לחיות? (זהר ליאור)