דפי מידע

דף מידע 3714

מס' 3714. יום שישי, ד סיוון, 18.5.2018

שבת שלום וחג שמח

מזל טוב קולולולו!
ללנה ומישה לוין, להולדת הנכד הראשון, בן לאלינה ולנועם – עומר
לדניאל בן אברהם ולאיליה – לחתונתם, לרחלי וייפי ולכל המשפחה

חג שבועות
ראו דף חג נפרד. חדר האוכל יהיה סגור במהלך החג – בימים שבת וראשון.
שער צפון יהיה סגור בזמן הטקס ביום ראשון בין השעות 17:30 ל-19:30.

קלפי לבחירת שלושה חברים נוספים למינהלת הדיור פתוחה להצבעה עד יום שני 21/5.
עמדת מחשב לשירותכם בחדר האוכל בזמן הארוחות. בבעיות ניתן לפנות לאיילה סול, בבקשה לא בחג.

תיקון ליל שבועות בנען
כמנהג מסורת ליל שבועות נקיים בערב החג שני סבבי לימוד לתוך הלילה. שישה מפגשים מגוונים לבחירתכם, באווירה פתוחה ועם כוחות מקומיים. מוצ"ש 20/5 החל מ- 20:45, הכניסה חופשית. את פירוט והפעילויות ניתן למצוא בתוכניית האירוע שמחכה לכם בתאי הדואר ובחד"א. בואו להשתתף בחוויה קהילתית מיוחדת, חג שמח!

פרח נתתי לנורית: יש לנו מאסטרית
ברכות חמות לאורית הרץ, שקיבלה את תואר המאסטרית האירופאית בשזירת פרחים,
וחזרה לאחרונה מרומניה – שם ייצגה את ישראל בפסטיבל האביב המסורתי. באירוע השתתפו נציגי מדינות מרחבי העולם שהתבקשו לעצב דגמי פרחים בהשראת ריקוד ההורה הרומני.
כבוד גדול לאורית על ההישג המקצועי, על המצויינות והיצירתיות. גאים בך. תמשיכי לפרוח!

מועדון סרטי הדוקו: דימונה טוויסט
ביום שלישי 22/5 נקרין את הסרט "דימונה טוויסט" ואחריו מפגש עם הבמאית מיכל אביעד.
על הסרט: שבע עולות חדשות הגיעו בשנות החמישים והשישים ארצה ונשלחו הישר לדימונה. מתוך האבק, הזרות והקושי הן לקחו חלק בהקמתה של העיר במדבר. מה עבר על הילדות והנשים, מצפון אפריקה ומפולין, שמצאו את עצמן עקורות, מתגעגעות למולדת שעזבו ומתקשות להשתלב במולדת החדשה, שהציעה להן דלות וניכור?
הסרט משלב קטעים מארכיונים פרטיים וציבוריים עם ראיונות אישיים, המאפשרים הצצה נדירה לעולמן של נשים שהתעקשו ליצור מתוך הריק חיים עשירים, ועתה הן חולקות עם הצופים את התובנות שלהן בהומור, עצב ופיכחון. 20:00 התכנסות. 20:30 מתחילים.

תחומי אחריות בצוות הניהול: תזכורת לגבי שינויים שבוצעו
צוות הניהול הגדיר השנה מחדש את תחומי האחריות בניהול השוטף בין מגזר הקהילה לעסקים. במסגרת זו הועברו למגזר הקהילה באחריות שרון: השמירה והבטיחות, בריכת השחייה – בכפיפות לאשכול "תרבות ספורט ופנאי", תיק הקליטה. אשכול התשתיות והבינוי בניהולו של איציק ליבמן, השכרות פנימיות (שימושים והשכרות של מבני הקהילה) בניהולה של רומי בר-לב עוז, ותכנון הישוב.
תכנון וייזום שכונות למגורים במסגרת קידום פתרונות הדיור, מטופלים בתיאום עם גופי התכנון והניהול, ע"י מינהלת הדיור. באופן זה מרוכזים ענפי השירותים לחבר תחת מגזר הקהילה.

מוקד שירות סלקום: חילופי תפקיד
בהמשך למכרז לאיוש מוקד שירות סלקום בנען, מונה לתפקיד איל עומסי אשר יחליף את קובי סהר.
עמדת השירות נשארת במשרדי נתא"ם, הממוקמים במבנה שיווק ישראל לשעבר, ליד מח' הצינור במפעל.
פרטים על שעות הקבלה ועל מועד העברת התפקיד מקובי לאיל יפורסמו בקרוב. מוקד השירות הסלולרי עבר לאחריות מגזר הקהילה ויצא מאחריות נתא"ם. הוא ממומן ע"י סלקום במסגרת ההסכם, ללא עלויות לחברי נען.
לקובי – תודה על השירות המקצועי ועל המסירות. לאיל – בהצלחה. שרון אולמן וקרן אנוך – מש"א

מרעננות ארונות: מכירת יד 2 עם סטייל
השרב עשה לנו חשק ואנחנו שולפות קולבים לקראת המכירה העונתית. אירוע מרעננות ארונות עם בגדים יפים מבתים טובים. רביעי 23/5 22:00-19:00, הפעם בחצר סטודיו ורדי. מוזמנות. לשאלות: הדר סיני ורבקה גינדין

המעבדה מזמינה: סדנת צבע בטבע
ביום שני 21.5 בשעה 16:30 סדנה כיפית על דשא המעבדה. משחקייה וזולה על הדשא החל מ-16:00.
עלות 25 ש"ח למשפחה. בואו עם בגדים שאפשר ללכלך! מחכים לכם.

מנהלת הדיור: דוח מצב לחברים
להלן עדכון קצר על פעילות מנהלת הדיור, בהמשך להחלטת האסיפה מאפריל 2018 על קידום שיוך הבתים לפי חלופת השיוך הישיר (החלטת מועצת מקרקעי ישראל 1528):
1. מאז ההחלטה עובדת המנהלת, על גיבוש מתווה בנושאים הבאים: יורשים, מגרשים המשותפים וסוגיית 15 שנות הוותק. גיבוש המתווה בנושאים אלו יאפשר להתקדם לשיוך הבתים ולגבש תור לבנייה חדשה.
המתווה יובא לעיון הנהלת הקהילה בשבוע הבא ובתחילת יוני יובא לדיון ואישור באסיפה.
2.המנהלת החלה בהכנת תוכנית עבודה מפורטת לשיוך, כפי שהוחלט בעת אישור חלופת השיוך ע"י האסיפה, ובכוונתנו להציג את התכנית לאסיפה בתקופה הקרובה.
3. אנו ממשיכים לבחון מועמדים לניהול התכנון והבנייה בשכונות הקיימות ובשכ' הרפת ובכוונתנו לסיים עד סוף מאי בחינה זו ולבחור מועמד שיוכל להתחיל בגיבוש צוות יועצי תכנון שילוו את אדריכלית נען בתכנון השכונות הנ"ל.
4.המנהלת שבה לטפל בנושא הפרצלציה של אזור המגורים, נושא שהטיפול בו החל לפני כ-4 שנים ונפסק בשלב כלשהו בדרך. בימים אלו עובד האדריכל על תכניות הפרצלציה של השכונות השונות תוך התייחסות להערות שהתקבלו בעבר מהחברים. חברים שיחולו שינויים במגרשים שלהם ביחס למה שהוצג להם בעבר, עתידים לקבל את מפות המגרשים החדשות ויוכלו להתייחס אליהן בפגישות עם האדריכל ונציגי מנהלת הדיור.
5. המנהלת מתכוונת לסיים בזמן הקרוב את הכנת חוזה שיוך הבתים שייחתם בין הקיבוץ לכל אחד מהחברים ולהביאו לדיון ציבורי ואישור, במטרה להתחיל לחתום על החוזה עם חברים שיש להם בית קבע והמגרש שלהם אושר במסגרת הפרצלציה.
6. המנהלת קיבלה לאחרונה הערכות שמאיות מעודכנות (משני שמאים שונים) לשווי הקרקע במספר מגרשים בקיבוץ (כ-10 מגרשים). על בסיס הערכות אלו החלה המנהלת בהכנת הערכת היקף התשלומים שידרשו מהקיבוץ ומהחברים בעתיד, כשהשיוך יגיע לשלב הקנייני (חתימת הסכמים בין החברים לרשות מקרקעי ישראל). הערכה זו תוצג בפני הנהלת הקיבוץ.
7. בימים אלו נבחרים בקלפי נציגי ציבור נוספים שיסייעו למנהלת בקידום נושאי התכנון, הבנייה והשיוך.
חג שמח, מנהלת הדיור

מטה התנועה: ביקור היכרות
ביום שני ארחנו בנען את מטה התנועה הקיבוצית. מטעם התנועה התייצבו כעשרה בעלי תפקידים, ובראשם המזכיר, ומטעם נען צוות הניהול, מנהלות מש"א וכספים, ומנהלות אשכולות הקהילה.
הביקור נפתח בבוסתן, עיקרו התקיים בבית גלילי, והסתיים בחדר האוכל. בבית גלילי פתח עמוס שיפריס בסקירה היסטורית על ישראל גלילי, וחיבר את הדברים לתולדות נען. לאחר מכן תיאר צוות הניהול את תמונת המצב, כל אחד בתחומו, ומנהלות האשכולות סקרו גם הן את תחומי אחריותן. אנשי המטה התרשמו מאד מגודל הקיבוץ כפי שהשתקף בדיווחים השונים, והתפעלות מיוחדת גרף תחום התרבות אותו הציגה רעיה.
גם עובדת היותו של מרבית הניהול בידיים נשיות לא נפקדה מהתמונה. ניר מאיר, מזכיר התנועה, עמד בסיכום המפגש על מקומה של נען בחזית מהיבט הגודל, ועל כך שעלינו להתמודד עם התפתחויות ומשמעויות שאינן מוכרות עדיין ברחבי התנועה הקיבוצית. נמרוד זיו

תזכורות ועדכונים ממש"א
תיאומי מס: פנסיונרים המקבלים יותר מתלוש פנסיה אחד – נדרשים לבצע תיאום מס. ניתן לפנות בנושא לקרן/עינב במשרדי מש"א ונשמח לעזור במילוי הטפסים ובהסבר.
בקשה מחברים שמועסקים גם בקיבוץ וגם בחוץ – כדי שנוכל לעזור בנושא תיאום המס הנדרש מכם, אנא הביאו בהקדם את התלוש האחרון מעבודתכם בחוץ לעינב חשבת השכר.
מי שאינו מועסק או שמתחיל עבודה חדשה – אנא הקפידו ליידע את מש"א ולהביא תלוש אחרון/ראשון.
וחשוב: להעביר אלינו עד סוף החודש את טופס 106 + תלוש דצמבר.
תודה על שיתוף הפעולה וחג שמח, קרן סמואל אנוך

חילופי ניהול בארכיון: מילות תודה לדגנית
לפני מספר חודשים נכנסה מיה קסטרו לניהול הארכיון בליווי וחפיפה עם דגנית.
כהוקרה לדגנית עם סיום תפקידה נערכה עבורה השבוע מחווה מרגשת בארכיון. מתוך הדברים שנאמרו:
דגנית, עם סיום עבודתך בארכיון, רוצים להודות לך על המסירות והעבודה שעשית כאן באהבה גדולה למקום ולנען.
על החשיבה קדימה ועל נחישותך להפוך את הארכיון למקום מקצועי, רלוונטי, המותאם לימינו ולשיטות העבודה המודרניות. בשנים בהן ניהלת את המקום הוא זכה ל"מתיחת פנים" – התאמה של סביבת העבודה ושיפור התנאים.
הקפדת לפרסם חומרים מותאמים למועדים וחגים, יזמת קשר עם מוסדות, ובנען – בעיקר עם החינוך, במטרה ליצור חיבור של דור ההמשך אל מורשת נען. היום את עדיין מלווה ודואגת שרוח זו תישמר גם בהמשך הדרך, מתוך מעורבות ואכפתיות עמוקה לנען ולערכיה. תודה גדולה והערכה – מזכירות נען, משאבי אנוש ואשכול התרבות

תודה על תרומות לנזקקים
לאחרונה התקבלו מוויצו ומאסיף – מרכז חינוכי-שיקומי לילדים, תעודות הוקרה ותודה על תרומות של חברי נען המועברות אליהם עבור משפחות נזקקות. התעודות תלויות על לוחות המודעות.
להמשך אכפתיות ותרומה של כולנו, והערכה לרחלי ביבי על עשייה התנדבותית מסורה ומתמשכת.

מכירת בגדי ים וספורט
ביום שני 21/5 במועדון 19:00-12:00. לפחות תספיקו עד שייפתחו את הבריכה.

שורה להשראה
"מה הדג יודע על המים שהוא שוחה בהם כל ימיו?" (אלברט איינשטיין)