דפי מידע

דף מידע 3713

מס' 3713. יום שישי, כו אייר, 11.5.2018

שבת שלום

סיכום אסיפה
השבוע קיימנו אסיפה כללית כאשר על סדר היום – הצעה להסדרי קליטה חדשים לנען.
רקע: לאור מיצוי מכסת המגרשים המאושרת לנען בעת הזו ביחס למספר בתי האב הזכאים, והמשמעויות של מצב זה על יישום תהליכי השיוך, הוקפאה קבלתם של בני י"ב למועמדות, במטרה שקודם לכן ייערך דיון ציבורי שבמסגרתו יוצג המידע ותתקבל החלטה.
עם פתיחת האסיפה הוגשה הצעה לסדר על ידי הורים של בני י"ב מקבוצת "ורד": לקיים דיון עקרוני בכל היבטי הקליטה ואחר כך לדון בעדכון הסדרי הקליטה כפי שמוצעים, ולנתק את הדיון של קבלת בני כיתת ורד, האמורים להתקבל לחברות באוגוסט הקרוב, מהדיון הכללי. בהצבעה אושרה ההצעה לסדר והאסיפה התפזרה.
הדיון "נען 2030" נמצא בשלבי הכנה וצפוי להתקיים החל מחודש יולי/אוגוסט 2018.
סעיף נוסף באסיפה היה הצגה של ארבעה מועמדים לתגבור מינהלת הדיור: רנן אילן, לירון גולדסטין,
שלומי זאגורי, לירון פוקס. המועמדים אושרו להצבעה בקלפי, בה ייבחרו שלושה. בהצלחה!

קלפי בנושא בחירת חברים לתגבור מינהלת הדיור תתקיים בשבוע הבא מיום חמישי 17/5 עד יום שני 21/5.

הבהרה: חלוקת כספים
לאור פניות של חברים בימים האחרונים לגבי חלוקת 25 מיליון ₪, אני מרגיש צורך לחדד כמה נושאים:
הכסף מחולק בהתאם להחלטות העבר של נען (מעבר להחלטה 1155 ושיפוי הוותיקים). בהתאם לכך, הכסף מחולק לחברים אשר בשנת 2003, נצבר להם ותק של 31 שנה ומעלה.
ככל שמדובר בהעברת כסף ליורשים:
1. יש להביא לקיבוץ צו ירושה המפרט את שמות כל יורשי המנוח הזכאים לכספים.
2. היורשים יחתמו כי הם מסכימים כי יורש זה או אחר הינו נציגם בהתנהלות מול הקיבוץ.
אנו פועלים להכין את החומר בהקדם, כך שלאחר חג השבועות כבר יופצו מכתבים לחברים הרלוונטים. נמרוד זיו

טיול: חוג הנוער 2000
"מוזה ירושלמית" – טיול ערב מזמר בירושלים עם תצפיות, הליכות קצרות, שירים וסיפורים, בהדרכתה ובשירתה של טלי בצלאל שושני. יום שלישי 29/5. יציאה מנען בשעה 16:00. הרשמה אצל דגנית, עדיף במייל או במסרון.

מועדון זמן אישה: מה שרואים גם בלי מילים
ביום ב' 14.5 בשעה 10:00, נארח את איילת גינזבורג להרצאה מרתקת "לדבר מבלי לומר מילה" –
על שפת הגוף, השפה הבסיסית, העתיקה והמדוברת ביותר בעולם. יהיה מעניין. מחכות לכם, צוות הבנות

מוועדת ביקורת: פרסום דוח ביקורת בנושא השכרות
דוח הביקורת נשלח במייל. מי שלא קיבל ומעוניין מוזמן לשלוח מייל למזכירות. עותק מודפס ניתן לקבל במזכירות.

חדשות ועדת ספורט: הוא משלנו
רועי אולמן טס לאליפות העולם באיגרוף תאילנדי בקנקון, עיר החוף אשר במקסיקו. הוא יתחרה בקבוצה B, אלו הם לוחמים צעירים בקטגוריית פיתוח. רועי עלה לבוגרים רק לפני חודשיים, והוא יהיה צעיר המשתתפים שם. בהצלחה!

הסלון למוסיקה קאמרית: הזמנה לקונצרט
ביום רביעי, 16/5/18 נארח שלישיית פסנתר בינלאומית ביצירות מאת בטהובן, גריג ושוברט. פתיחת דלתות 19:15, תחילת הקונצרט בשעה 20:00. לעדכונכם: המועדון ממוזג במהלך הקונצרט במיזוג חיצוני שאינו מרעיש.

תיקון ליל שבועות: הגרסה המקומית
תיקון ליל שבועות בנען, על טהרת התוצרת המקומית, עם מנחים ומרצים משלנו, סדנאות ומפגשי לימוד מרתקים לתוך הלילה (כמעט) עד אור הבוקר. שבת, ערב ו' בסיון, 19 במאי, מהשעה 21:00. פרטים בהמשך.

יום טיפול לקלנועיות
יתקיים ביום שלישי 15/5 ליד מקלט ניגונים (בית הכנסת). בשאלות לפנות לרחלי ביבי.

הבהרה לגבי משיכת כספים מקרן הפנסיה
על פי החלטות נען (חוברת השינוי) על כל חבר החל מגיל 30 להפריש סכום חודשי לקרן הפנסיה האישית שלו.
סכום הצבירה צריך שיתאים לסכום שלא יפחת מגובה פנסיית המטרה של נען ופנסיית הרשם.
אנו נתקלים בתופעה שחברים מושכים על דעת עצמם כספים שנצברו בקרן ומפחיתים ע"י כך את סכום הקצבה המינימלי, בניגוד להחלטות הקיבוץ. חברים המבצעים זאת חושפים את הקיבוץ ואת עצמם לאי קיום הערבות ההדדית כלפיהם כנדרש בקיבוץ מתחדש, ופועלים בניגוד להחלטות האסיפה.
אנו פונים ומבקשים בכל לשון שלא למשוך כספים מקרן הפנסיה.

עדכון בנושא ביטוחי בריאות, סיעוד ופנסיה
לקראת יציאתו של דורון שרון לפנסיה אנו נערכים להמשכיות במתן השירותים לחברים.
1. ביטוח הבריאות – אנחנו נערכים למתכונת עבודה חדשה שבמסגרתה ינוהלו ביטוחי הבריאות והסיעוד במסגרת אשכול הבריאות.
2. נושא הפנסיה – ניהול הפנסיה מיועד להיספג בתוך מערך הכספים, במסגרת כוח האדם הקיים וללא עלויות נוספות. הטיפול ילווה בייעוץ מקצועי של גורם חיצוני מומחה בתחום זה בקיבוצים.
3. נושא הביטוח הסיעודי נמצא בהכנה ע"י גוף מקצועי ויובא בהקדם לדיון בהנהלת קהילה ולאחר מכן לאישור האסיפה. לכשיושלם תהליך זה נעדכן בפרטים נוספים ובאנשי הקשר הרלוונטיים לכל נושא.
בינתיים נעשתה אלינו פניה לעצור את המהלך ואנו נבחן אותה. צוות הניהול

ממערך הכספים: עדכונים
1. דפי תקציב חדשים: הפורמט של דף התקציב עבר ריענון כדי להנגיש את המידע באופן ידידותי יותר. דף תקציב אפריל הוא כבר בפורמט החדש. בסעיף ההכנסות נרשמות ההכנסות אצל עובדי הפנים, קצבאות ופנסיה. לעובדי חוץ אין הכנסות בסעיף זה. בסעיף ההוצאות יופיעו גם חיובים עבור שירותים שנצרכו בקיבוץ (עמודת 'חובה') וגם זיכויים, החזרים והעברות בין תקציבים (בעמודת 'זכות'). הסה"כ בתחתית סעיף ההוצאות מתאר את החובה פחות הזכות בסעיף זה. הסיכום המצטבר בתחתית הדוח מציג את היתרה בסוף התקופה, כלומר – הכנסות פחות הוצאות בתקופת הדוח (חודש התקציב). סה"כ הזכות מועבר לבנק בנפרד, סה"כ החובה נמשך מהבנק בנפרד.
2. מיסוי פנימי חדש – מס מאוחד: על פי החלטת האסיפה, החל מחודש אפריל (דפי תקציב במאי) יחושב המס הפנימי (לשעבר מס קהילה ומס איזון) על פי השיטה החדשה. השורה המתייחסת אל המס הפנימי בדף התקציב היא 'מס מאוחד'. בחודש אפריל חושב המס המאוחד כמקדמה על בסיס נתוני 2016, כפי שנעשה לגבי מס האיזון עד כה.
3. דיווח של עובדי החוץ והעצמאים לקיבוץ על הכנסותיהם: עובדי החוץ מתבקשים להעביר למש"א בהקדם האפשרי טופסי 106 ותלושי שכר דצמבר 2017 עבור שכירים, וטופס 1301 עבור עצמאים. הדיווח נדרש על מנת שנוכל לחשב את המס לתום 2017 ואת המקדמה החדשה. בית אב שלא ידווח על מלוא הכנסותיו יחויב במקסימום מס על כל שנת 2017, ובמקדמה מקסימלית ל-2018.
בהתאם לדרישות מס הכנסה, הקיבוץ מחויב לדווח למ"ה על כל חבריו ולצרף לדיווח טופס 106 / 1301. למס הכנסה יש מידע על מקומות העבודה של כלל חברי הקיבוץ דרך דיווחי המעסיקים. חבר שלא מדווח באמצעות הקיבוץ, הקיבוץ יקבל בגינו קנס וקנס זה יושת על החבר.

עדכון על אירוע בשטח חתונות
ביום ה' 17/5 תערך חתונה בדשא. סליחה על אי-הנוחות לדיירים הגרים בסמוך.

הקמת מתקנים בשטח המפגן
בשבת יוקמו המתקנים לקראת בר המצווה. אין לטפס עליהם בשום אופן. תודה.

לא רק המדורה חיממה לנו את הלב – גם אתם!
תודה לכל המתנדבים הנפלאים שנתנו יד לקיום אירוע ל"ג בעומר בבוסתן. היו רבים שהתגייסו ועזרו היכן שצריך וזה פשוט מחמם את הלב! תודה מיוחדת לגיל טנא (מאפיית ג'ילברט) על הכנת הבצק לפיתות כתרומה לקהילה ולרעות קרצנברג על היוזמה להכשיר טאבון מיוחד לאלרגנים. הוועדה הירוקה

טורניר הפוקר לזכרו של אילן – תודה
זו השנה החמישית שאירוע הפוקר לזכרו של אילן שלנו מתקיים בנען, והלב מתרחב בכל פעם מחדש מול גילויי ההתנדבות והרצון הטוב. תודות מעומק הלב לבני ובנות כיתת שחף, לברק, לאייל מזרחי, לחברות ולחברים שהתנדבו לאפות ולהכין תבשילים. לרעיה על תרומת הפרסים, לשי קופיט, למשתתפים במשחק ולצופים הנלהבים, ולך תם… שבלעדיך פשוט אי אפשר. בהערכה רבה, משפחת חכלילי

חוזר לגן: מכתב
יפתח אלי התארח לאחרונה במערכת הגיל הרך למשך שבוע, כחלק מדרישות לימודיו בברלין – חינוך לגיל הרך. התרגשנו מאוד לקבל ממנו את המכתב הבא, המזכיר לנו שלפעמים אורח לרגע מרענן את המבט שלנו על עצמנו.
לחמוטל, לרחלי ולצוות הגיל הרך בנען,
חזרתי לגרמניה לאחר שבוע משמעותי של התנסות בגן אביב במסגרת לימודיי. הגן בו חונכתי לפני כשלושים שנים כמעט שלא שינה פניו. חזרתי אליו הפעם כאדם בוגר וכאיש חינוך. מה שכן השתנה זו האווירה, הגישה, הזמן בו אנו חיים והגננות. צפיתי בדינמיקה של הילדים בינם לבין עצמם, ובקשר עם הגננות והסייעות, ובלטו לי שני דפוסים מרכזיים: האחד, הילדים עצמאיים, אינם מרבים לפנות לצוות ומנסים ומצליחים לפתור קונפליקטים בעצמם. השני, הגננות מרעיפות על הילדים חום, אהבה ומגע, אך גם ומהוות עבורם דמויות חינוכיות. היחסים בין גננת לילד מעולם לא נראו לי ברורים ומדויקים יותר. המשאבים האנושיים והחומריים של הגיל הרך בנען והסטנדרט אותו קובע הקיבוץ למערכת החינוך מאפשרים תנאים לרמת חינוך גבוהה ביותר לילדים. זה לא מובן מאליו ויש להזכיר ולהאיר את הצורך והחשיבות של הגברת תקני כוח האדם בגנים. אני מודה לכן על הזכות לקיים את ההתנסות במקום ממנו הגעתי, על קבלת הפנים החמה ועל הליווי לאורך השבוע, ומייחל למפגשים מקצועיים בעתיד. מברך אתכן להמשך עשייה חינוכית מתוך אהבה וכבוד לילד ומתוך שאיפה ללמוד, לשפר ולהנגיש. יפתח אלי, ברלין

שורה להשראה
מי שבולע את הסברסים עם הקוצים שלא יקטר שיש לו טחורים (אתגר קרת)