דפי מידע

דף מידע 3712

מס' 3712, יום שישי יט אייר, 04.05.2018

שבת שלום

מזל טוב קולולולו!
להגר סויטלמן ואוהד שחם, לתמימה ואריה ולכל המשפחה להולדת הבן והנכד

אסיפה
אסיפה תתקיים ביום שלישי 8/5 בשעה 20:00 בנושאים:
1. עדכון הסדרי הקליטה בנען (פירוט בהמשך).
2. מועמדים לתגבור מינהלת הדיור – אישור העברה לקלפי לבחירת שלושה מבין המועמדים:
רנן אילן, לירון גולדסטין (בת זוגו של און גולדסטין) ,שלומי זאגורי (בן זוגה של שקד בלאיש), לירון פוקס.
3. תפקיד יו"ר אסיפה – נדב אנוך – העברה לאישור הקלפי .

לקראת הדיון בנושא הקליטה
קיבוץ נען קולט את בניו לחברות, מאז ומעולם, בתום י"ב .בשנים האחרונות, כחלק מהדיון על השינוי והתחדשות הקיבוץ, שיוך דירות ועוד, החל דיון גם על השאלה כיצד צריך להתנהל הליך הקליטה מכאן ואילך. לדיון זה יש להוסיף כי בפועל קיים בנען מחסור כבד בדירות למגורים ולשיוך הן לרווקים ובוודאי למשפחות צעירות.
חשוב להדגיש כי הקיבוץ הגדיל לאחרונה את מכסת המגרשים האפשריים לבנייה בנען. יחד עם זאת, מצב הדברים בפועל הוא שמספר המגרשים האפשריים לנען (800) שווה למספר בתי האב החברים בנען (796).
מצב זה מחייב אותנו לעצור ולבחון את תהליך קליטת הבנים כפי שמתנהל עד היום ולגבש כללים מותאמים, בהלימה למציאות הדיור בנען, מצאי המגרשים והתהליכים המקודמים לביצוע שיוך הדירות .
חומר רקע נשלח לחברים וניתן לקבלו במזכירות. החומר יוסבר באסיפה. בואו לשמוע, ולקחת חלק בדיון ובהחלטות .

אגריטך 2018: בואו לבקר בתערוכה
חברת נען דן ג'ין שמחה להזמין את חברי נען לבקר בתערוכת אגריטך שתתקיים ב-10-8 למאי בגני התערוכה .
אגריטך היא אחת התערוכות הגדולות והחשובות בעולם בתחום הטכנולוגיות החקלאיות ומושכת עשרות אלפי מבקרים מהארץ והעולם. נען דן ג'ין וחברת ג'יין הן מהספונסריות הראשיות של התערוכה, והביתן השנה יעסוק, בין שאר הנושאים, בחגיגות 80 שנה לחברה.
מוזמנים לבוא לבקר, להתרשם וליהנות ממפגן מרשים של חקלאות ישראלית במיטבה עם הרבה גאווה מקומית .
שעות פעילות התערוכה: ימים ג'-ד' (8, 9 למאי) 10:00-18:00, יום ה' (10 למאי) 10:00-17:00.
טקס פתיחת הביתן שלנו (אולם 1, ביתן 45) יתקיים ביום ג '8.5 בשעה 14:30. מחכים לכם!

מועדון זמן אישה: מה שרואים גם בלי מילים
ביום ב' 14.5 בשעה 10:00, נארח את איילת גינזבורג להרצאה מרתקת "לדבר מבלי לומר מילה "– על שפת הגוף, השפה הבסיסית, העתיקה והמדוברת ביותר בעולם.
כאשר מודעים לשפת הגוף ויודעים לפרש אותה נכון היא מספקת מידע רב, שימושי וחושפני על העומד מולנו ועל עצמנו. היא מהווה מראה ברורה של הרגשות שלנו. אך כאשר נדע להשתמש בה נכון נוכל באמצעותה להשפיע ולשנות את הרגשות ,המעשים וההישגים בחיינו .יהיה מעניין .מחכות לכם, צוות הבנות

לקראת בחירות לראשות המועצה: מפגש עם רותם ידלין
בואו נדבר על חזון לגזר. ביום רביעי 9.5, בשעה 21:00, נארח במועדון מפגש עם רותם ידלין, מועמדת לראשות המועצה האזורית גזר. נשמח שתגיעו. שאולי ברעם, אסתר סובול, חן קרן, זוהר בקאל, שושי סהר ולירון לבינגר

הפרטת מים: מ-ת-ח-י-ל-י-ם
בהתאם להחלטות תוכנית המשק 2018 אנו מתחילים ביישום הפרטת המים. בחודש האחרון נבדקו, תוקנו, הוחלפו או הותקנו מדי מים במקומות שבהם זיהתה מערכת ארד כשל במנייה, הוקם בסיס נתוני לקוחות עדכני במערכת החיוב (בילינג), וקיים בסיס איתן להתחלת המנייה .חיוב ראשון עבור צריכת המים בבתי החברים יבוצע עבור הצריכה בחודש מאי, החיוב יהיה בתקציב יוני .בימים הקרובים יישלח לכל לקוח דוח צריכת מים עד לתאריך
30.4.2018. זאת לצורך שיקוף הרגלי הצריכה הביתיים. במהלך החודש הקרוב ישלים אשכול התשתיות התקנת מדי מים בבתים שבהם עדיין חסרים (בעיקר דירות מעבר). מודל החיוב של לקוחות שאין אצלם מד עדיין אושר בהחלטת ההפרטה בתכנית המשק. התכנית אושרה בסוף מרץ, ובתקציב המים לקחנו בחשבון שנען תמשיך לסבסד את המים בחודשים ינואר-מרץ ,עד לקבלת ההחלטה על הפרטת המים. כאמור, חיוב הלקוחות הישיר מתחיל בשלב זה ממאי .
כלומר חודש אפריל נשאר ע"ח נען אך אינו מתוקצב. אנו מקווים שחריגה זו תיספג בגבייה ב-8 החודשים הבאים .
במידה ועד סוף רבעון 3 החריגה לא תיספג, הלקוחות יחויבו עבור צריכת חודש אפריל לצורך איזון תקציב המים .
שאלות ובקשות ניתן לפנות לרומי בר לב-עוז (במייל בלבד romi@naan.org.il), מנהלת פרויקט הפרטת המים .
בברכת צריכת מים נבונה וחסכונית.

צוות הניהול בריכת השחייה
בחודשים האחרונים בוצעו מספר שינויים ועבודות הכנה בשטח הבריכה, כהיערכות לפתיחת העונה .
הכניסה הראשית חוזרת למיקומה המקורי – מול דלת אולם הספורט. כמו כן תוצב בכניסה עמדת כרטיסן ממוחשבת עם רישום המנויים במחשב, ויחולק צ'יפ אישי לטובת בקרת הכניסה.
כפי שפורסם, החל מעונה זו הרחצה בבריכה הינה בתשלום גם לחברי נען, כהשתתפות בכיסוי עלויות התפעול.
דף מפורט הכולל מחירון, שעות פתיחה ונהלים, וכן טופס הרשמה ל"מנוי פנימי" יפורסם בתחילת השבוע הקרוב .
לאור דרישת הרשויות להסדרת השימושים הלא חקלאיים וביניהם הבריכה, יבוצעו בימים הקרובים שינויים בתוואי גדר הבריכה באזורים שונים, ויצומצם שטחה, ללא פגיעה במרחבי הבילוי העיקריים לרוחצים.
התוכנית נדונה ואושרה בוועדת ישוב. העונה תפתח ב 17.5.18 בשעה 16.00. רחצה נעימה ובטוחה לכולם!

מאשכול הסיעוד והבריאות
סקר צרכים לגיל השלישי – בשנים הקרובות אוכלוסיית נען בגילים 70 עד 80+ תגיע ל-300 איש ואף יותר. למרות שבקיבוץ יש לא מעט פתרונות תעסוקה ועניין לאלה המחפשים זאת, וגם המועצה מציעה חוגים ופעילויות – מעטים מהחברים מנצלים זאת. אנו מעוניינים להבין מהם הצרכים והרצונות של החברים בגילים אלה כדי לנסות ולבנות מסגרת העונה על צרכי הרוב. לשם כך נערוך בקרוב סקר בנושא בקרב בני 70+. אודה להשתתפותכם בו .

בית הדרים – בבית הדרים מתגוררים 8 דיירים מקסימים הרואים בו את ביתם. למרות היותו בית משפחתי שאיננו מחויב לתקנות משרד הבריאות אנו מנסים מצד אחד לשמור על סטנדרטים גבוהים, ומצד שני לאפשר לכל דייר את סדר היום המתאים לו, הכולל יחס אישי ומכיל. מדי יום בין השעות 9:30-11:00 מתקיימת פעילות הכוללת התעמלות מותאמת, פעילויות מוסיקה, טבע ויצירה. את כל הפעילויות מעבירות בהתנדבות מיתי זליגמן, שרהלה חן, שרל'ה אלמוג, אדווה אוקו, מיכל אשל, מיכל אנוך, הדר צחר, אוריה בן-מיור, נטע תאודור, מיקה נדר ולירון גרי פרידברג – שמקפידה להגיע בכל יום שישי לערוך לדיירים קבלת שבת. זו הזדמנות להודות לכולן ולשבחן על התמדה ומסירות .
על מנת להמשיך ואף להוסיף פעילויות אני פונה לכל מי שמוכן לבוא ולתרום מזמנו לפי יכולותיו בכל תחום שיכול להעשיר את דיירי הבית – דרך סיפור, שיר, תנועה או כל רעיון אחר .
כמו כן, אני מזכירה כי בית הדרים פתוח לחברי נען ,ובאפשרותכם להצטרף ללא עלות לפעילויות הבוקר, או להיעזר בו לתקופות החלמה ושיקום .

שר"פ – תזכורת
חברים המעוניינים להירשם לשירות מתבקשים לפנות בהקדם במהלך השבוע הקרוב למזכירת הרווחה – יעל, במייל: brevaha@naan.co.il או בנייד 5792127 – 052. רקפת בנדה

חדר האוכל: אין עובדים – אין ארוחה
לאור מצוקת כוח אדם מתמשכת בענף המזון ובפרט בערבי שישי, אנו מתריעים על האפשרות של סגירת חדר האוכל בערבי שישי שבהם יהיה חוסר בצוות העובדים, זאת כבר משבוע הבא. אנו עושים כל מאמץ למנוע מצב זה, ולכן נשמח מאוד לקבל פניות מחברים המעוניינים לבצע תורניות בערבי שישי בתשלום נאה. לפנות לברק בהקדם. שרון אולמן וברק אהרונסון

מוועדת ביקורת
דו"ח ביקורת על דרך התנהלות בנושא מינוי יו"ר נשלח במייל וניתן לקבלו במזכירות.

מהנהלת החשבונות
במהלך מאי קופת הבית תהיה פתוחה בימים ראשון (13:00-11:00), שלישי(9:00-7:00), וחמישי (13:00-11:00). בימי שני החודש הקופה תהיה סגורה. מיוני פתוח כרגיל גם בימי ב' 13:00-11:00.

פינוי ציוד ממרתף בית גלילי
חברים שאיחסנו במרתף חפצים מתבקשים לפנותם בהקדם. החדרים נדרשים באופן דחוף. בשבוע הבא יפונו חפצים שמאוחסנים בחדר השני מימין ואין עליהם ציון שם. תודה על שיתוף הפעולה.

חילופי מנהלים במשק חי
בסיום הליך איתור מנהל למשק חי, ופגישות עם החברים שהגישו מועמדותם, נבחר לתפקיד ישי שגיא.
ישי מביא עמו ניסיון בניהול ענף בעלי חיים, גישה קהילתית וחינוכית, וציפייה גדולה לשיתוף פעולה פורה ומפרה ,להפיכת משק החי למרכז תוסס לקהילה. החל מ-6/5 תעבור האחריות לידיו.
לישי בהצלחה, ולניר אלוני עם סיום 12 שנים בניהול הענף, תודה גדולה על ההשקעה במקום לאורך השנים .

צוות לבחינת מיסוי פנימי לעצמאיים
בהמשך להחלטת הקלפי גובש צוות לבחינת המיסוי הפנימי לעצמאיים. הצוות יכין המלצות שיובאו לדיון והחלטה
בהנהלת קהילה. החלטות יפורסמו לציבור .חברי הצוות: שרון אולמן, ורד איתן, קרן אנוך, נועם גלס גלילי, עודד רובין.


"אדם ממשיך לחיות בלבבות אלה שהשאיר מאחור" (תומאס קמפבל)
כואבים את לכתו בטרם עת של חברנו ליאון מנור, שנפטר בשבוע שעבר בעת ביקורו אצל אחותו עדי בפורטוגל .
ליאון נשאר בנען בשנים האחרונות ללא משפחה, תוך שהוא מתמודד עם אובדן אחיו עידן ז"ל ,שנפטר אף הוא בטרם עת, ושני הוריו .
ניחומים וחיבוק קהילתי לעדי, למשפחה ולחבריו הקרובים. מועד הלוויה יפורסם מיד עם קביעתו .

הטרגדיה בה נספו נערי המכינה וביניהם צור אלפי ז"ל טלטלה את כולנו. צור שנספה תוך הצלת חבריו לטיול, גדל והתחנך בחינוך החברתי בנען ולמד עם ילדי נען עד כתה י'. לצד הקושי, הזעזוע והרגשות הקשים, תמכו ילדינו במשפחתו בשעתה הקשה ביותר והכינו מחוות מרגשות לזכרו, בעזרת הצוות החינוכי שמלווה ומסייע בהתמודדות . גאים בכם. הלב דומע וכואב, ואין נחמה . שרון אולמן