דפי מידע

דף מידע 3706

מס' 3706 יום שישי, ז' ניסן, 23.03.2018

שבת שלום ושעון קיץ שמח

קלפי: תוכנית המשק
פתוחה להצבעה מהיום ועד יום שני 26/3 כולל. עמדת הצבעה ממוחשבת מוצבת בחדר האוכל בשעות הארוחות .טופס ההצבעה ממורכב מ-11 שאלות. בתוך הטופס, ליד כל סעיף מופיעה הגדרה "שאלת רשות "– המשמעות היא שאין חובה לענות על כל השאלות כדי להשלים את ההצבעה, וכל בוחר יכול להחליט אם למלא את הטופס כולו או את חלקו .בבעיות טכניות ניתן לפנות לאיילה סול. בהצלחה.

שיוך דירות: חלופות בדרך לקלפי
באסיפה שהתקיימה ביום רביעי הושלם הדיון בנושא חלופות השיוך ואושר העברתו לקלפי. במהלך האסיפה ענה ברק ניר – יו"ר מנהלת הדיור לשאלות חברים והייתה השתתפות ערה, לשמחתנו גם של צעירים – כן ירבו. בהתאם לבקשה שעלתה באסיפה ,מנהלת הדיור תערוך מסמך לחברים שיופץ במייל ויחולק לתאי הדואר במהלך שבוע הבא – לפני הקלפי. במסמך יפורטו הסכומים לתשלום בכל חלופה, וכן, השיפוי בגין תמורות ג'יין לחברים הוותיקים .
שידור חוזר של האסיפה יהיה במהלך הסופ"ש בערוץ 900. החברים מוזמנים לפנות בכל שאלה או צורך בהבהרה לכל אחד מחברי המנהלת ונשמח לענות.

אסיפה: מועמדים לתפקידים ומועמד לחברות
ביום שני 26/3 בשעה 20:00 תתקיים אסיפה להצגת מועמדים לתפקידים ולאישור העברתם לקלפי:
1. מועמדות לתפקיד יו"ר ועדת בוררות: נדין אברהמי(חברת רבדים), שולה אופיר (חברת גבעת ברנר).
בקלפי תיבחר אחת מהן.
2. מועמדים לתפקיד נציגי ציבור בדירקטוריון הכלכלי של נען: איתמר אהרונסון, אמיר שביט, הילה זמיר ,יעל סוקלסקי, חגי שגב. (בקלפי ייבחרו 3 מבין ה-5). תקציר קורות החיים של המועמדים נשלח במייל.
3. קבלה לחברות – עופר בונן (בן זוגה של סמדר זהבי) – אישור העברה לקלפי.

קלפי תתקיים מיום חמישי 29/3 עד יום שני2/4, בנושאים:
1. חלופות השיוך .2. נציגי ציבור לדירקטוריון כלכלי .3. יו"ר ועדת בוררות .

לרועי אולמן – אלוף הארץ הטרי באיגרוף תאילנדי בקטגוריית בוגרים – ברכות חמות וגאווה גדולה!

חיים בסרט: פק"ק – פסטיבל קולנוע קיבוצי
היום, שישי ,10:00-12:00 במועדון: מפגש של חוקרי קיבוץ ואנשי קולנוע – "הקולנוע בראי הקיבוץ". להיות יהודים חופשיים – יחסי קיבוץ ודת. משתתפים בפורום: חן שלח, מוקי צור ונורית פיינשטיין.
תברך: יונה פריטל מנכ"לית יד טבנקין.
13:00-15:00 מפגש במועדון: "פצעי אוהב – ערבות הדדית בקיבוץ". עם עופר פרג, אורי סיון ואלון פאוקר.
הערב בשעה 21:00 מפגש מרתק עם מודי בראון וענת זלצר יוצרי הסדרה "הקיבוץ", יתקיים במועדון או בחדה"א הקטן – על המיקום נעדכן באסמס .
עדכונים של תוכנית הפסטיבל בשבת יפורסמו בפייסבוק הקיבוצי. תיהנו! לשאלות: רעיה 2232229 -052

אליפות של בוקר משותף: ילדים ופנסיונרים
ילדי מרח"ב ה' מזמינים את הפנסיונרים לבוקר של טורנירים – פינג פונג ומשחקי קופסה ,ביום ראשון הקרוב
25/3 בשעה 10:30 במועדון. מחכים לכם, יהיה כיף!

בדרך להחלמה: מסיעים ילדים פלשתינאים חולים
מפגש עם יובל רוט יוזם ומנכ"ל עמותת "בדרך להחלמה" יתקיים ביום שני 26.3 בשעה 18.00 במועדון.
העמותה מסיעה בעזרת מתנדבים, ילדים פלשתינאים חולים מהמחסומים לבתי החולים בארץ. יובל יספר על היוזמה והעשייה. במידה והמתאם הפלשתינאי של העמותה יקבל אישור מעבר, יבוא גם הוא ויספר איך נתפשת העמותה בצד השני. מוזמנים לשמוע.
אילנה נאור ודידי סול

ממנהלת אשכול בריאות, סיעוד ורווחה
לחברי נען שלום ,שמי רקפת ואני מגיעה אליכם ממגידו שבעמק יזרעאל היפה והמוריק.
התחלתי את תפקידי כמנהלת אשכול בריאות, סיעוד ורווחה לפני כחודשיים. ימי העבודה שלי הם ראשון, שלישי וחמישי. החודשים האחרונים ואלו הקרובים שיבואו הוקדשו ויוקדשו בעיקרם ללמידה ולהכרת מערכות הבריאות בנען. לכאורה כל הקיבוצים דומים אך לכל קיבוץ תפיסת עולם טיפה שונה שעל פיה נקבעו החלטות והסדרים. לכל קיבוץ מערכות שונות המתבססות על אופי המקום, ומתגלגלות ומשתנות בהתאם לשינויים באורחות החיים. נען הינו קיבוץ מאתגר במיוחד בגלל גודלו והיקפו, ואני נענית לאתגר זה בשמחה ובצפייה.
משרדי נמצא בבית הדרים, וכחלק מלמידת הדי-אן-איי של המקום אשמח להיפגש עם כל מי שחפץ בכך. ניתן לתאם פגישות דרך יעל, מזכירת הרווחה. מס הנייד שלי הוא 8745855- 052.
בין שלל המשימות והאתגרים עומד בגאון בית הדרים. בהזדמנות זו אני פונה אליכם כדי שתציעו לאלו מיקיריכם הזקוקים לכך, לבוא ולהתגורר בבית הדרים .המקום הוא בית משפחתי קטן ואינטימי עם צוות מסור ואכפתי המחכה לדיירים נוספים.
כמו כן, אשר גד, שעבד כנהג ההסעות של הבית, הודיע על סיום עבודתו. אנו בוחנים אפשרויות שונות של התייעלות בתחום. במידה ויש חברים המעוניינים לבצע הסעות עבור הדרים כיזמות, נשמח לבחון זאת. אני מודה לאשר על עבודתו המסורה ומאחלת לו הצלחה בהמשך.לפרטים על משרה זאת ועל הצטרפות לבית הדרים ניתן לפנות לגרסיאלה או אליי .
אני מאחלת לכל בית נען חג פסח שמח. רקפת בנדה

כוס ראשונה: ליל הסדר
ליל הסדר יתקיים כמסורת נען ביום שישי 30/3, באולם הספורט. דלתות האולם ייפתחו בשעה 19:00, הסדר יחל בשעה 19:30.
חזרות לים השיבולים: לילדי הגנים הבוגרים (דרורים ואביב) ולילדי כיתה א׳ יתקיימו באולם ביום רביעי בשעה 16:30 וביום חמישי חזרה גנרלית בשעה 19:30

תורנים: עדיין חסרים. 3-4 שעות עבודה (תשלום לחטיבה 300 ₪, לחברים 350 ₪) לפנות לרעיה.

ענף המזון: מה קורה בסופ"ש הבא
ביום חמישי 29/3 תהייה מכירת אוכל הביתה בשעות 16:00-17:30. ביום שישי, ערב פסח, חדה"א סגור.

המעבדה בפסח: אביב שמח
ביום שני 26.3 המעבדה תהיה סגורה. ביום שלישי 27.3 שוק יד שנייה – ילדים מוכרים. 16:00-18:30 בדשא המעבדה. עושים סדר בחדר הילדים רגע לפני הסדר. מה מוכרים? צעצועים, ספרים, משחקים ,עבודות יד, כל מה שמתחשק! איך זה עובד ?פורשים מחצלת ,מדביקים מחירים וקדימה. מכרתם ?
הרווחתם! לא מכרתם? מוזמנים להעביר תרומה למעבדה. תשלום במזומן או בתקציב. דפנה 4204788- 052 יום שישי 30.3 ערב ליל הסדר הגנים סגורים אבל המעבדה פתוחה בשבילכם 10:00-12:00.

נען על גלגלים: טיול אופניים בפתח
היכונו-היכונו: חניכי קן הנוער העובד ומשפחותיהם מזמינים את קהילת נען לטיול אופניים "כמו פעם." שריינו את התאריך: שבת 21.4. פרטים יתגלגלו אליכם בהמשך.

מהחינוך החברתי: תשאירו נקי
לאחרונה אנחנו מוצאים את מגרשי המיני פיץ 'שלנו כמעט בכל בוקר מלוכלכים מאוד. מעציב ומכעיס להתחיל את היום בניקיון אחרי אחרים. אנחנו ממש מבקשים מכול המתארחים שמגיעים לשחק בערב – תהיו ספורטיביים כמו שצריך – אספו אחריכם את האשפה, והשאירו מגרש נקי. תודה, צוות החינוך החברתי

באו בטוב: תודה למתנדבים ביום הגיוס הקהילתי
למתנדבים הידד! תודות לכל החברים הקטנים והגדולים שחברו ליום גיוס מקסים בשבת האחרונה – ניקו ,
צבעו וטיפחו את נען שלנו לכבוד החג, ולרבים שנתנו יד בארגון ובהפקה, לפני, אחרי ותוך כדי – תודה לענף הבינוי ולנגריה, למשק החי ולשרון מנהלת הקהילה. שנמשיך לעשות דברים טובים יחד. חג שמח!

פעמון הרוח נעלם
עד לפני שבועיים, בגובה של שלושה מטרים, בכניסה למצפה מנחם ז"ל (מעל בית העלמין) קיבל את פני הבאים פעמון רוח (ששודרג עם כבלים מיוחדים על ידי גדי), והנה לפתע – הוא נעלם.
כנראה הצלילים הנשמעים, כשבא אליו משב הרוח הייתה נעימה לאותו איש שהחליט לקרב אותו אל ביתו.
כולנו תקווה שהוא יחזור אל ביתו המקורי . שרהלה אלמוג

שורה להשראה
במחסן של ועדת ריהוט עומדים שמונה מקררים מלאים באבק, אז מה זה מפריע לתקנון שאחד יהיה אצלי בחדר ושבעה יישארו לעמוד שם? (קרמבו. "מבצע סבתא")