דפי מידע

דף מידע 3700

מס' 3700. יום שישי, כד שבט, 9.2.2018

שבת שלום

קולולולו
לגת ולירון פוקס – לנישואיהם, לאהובה ולכל המשפחה – ברכות חמות ומזל טוב!
ברכות לעילי לוי שהתגייס השבוע לצה"ל – בהצלחה!

אסיפות – תוכנית המשק 2018
אסיפה שנייה בנושא תוכנית המשק התקיימה השבוע, ובה הוצגה ונדונה הצעת צוות פנסיה. אסיפת המשך על תוכנית המשק (מס' 3) תתקיים ביום רביעי 14/2. על סדר היום: הצעת צוות מיסוי ודיון. במידה ויתיר הזמן תוצג גם ההצעה להפרטת המים. אסיפת המשך רביעית מתוכננת לשבוע שלאחר מכן. חומר רקע על ההצעה לעדכון המיסוי הפנימי נשלח במייל וניתן לקבלו במזכירות. חומר רקע על הפרטת המים נשלח בשבוע שעבר.
על פי בקשתו סיים אריה פרידברג את תפקידו כיו"ר האסיפה. מודים לך אריה על שנים ארוכות של מסירות ונשיאה בעול. בהערכה רבה מכל בית נען.

שיוך דירות – ערב ציבורי
בהמשך לאסיפה להתנעת תהליך השיוך שהתקיימה השבוע, נקיים ביום חמישי 15/2 בשעה 20:00 פאנל בנושא חלופות השיוך, בהשתתפות: עו"ד צפריר בן אור, דגן יראל – מרכז תחום קרקעות בתנועה הקיבוצית וברק ניר.
הזדמנות לשמוע ולשאול. נשמח להשתתפות רחבה של החברים. עודד רובין – מנהלת הדיור והשיוך

ריצת ניווט נענית – אירוע לכל המשפחה
בשבת 24/2 מזמינים את כולכם לפעילות ספורטיבית (קלילה, אל תדאגו) עם הרבה מורשת מקומית. נפגשים ב-9:30 ברחבת חדר האוכל. מחכים לכם. מבטיחים שיהיה כיף ומעניין! ילדי כיתת בר המצווה והמדריכים

מכרז לתגבור צוות מינוי ומכרזים
בדוא"ל ובאתר נען פורסם מכרז לחברי צוות מינוי ומכרזים. הגשת מועמדות עד 3/3. מרכזת המכרז: דורית שגב שכטר 052-2317980. יש לשלוח קו"ח ל: michraz@naan.org.il או לתיבת המכרזים במשרדי מש"א.
אנו קוראים לחברים הרואים את עצמם מתאימים לגלות מעורבות פעילה בחיי הקהילה ולהציע מועמדותם לתפקיד חשוב זה. ניתן לפנות לכל אחד מחברי הוועדה: יהודית חתואל, רן פרידברג, דורית אפרתי (קוטלי), מיטל מרקס ודורית שגב.

מועדון סרטי דוקו: יוצאים לדרך
ביום שלישי 13/2 בשעה 20:30 יוקרן הסרט הדוקומנטרי "צייד ההוריקנים". במאי: רן מנדלסון. לאחר הקרנה תתקיים שיחה עם רן ועם גיבור הסרט. עלות לחברי נען – 20 ₪, אורחים – 40 ₪.

ערב יום האהבה בתק"מ: דודי לוי ושי סובול
דודי לוי מארח את שי סובול במופע חמים ואינטימי – רביעי הקרוב 14/2. 20:30 כניסה, 21:30 מתחילים. הזמנת כרטיסים:
052-2232229 (רצוי באסמס). דודי לוי הוא מהמוסיקאים המגוונים במוסיקה הישראלית. הוא חתום על רשימה מפוארת של אלבומים ושירים שלו ושל אומנים נוספים שיצר והפיק – החל מלהקת נוער שוליים ודרך להיטי ענק באלבומי הסולו כמו: "כל הזמן שבעולם", "דוד אוהב אותך" ונגינת גיטרה ב"אור כשדים". כוס שמפניה ראשונה עלינו. מוזמנים!

מאשכול הסיעוד בריאות ורווחה
חילופי מזכירוֹת – מזכירת האשכול מאיה ברטוב-כהן סיימה את תפקידה ומחליפה אותה יעל שריד שהחלה לעבוד השבוע. יעל תעבוד במשרה חלקית בשעות הבוקר בימים א'-ה'. אפשר לפנות אליה בטלפון 052-5792127 או במייל: brevaha@naan.co.il. תודה למאיה על המסירות ועל המאמץ בתקופה האחרונה לניתוב ולמענה, ובהצלחה ליעל.
נהגים ומלווים – ברצוננו להרחיב את מערך החברים המעוניינים ללוות או להסיע בתשלום חברים הזקוקים לבדיקות ופרוצדורות רפואיות מחוץ לנען. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר עם לימור אלי 052-6931190.
מענה קולי במרפאה – התחדשנו במערכת מענה קולי שמטרתה לייעל את השירות. ניתן להתקשר מטלפון פנימי בחיוג 2700. בשעות בהן המרפאה סגורה ניתן לשמוע על שירותים חלופיים של שירותי הכללית ואת שעות פתיחת המרפאה.

המעבדה מזמינה: סדנת הומור בקצב – פעילות תופים הומוריסטית לבני 9-3. יום שני 19.2 בשעה 17:00.
עלות: 30 ₪ לילד. הורים ללא תשלום.

מחסן תחפושות: בימים אלו מארגנת אתי מדאר הלוי את המחסן לקראת פורים. נשמח לקבל אביזרים, תחפושות או קולבים. בנוסף, נשמח למתנדבות לארגון המחסן ופתיחתו לציבור. אתי 052-2232311 רעיה 052-2232229
משולחן מנהלת הקהילה
ביטוח סיעודי – מתווה עקרוני כמענה לחברי נען: ביום 31.12.2017, פסק כידוע לפעול במדינת ישראל הביטוח הסיעודי הקבוצתי, במסגרתו היו מבוטחים חברי נען. מבוטחים אשר החלו לקבל קצבה חודשית מהביטוח הקבוצתי, ממשיכים וימשיכו לקבל את הקצבה על פי הכללים החלים על הקבוצה. על פי תנאי הפוליסה, רק עד סוף פברואר ניתן להתקבל לביטוח פרטי במנורה ללא חיתום (בדיקות רפואיות בגינן נקבעת הזכאות להתקבל לביטוח). לכן נוצרה דחיפות לגבש מענה מיטבי עבור חברי נען. הנהלת הקהילה קיימה השבוע דיון דחוף בו נדון ואושר מתווה עקרוני:
308 חברים (מספר עדכני) מבוטחים במסגרת ה'קרן להבטחת סיעוד ודיור מוגן' שהוקמה בשנת 2008 עבור קבוצה 'סגורה' של נהנים (בני הדור השני של הקיבוץ). מראשית 2018 ניתן להפעיל אותה, לכן קבוצה זו מובטחת בעת הצורך בהשלמת מימון צרכי סיעוד של מי מהנהנים בה.
עבור בני ה-60 ומטה שאינם ברשימת נהני הקרן הנ"ל:
א. כל החברים שהיו בני 50 ביום 1.1.2018 ואינם נהנים בקרן הסיעוד הקיימת, יצטרפו כנהנים ל'קרן לביטוח הדדי לסיעוד מס. 2' שיקים הקיבוץ במסגרת קרן המילואים. סה"כ 82 חברים בני 50-60. יעד הצבירה בקרן החדשה יהיה לכ-4 מש"ח, ויאפשר קצבה ממוצעת בגובה של כ-4000 ₪ בחודש לחבר סיעודי, כהשלמה למימון עלויות הסיעוד.
קריטריונים לזכאות למימון הקרן ייקבעו בתקנון מסודר ומפורט שיאושר בקלפי. מקורות הקרן יהיו הפרשות חודשיות במימון של החבר ובהשתתפות הקיבוץ.
ב. כל החברים מתחת לגיל 50 במועד הנקוב, יהיו חייבים בביטוח פרטי, לקצבת סיעוד חודשית של לפחות 4000 ₪.

הקיבוץ יגיע עם חברת ביטוח – אחת או יותר – להסכם על תעריף עם הנחות כמיטב יכולתו, ויציע לחברים ייעוץ בבחירת
הביטוח. בהתאם לפרמטרים ונתונים שייבדקו ויגובשו בהמשך, תיבחן השתתפות הקיבוץ בעלות הביטוח הפרטי לקבוצת
גיל 40-30.
לפי האמור, מומלץ לחברים מעל גיל 50 שלא להצטרף לביטוח פרטי שהוא כאמור יקר עבור קבוצת גיל זו. אנו מציעים
לחברים מתחת לגיל 50 עם בעיות רפואיות או חשש שהחיתום שיחויבו לבצע בחלוף חלון הזמן של החודש הנוכחי עלול
למנוע מהם הצטרפות לביטוח הפרטי במנורה, ליצור קשר ולהתייעץ עם דורון שרון או במרפאה.
דיון ציבורי בנושאי החינוך: בדיון הציבורי שנערך השבוע נכחו כ-80 הורים וחברים. הדיון היה חשוב ושיקף את מגוון הדעות והציפיות. במהלכו ניכרה אי-בהירות לגבי השאלה "פני החינוך לאן?" והקשר הקיים בין כמה תחומים: ערכים חינוכיים וזהות חינוכית, מסגרת הפעלת המערכת (כולל לוח החופשות), מסגרת תקציבית ומקורות מימון המערכת. במערכת החינוך תחומים אלו אכן שלובים זה בזה, אך כדי להתקדם להחלטות יש לטפל בכל אחד מהם במסגרת שונה ובדרך שונה: החלטות לגבי מסגרת תקציבית ומקורות מימון של הגיל הרך, מתקבלות באסיפות תוכנית המשק (המתקיימות בימים אלו), בהן נקבעת מסגרת התקציב השנתית של כל פעילויות נען וזה המקום להשפיע ולהיות מעורבים. לגבי נושאים כגון מסגרת הפעלת מערכת החינוך, וכן זהות חינוכית וערכים, נציע באסיפה נפרדת, גופי ניהול בעלי סמכות החלטה בהם ניתן יהיה לדון יחד, הורים ומחנכים, מתוך הידברות וגיבוש הסכמות. בחודשים הקרובים מתוכננת אסיפות בנושאים כבדי משקל (כגון נוהלי קליטה לחברות, שיוך דירות ועוד). האסיפה בנושאי החינוך תשתלב בלוח הזמנים של כלל האסיפות. המצגות שהוצגו במפגש נשלחו להורים וניתן לפנות ולקבלן. נשמח להמשך ההידברות.

הסעות בית:
על רקע פרסום שינוי מתכונת הסעות אוטו בית הוגשה למזכירות מחאת חברים בדרישה להשאיר את רכב ההסעות הגדול (7 מקומות) להסעה שבין השעות 10:15 ל-13:15. נזכיר- תקציב הסעות הבית עומד על סך 77,000 ₪ לשנה, וסיים את 2017 בחריגה של
30,000 ₪. מתוך הקשבה לדאגה שהביעו חברים, הוחלט כי במקביל להפעלת המתכונת החדשה, יושאר גם הרכב הגדול ולא יוחזר עד סוף החודש. בנוסף תיבחן (כלכלית) גם האפשרות של הזמנת מונית שירות גדולה להסעה בשעות אלו. פרק זמן זה יאפשר למידה של הצרכים והביקוש לצורך הסקת מסקנות להמשך. אנו סבורים שהכרחי להיפתח לאפשרויות נוספות במטרה לספק את השירות הנדרש, וגם לעמוד במסגרת התקציב.

ונדליזם במרחב הציבורי: לפני כשבוע נופץ הפסל "גברת עם סלים" המוצב מול הכול-בו ובקרבת הפאב.
מלבד העובדה שמדובר ביצירתו של אומן, חבר נען – דניאל מדאר הלוי, מדובר בפגיעה ביצירה ובעשייה התרבותית במובן הרחב. לאור זאת הופקו לקחים וייעשה מאמץ לשמירה מוגברת על המרחב הסובב את הפאב בעת מסיבות גדולות.
ערב ניגונים – תודות
במוצ"ש האחרון חווינו ערב מוזיקלי לזכרו של דוד זהבי שהיה בנוי ברובו על כוחות מקומיים. כמה מרגש היה לראות את הביצועים הנעניים והמורשת המוזיקלית שנוצרה כאן ברבות השנים – "נען אימפריה". ברצוננו להודות לכל העוסקים במלאכה, לפני ומאחורי הקלעים, ומיוחד לצוות המוביל והבלתי נלאה: שלומית רז, ללי ורעיה. תודה תודה. משפחת זהבי

גם כשנדמה שהכול כבר הושר, נוגן ונאמר, ערב ניגונים מרגש באיכותו בכל פעם מחדש.
תודה מיוחדת לללי ניר אורן על הניהול, ההפקה המוזיקלית וההדרכה הקולית, לשלומית רז אוצרת זכרו של זהבי, וליוסי רגב על העיבודים התזמורתיים והניצוח. תודה גדולה לכל מי שלקח חלק בערב הנפלא הזה. שלא יגמר לעולם. רעיה

תודה של אחרי ט"ו בשבט
בשבת האחרונה זכינו למזג אוויר אביבי ולחוויה קהילתית נעימה בבוסתן. מסורת יפה שמכה שורשים במעגל החיים הקיבוצי שלנו. אנחנו רוצים להודות לכל המתנדבים שבעזרתם האירוע הזה יצא אל הפועל: למפעילי פינות היצירה, למובילי הסיורים, לאחראים על הגיוס בבוסתן וכמובן למשתתפי הטקס. מחמם את הלב לדעת שיש כל כך הרבה רצון טוב וכוחות התנדבות בקהילה שלנו. תודה רבה לכולכם! מצוות התרבות, הוועדה הירוקה והבוסתן


לאבנר שחר ולמשפחה – תנחומים במות האח איאן