דפי מידע

דף מידע 3697

מס' 3697. יום שישי, ג' שבט, 19.1.2018

שבת שלום

מזל טוב קולולולו!
לאוריה ועודד רובין, לפנינה ושרוליק ולכל המשפחה, להולדת הבן והנכד

אסיפה
תתקיים ביום רביעי 24/1 בשעה 20:00. על סדר היום:
1. קבלה לחברות – אלה קריגל (בת זוגו של ליאור קריגל) – אישור העברה לקלפי.
2. נציגי ציבור לצוות קביעת הזכאות למימון מקרן הסיעוד לבני הדור השני – אישור העברה לקלפי של המועמדים: רותם אוקו רחמוט ושאולי ברעם.
3. מנהלת משאבי אנוש – אישור העברה לקלפי של המועמדת: קרן סמואל-אנוך.
4. גזברית – אישור העברה לקלפי של המועמדת: דנה אשל קולברג.
5. מנהלת השיוך והדיור – מינוי עודד רובין כמנהל מנהלת השיוך והדיור – אישור העברה לקלפי.

לדף זה מצורפים מכתבים מהמועמדות לתפקידים גזברית ומנהלת מש"א, ומברק ניר – יו"ר מנהלת השיוך והדיור.
קלפי בנושאים הנ"ל תתקיים מיום שישי 26/1 עד יום א' 28/1 כולל. נוסח טופס ההצבעה יישלח במייל בשבוע הבא.

מצוות מינוי ומכרזים:
בחירת מנהלת משאבי אנוש חדשה לנען
במסגרת תהליך האיתור והמיון לתפקיד מנהלת משאבי אנוש ,בחן הצוות מספר מועמדות מנען ומחוצה לה. בסיום
הליך המכרז, החלטנו להגיש לבחירת הציבור את קרן סמואל-אנוך, כמועמדת יחידה. אנו בצוות שלמים עם ההמלצה, וסבורים כי קרן ראויה ומתאימה למלא את התפקיד .
בחירת גזברית חדשה לנען
הצוות סיים הליך איתור ובחירת גזברית חדשה לנען. בתהליך האיתור שוחחנו עם חברים אחדים מנען, בסיומו החלטנו להגיש את דנה אשל קולברג כמועמדת יחידה לתפקיד. אנו שלמים עם המלצתנו, לדנה הניסיון והכישורים המתאימים למלא את התפקיד בהצלחה.

אנו מברכים את קרן ואת דנה על שבחרו להציג את מועמדותן לתפקידים משמעותיים אלה בנען, ומאמינים ביכולתן להשתלב ולתרום לעשייה הניהולית בשנים הקרובות. בהצלחה! ברצוננו להודות לחברים הנוספים שניגשו למכרזים .
בחודש הקרוב אנו עוסקים במכרז לאיוש חברי הדירקטוריון הכלכלי. על פי ההחלטות, חברים בגוף המאתר אילן פלטו – היו"ר הכלכלי-עסקי, עירית שיפריס – מנהלת העסקים, מנהלת מש"א, וחברי צוות מינוי ומכרזים – יהודית חתואל, דורית אפרתי (קוטלי), רן פרידברג ודורית שגב שכטר.
המכרזים שעתידים להתפרסם בשבועות הבאים הם:1. צוות קרן לערבות הדדית; 2. יו"ר לוועדת בוררים חיצונית; 3.
ועדת ביקורת – -בחירת חבר/ה נוסף;4. צוות מכרזים ומינויים – בחירת חברים נוספים לצוות הקיים.
בהזדמנות זאת נרענן כי מכרז לתפקיד יו"ר אסיפה פתוח, ואנו נשמח לקבל פניות מחברים הרואים עצמם מתאימים או מעוניינים להמליץ לצוות על חבר או חברה הראויים לכהן בתפקיד .

חינוך: הזמנה לדיון ציבורי
לקראת אסיפה בנושאי חינוך, שמועדה יפורסם בהמשך, נקיים מפגש מכין לכלל הציבור ביום ה' 1/2 בשעה 20:00, שמטרותיו:
1. להציג את תמונת המצב העדכנית במערכת גיל הרך.
2. לשתף בדרכי ההיערכות של המערכת עם האתגרים איתם היא מתמודדת.
3. להבין טוב יותר את בקשת ההורים ,בעקבות עצומה שהוגשה ,כדי לתכנן יחד את הדיון באסיפה.
4. להבין האם מתוך הסוגיות שעולות, ישנם נושאים שהמקום לדון בהם הוא במסגרת אסיפות תוכנית המשק.
נשמח לראות את כלל הציבור שותף. מנהלות החינוך, פורום חינוך, והנהלת הקהילה

ערב ניגונים לדוד: "כולם היו בנאי"
הערב יתקיים במוצ"ש 3/2, ויוקדש לשירים של משפחת בנאי, בביצוע כוחות מקומיים. שחקן חיזוק – אורי בנאי, שיספר על המשפחה וישיר משיריו ומשירי הבנאים. הערב מיועד לחברי נען, בבקשה צמצמו בהזמנת אורחים.

חם בתק"מ 11: אירועי השבוע הקרוב
רביעי 24/1 הופעה של ערן צור (כרטיסים אחרונים) חמישי 25/1 – אירוע לחינוך משלים ואולפן המוסיקה ולכן לא יהיו ארוחות למשפחות בערב זה. ב-21:00 מסיבת ריקודים מיינסטרים ושנות ה-90. שישי – מסיבת ריקודים מטורפת.

משולחן מנהלת הקהילה:
כהיערכות להפחתה נוספת בעלויות הקהילה ולקראת אישור תקציב 2018, אנו מתמקדים בימים אלה בבחינת עלויות של פעילויות, במטרה להגיע לאיזון כלכלי שלהן. מובאים כאן עדכונים בנוגע לשירותים בהם צפויים לחול שינויים:
מכבסה:
בהמשך לפרסום על הוצאת שירותי הכביסה למכבסה חיצונית, פנה אמיר שרון בבקשה להפעיל את המכבסה כיזמות עצמאית. אנו סבורים שנכון לאפשר זאת לתקופת ניסיון בטרם העברת השירות אל גורם חיצוני ובתקווה שלא נזדקק לכך. המשמעות היא שאין יכולת לצבור גרעון כספי על חשבון תקציב הקהילה. היזמות תפעל כפנימית עבור חברי נען .
המחיר לק"ג כביסה לא יעלה. יבוצעו התאמות לצמצום השטח והשטחים שיתפנו יוכלו לשמש לצרכי קהילה נוספים, או יושכרו ליזמים חברי נען. הכוונה לבצע את השינוי בפברואר הקרוב. פרטים נוספים בהמשך. בהצלחה!
הסעות אוטו-בית:
לאחר בחינת הנושא עולה כי רכב ההסעות הגדול אינו מנוצל ואין צידוק להחזקתו בליסינג יקר המביא לגרעון תקציבי .
לפיכך יבוצעו ההסעות מעתה באמצעות רכבי הסידור, מתוך הצי הקיים הכולל 8 רכבים: 4 משפחתיים ,4 קטנים.
הסעות הבוקר יפוצלו, ויצאו בשעה 8:00 לקפלן וחזרה, ובשעה 8:30 לרמז וחזרה. כך גם ב-9:30 וב-10:00. הסעות 11:00 ו- 13:00 – ללא שינוי. במידה ויהיו יותר חברים בהסעה מסוימת – תוזמן מונית שירות כגיבוי. בין זמני ההסעות פועל גם קו אוטובוס של אגד היוצא ומגיע לנען. בשעות הערב: ניתן לצאת עם אוטובוס אגד מנען בשעה 17:40, במקום הסעת הערב שיצאה ב-19:00. בשעה 18:40 ניתן לחזור עם אוטובוס מרחובות לנען, במקום ההסעה שחזרה ב-19:15. סידור זה מאפשר להמשיך לתקצב את הסעות הבית במסגרת התקציבית הקיימת ללא שינוי וללא גרעון. דף הסעות מעודכן יישלח במייל וניתן לקבלו במזכירות .מועד תחילת ההסעות במתכונת זו: 11.2.2018.
בריכת השחייה:
הנהלת הקהילה קיימה דיון ראשון בו הוצגה הצעה עקרונית לשינוי מדיניות התשלומים. הכנסות הבריכה מבוססת עד היום בעיקר על מנויים חיצוניים, ללא השתתפות החברים דרך מס הקהילה, וללא סבסוד ממקורות הקהילה .
המציאות מלמדת שלמרות פעולות שונות שננקטו כגון מכירת כרטיסיות לאורחי חברים, הפרדת חדר הכושר ועוד ,נמצא הענף בגרעון שנתי קבוע של מעל 150 אש"ח, לאורך כל שנות הפעילות. לאור האתגרים הכלכליים בהם נתונה נען כיום, מתחייב לנקוט בפעולה משמעותית יותר, החל מעונת הרחצה הקרובה, לשנות את פני הדברים ולגשר על הפער הכספי הנ"ל לאיזון הפעילות. נראה כי הציפייה שמכירת כרטיסים למינויים חיצוניים תשמש לכיסוי תפעול הבריכה, איננה ריאלית, ומתחייב, לצד התייעלות פנימית בענף, לבקש את השתתפות המתרחצים כולם בנשיאת העלויות. הכוונה היא להציע לחברים מגוון של "מנויים פנימיים" במחירים מוזלים (כ-20% בלבד מעלות מנוי חיצוני).
לדוגמה: מנוי משפחתי לכל עונת הרחצה בסך 500 ₪ המאפשר כניסה ללא הגבלה, וכולל גם אורחים מקרבה
ראשונה, בכל ימי הפעילות. באותה מתכונות יוצעו מנויים במחירים מותאמים לנוער ,לפנסיונרים, לזוג ויחיד. בריכת השחייה פועלת 7 ימים בשבוע ,14 שעות ביום וברחצות ליליות. היא חלק משירותי תרבות הפנאי ומשמשת כמתקן בילוי מרכזי, שיש רצון לשמר אותו ברמה גבוהה לרווחת הקהילה כולה. לצד אלה, עליה להתנהל כלכלית כעסק לכל דבר, תוך עמידה בכל דרישות הרישוי על פי חוק. אלו כרוכות בהוצאות כספיות גבוהות המתווספות לעלות התחזוקה השוטפת. הנהלת הקהילה מגבשת בימים אלה, כאמור, את החלטתה העקרונית בנושא והיא תפורסם לציבור בקרוב, במטרה להגיש תוכנית ריאלית ואחראית לשנת 2018.

מהגלריה: אומנות-משפחה-אומנות
אירוע נעילת התערוכה "מבית היוצר – תערוכה משפחתית" יתקיים ביום א' 11/2 בשעה 20:00. לכבוד בני המשפחה היוצרים שהשתתפו בתערוכה, ניפגש עם אורי גרשוני, צלם ואמן פעיל ומרצה בבצלאל. אביו, משה גרשוני, היה אחד הציירים החשובים ביותר בזירת האומנות הישראלית מאז שנות ה-60, וגם עבודותיה הייחודיות של אמו ביאנקה אשל גרשוני, ידועות מאוד. אורי ישוחח אתנו על עצמו כאומן וכבן לאומנים דרך חשיפה אל גוף העבודות שלו, וגם יראה זווית של ההשפעה שהייתה להוריו היוצרים עליו כיוצר. מחכות לכם! דורית קופיט וחמוטל פרידברג
מיאו: מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב
המועצה האזורית בשיתוף עם עמותת אס.או.אס חיות מתחילה במבצע חשוב לעיקור/לסירוס חתולים.
כדי שנצליח לטפל בצורה יעילה בריבוי אוכלוסיית המשופמים על ארבע בנען, לטובת רווחתם ובריאותם נבקש להעביר לזואי וידן עדכון על מיקום חתולים שאינם מעוקרים/מסורסים. עדיף בהודעה כתובה
לטלפון 3578092- 052. רשמו את שמכם, טלפון לבירור, ומספר החתולים. מועד הגעת הלוכד יפורסם בהמשך. תודה, זואי
מתחברות לקצב: רוקדות במעבדה
פשוט לרקוד – מסע מונחה של תנועה וריקוד משחרר בהנחיית אורלי זליגמן. יום שני 22/1, בשעה 20:30. מתאים לכל אחת.
30 ₪ למפגש של שעה. לפרטים והרשמה: אורלי 2232322- 052

גברים על המשקל: סדנת תזונה
נפתחת סדנת הרזייה – "תזונה בתבונה" לגברים! כאן בנען ,אצלי בקליניקה, 10 מפגשים בימי שישי 8:30-10:00.
מתחילים ב-26/1  להרזות בלי לסבול, אלא מתוך בחירות מזון נבונות, הכרה בכמויות המתאימות לך, והתאמת תזונה לספורט. סדנה בה תלמד להפוך לתזונאי של עצמך. הילה גפן 4603643- 054 דיאטנית קלינית ודיאטנית ספורט

שורה להשראה: קשה להצליח במשהו שאתה לא חושב עליו במקלחת (פאול גראהם)