בלוג חברים

מכתב אישי – חגי אלון

לקראת בחירות, מועצה אזורית גזר 2018. מכתב פתוח לחברים .
בנובמבר 2005, בשעה 7:45 חיכו לי מצלמות ערוצי החדשות למרגלות המועדון לחבר. היום אלו בחירות היסטוריות לראשות מפלגת העבודה. פרס מול פרץ. רצו לראות מי הוא אותו קיבוצניק אשכנזי שהוא אחד מבכירי הקמפיין של פרץ. מול המצלמות הודעתי – עמיר ינצח .השאר היסטוריה. עמיר פרץ הפך המועמד הראשון שהוא מזרחי, ועוד שעלה כתינוק ממרוקו, וגדל בשדרות המעברה ונעשה יו"ר מפלגת העבודה. בנען באותו בוקר הרוב – צחקו ולעגו. זאת הייתה עוד נקודה בהידרדרות מקום הקיבוצים במפלגת העבודה ובחברה הישראלית בכלל. ההיסטוריה – שוב הלכה נגדנו. שוב הסתבר שימי מפא"י תמו. לקראת נובמבר הקרוב שתי הצעות:
ראשונה: "פורום הקיבוצים "– יפעל באופן דמוקרטי, על פי הכרעות חברי הקיבוצים, לא בהסתר ולא בקומבינות ורק על בסיס הצבעות גלויות בקלפי של הקיבוצים – כולם. אנשים מטעם עצמם לא יקבעו. אני מבקש מבעלי התפקידים בנען – עסקו "בקודש" ניהול הקיבוץ ולא ב"חול "– בפוליטיקה. איש מכם לא קיבל מנדט לומר את דבר נען בבחירות הכלליות או המקומיות, ימי מפא"י כאמור תמו. אתם סיוויל סרוונט ועליכם לעבוד מול מי שיבחר לטובת הקיבוץ, הסירו ידיכם מהכחש-בחש, הימנעו מלהתערב .
שנייה: הקיבוץ יערוך שתי קלפיות פתוחות טרם הבחירות – אחת על סדר היום והנושאים החשובים בבחירות למועצה, והשנייה במי הוא בוחר כמייצג את הנושאים (כמובן כל אדם ישים את הפתק שלו בסוף). לסיכום: הצבעה מתוך פחד ואימה כמוה כנבואה המגשימה את יום הדין .
החליטו לפי הערכים – הצביעו למי המייצג אותם . חגי אלון