מכתב אהרל'ה לחברים

דף אהרל'ה לחברים – ספטמבר 2017

'לאן שלא תלך לךְ בלב שלם' קונפוציוס

קיבוץ נען  אלול תשע"ז, אוגוסט 2017

שלום לחברות ולחברים,

על סדר היום
הפעם הדף יהיה מעט ארוך מהרגיל ואנסה להכניס לתוכו סוג של סיכום על תקופה נפלאה ומלמדת לצד מילות תודה לאנשים טובים בתחילתה של דרך מרתקת ומעשירה ולכל אורכה. אשתף בחלומות לעתידו הקרוב והרחוק של הבית שלי – שלנו – קיבוץ נען.

אפתח בתודה גדולה לחברות ולחברים על שבחרו בי ועל 5 שנים נפלאות ומלמדות. תקופה של צמיחה גדילה ועשייה במישורים רבים ומגוונים. תודה על ההזדמנות ועל הזכות להנהיג ולהוביל יחד עם צוות יקר קהילה מיוחדת ואיתנה, מורכבת ואוהבת, עשירה ברוח במסורת ובתרבות. קהילה שבה האור והמלא גובר על הצל והחסר.
מה חשבתי לעצמי
רגע לפני שהתחלתי פגשתי חברים ובעלי תפקידים וניסיתי להבין במה מדובר ושמעתי מילות עידוד וטפיחות על שכם (לצד אמירות אחרות של מה?! , למה לך?) וחשבתי שאני מבין לאן אני נכנס ובפני מה אני עומד להתמודד, ולא היה לי מושג. אבל הגעתי עם הרבה אופטימיות חמוש בכלים שקיבלתי בבית אבא ואמא, תפקידים ואתגרים שחוויתי בדרך והייתי מוכן למשימה.
ההפתעה הייתה: הטופחים על השכם והמעודדים מחזיקים מעמד חודש – חצי שנה, ולאחר מכן אתה לבד עם הצוות וההנהלה. אבל, אתה פוגש אותם – את המעודדים; חולף לידם בֶּשְבִילי הקיבוץ, בתור בכלבו, ליד הכלים בחדר אוכל,  והם מחליפים מילה, זורקים מילה טובה מזכירים לך שהם שם ואומרים תודה בדרכם, מתנצלים בדרכם כי היום-יום שלהם מתיש עמוס, ואתה מבין.
חלקם בכלל כועסים עליך והמבט שלהם מסגיר כי החלטת משהו שהם לא אוהבים, כי אתה אִתּם במחלוקת, כי הובלת מהלך שאולי טוב לחלק אבל הם בחלק שהוא לא טוב להם. וגם אותם אתה פוגש בתור בכלבו או בפאב והמבט שלהם – המבט הכועס ושאינו אוהב כבר (כי פעם היה מבט אחר) מלווה אותך.

תודה גדולה בנחיתה
לצוות שקיבל אותי לזרועותיו כשאני איני יודע ואיני מכיר ולומד לאט-לאט את אותיות הא'-ב' של הקיבוץ, לומד להבין את הנושאים שעל סדר היום לעומק, מנתח את הסוגיות השונות, מתייעץ עם רבים וטובים בקיבוץ ומחוצה לו, והם כולם בסבלנות גדולה מלמדים ומשתפים.

יזהר לנדאו, יריב ציוני, סמדר שגב, שרון אולמן, הצוות המצומצם שהוביל והיה צריך לקבל אליו באמצע המערכה מזכ"ל חדש ראשון בין שווים שצריך לנצח על התזמורת לדאוג שהמנגינה לא תיפסק, שתהיה הרמוניה נפלאה ומצוינת ושהקהל יתמוגג.  תודה!
עפרי קרן, לי דינור ויעל פלג, המחזיקות בזיכרון הארגוני, דאגו וידעו להזכיר את שצריך להזכיר וברוח טובה ורצון לסייע לחָדַש שהגיע ולא מכיר את הנהלים במקום. תודה!
לאותם שמאחורי הקלעים, אנשי המספרים הגדולים והקטנים; דגן לוין, צידקי גמליאל, דורון שרון, דומיניק שניידר, רותי גלילי, שי אגמון, עינב סוקלסקי שלימדו אותי על מה להסתכל ואיך להסתכל, שלימדו אותי חוקי מדינה וחוקי כלכלה נכונה והשיח הלמדני שניהלנו מעת לעת הזכיר לי את הימים בבית המדרש כשעסוקים בשאלה טובה, בסוגיה מורכבת ומנסים לפצח. תודה!
תודה למצטרפים בדרך, על עבודת צוות ושיתוף; יפעת נצר, עירית שיפריס וורד דגן.
לחברים בהנהלה כלכלית ובהנהלת קהילה, בוועדות השונות שהיו באמצע עבודה, והיו לרגע קל צריכים לעצור, להקשיב ולהכיל, ועשו זאת ברוח טובה וברצון. תודה!

עוד קצת תודה
תודה מיוחדת לאיל בן יהודה, ישר כסרגל, האיש האמוּן על התקנונים בעבר בהווה ובעתיד (ממשיך דרכו של יגאל נאור ז"ל). כתובת אמִתית על הראוי והנכון. היית לי לעצה ועזרה וכשביקשתי את הנכון והישר פניתי אליך. תודה גדולה!
תודה לכל המתנדבים מעת לעת, המוכנים בקריאה וברמיזה לעוץ עצה, לחשוב יחד על אתגר שבפתח אם זה נושא חברתי מורכב ועם זה נושא כלכלי. מתייצבים ומסייעים וברוח טובה.
תודה לכל מנהלי הענפים והפעילויות השונות בנען הדואגים לחיי היום-יום שלנו בקהילה. נמצאים בכל מקום, עונים לכל קריאה, נענים כמעט לכל בקשה ודרישה ומחזיקים ישוב ואוכלוסייה בעלת צרכים ודרישות מעל לממוצע בצורה מיטבית. תודה!

תודה מיוחדת ל"שומרי הסף" – כן. זו הזדמנות לומר תודה ולדייק בה. כולנו יודעים שיש ביקורת ויש ביקורת, יש אמירות שבונות ויש אמירות מרושעות. החשיבה האחרת והקול הנגדי הוא חשוב מעין כמוהו בכל מערכת אבל הוא צריך להיות במידה ובכוונות טובות. הוא צריך לבוא מאהבה ולא מקנאה, הוא צריך לבוא מאינטרסים רחבים של קהילה וציבור גדול ולא מראייה אישית ואינטרסים צרים. המתנגד צריך להבין לעיתים את ההשלכות של אמירות כאלה ואחרות וכמובן את הזמן והאנרגיות שמוקדשים לָטַפֶל ולא לעיקר. אני מקדיש לזה מספר שורות כי לצד הקושי שבדבר אני רוצה לומר תודה, ולמה? כי הקול הנגדי גורם לך להיות מדויק יותר, להתכונן נכון יותר ומקצועי יותר ובסופו של דבר – עושה קיבוץ טוב יותר.

תודה גדולה לאותם חברים וחברות שמעריכים את העבודה המורכבת והמאתגרת שעושים בעלי התפקידים בנען. לאותם שֶמֶעֶבֶר להערכה עוצרים אותך בשבילי הקיבוץ ומביעים הערכה על משהו שעשית, או אמרת, או תיקנת. לאותם שמחייכים לעברך ונותנים לך את הכוח להמשיך הלאה. לאותם שמשאירים לך פוסט ברשת חברתית, פתק בתא, מייל עם חיוך, ולב עם מילים מלאות בטוּב ובחסד. אתם קבוצה נפלאה שחשובה לקהילה כמו נען ולכל מי שנוטל על עצמו תפקיד בקיבוץ.

תרבות ניהולית ומסורת ארוכת שנים
הזדמנות להביע הערכה למנהלי נען לדורותיהם ששמרו על נען לאורך השנים.
לקיבוץ נען אין חובות, לחברי הדור השני יש פנסיה מובטחת לעומת מחצית בני גילם בחברה הישראלית ללא פנסיה, לחברי הדור השני יש קרן סיעוד ועוד. כן, אנו לא עשירים גדולים אבל מבוססים וקבלנו החלטות משותפות על כל החסכונות שלנו (חלוקה לחברים, דירות לצעירים, שיוך דירות ועוד).
נכון, יש מיליונרים בחוץ, אך יש יותר פושטי רגל וקיבוצים שרק בשנים האחרונות מסיימים את החזר החובות. תמיד ניתן לראות את הדשא הירוק של השכן ולקנא ועל כך כבר כתב מאיר אריאל בשירו "הדשא של השכן ירוק יותר".  אך, כסף זה לא העיקר בחיים ובנען לאורך שנים הדגישו את התרבות וחיי הרוח, את המרחבים הגדולים, הנוי היפה, ואת תרבות הפנאי לכל הגילים. כל זה נעשה ע"י מנהלים ומנהלות, חברי וועדות וצוותים, קבוצות גדולות של חברים וחברות שאכפת להם מהמקום. הם כולם חוליה בשרשרת הדורות שיודעת לשמר את מה שצריך לשמר, ולחדש את הדרוש חידוש.

 ערבות הדדית – גאווה מקומית
כמה שבועות לאחר כניסתי לתפקיד כשלמדתי את נען ואת ה"ערבות ההדדית" שיש בה התקשרתי להוריי ואמרתי להם שגם בקיבוץ יש גמילות חסדים. שקיבוץ נען אין לו במה להתבייש למול החברה הדתית והחרדית שידועה בנתינה ובצדקה. אני גאה להיות חלק מנען וחלק מאותה ערבות הדדית שמתקיימת בקיבוץ. נכון, חלק זה מכוח חוקים ומעצם ההגדרה של קיבוץ וזה דבר שאינו מתקיים ברחוב יפה ברחובות הצעירה, אבל יש את הַמֶעֶבֶר ואת התוספת שמתקיימת בנען. יש את הרגישות, הדיסקרטיות ואת הרצינות של הצוותים והמנהלים שעוסקים בדבר. אכן, אי אפשר לטפל בכל דבר ויש טעויות ויש עיוותים אבל הטעויות והעיוותים הם בטלים ברוב! הם טיפה בים למול העשייה והנתינה שמתקיימת בנען, ובקיבוץ זו נתינה של הקבוצה – של כולנו. כולי תקווה שנען תשכיל לשמור על הערבות הזו ולהתעקש על ההבדלים והייחודיות של קיבוץ נען לעומת רחוב קטן ויפה ברחובות הצעירה.

דור שני או חילופי דורות
לוקח אוויר לפני שאומר את זה בקול ברור אבל הבטחתי לעצמי שאני אומר את זה:
לדור השני שאכפת לו מאוד מהקיבוץ וממה שקורה בו, לדור שבנה את הקיבוץ בעשר אצבעותיו ויצר מציאות נפלאה ומשגשגת, לדור השני שהניח יסודות לבית נפלא ומקסים אני אומר בקול חד וברור – העבירו את השרביט והדגל לדור הבא – לדור השלישי.
קשה להעביר את המקל במרוץ השליחים במיוחד שאחד השליחים מחזיק בכוח את המקל – תשחררו!
תנו לבני הדור השלישי לנהל את הקיבוץ. הוא יכול ובקלות.  תנו לו לעשות טעויות ולהצליח.
השקיעו את הזמן עם הנכדים, טיילו ברחבי הארץ והעולם, התנדבו בבתי הספר הסמוכים, קצת ספרות טובה וסרטים בשלישי בשלייקס.  העניקו מעט עצות טובות לבן ולבת כי יש לכם ניסיון – עשיתם!
נען והחברה בעולם ובישראל עוברת לדור הבא – לדור המחר.
בדור המחר ומחרתיים – דור ה Y – השיח שונה לגמרי. הדור הזה חי וחושב שונה לגמרי מהדור שלכם. הוא חי בחברות מעורבות והקשרים שלו הם קשרים אחרים, היחס למיעוט ולאחר שונה לגמרי – הוא מקבל אותו, הוא חלק ממנו. זה דור שמתחבר לגני הדר, יציץ ורמות מאיר ולא יגייס את מיטב עוה"ד להילחם נגד הקמת ישוב כזה או אחר. זה דור שמקבל טרנסג'נדר ים, הומואים, לסביות ואפילו דתיים שמבקשים חוט מסביב לישוב. זה דור שאין לו בעיה להחליף מקום עבודה אחת ל 2-5 שנים וגם תקנון אגודה, כי שום דבר לא קדוש, ואפילו לא חוברת בצבע כחול או טורקיז. זה דור שיילחם מלחמת חורמה על ברוקולי לילדים בארוחת צהרים, תאורה במגרש הטניס, יחס הולם לעובדי קבלן, שקיפות של תקציב המדינה, לפני דיון על התנועה הקיבוצית לאן….. – זה דור אחר!
תנו לדור השלישי להוביל ולקחת אחריות כי הוא יכול!
הצלחות – מעשים טובים
אנסה להעלות על הכתב את האבנים הגדולות – המעשים הטובים שעשינו כולנו יחד בעבודת צוות בשנים האחרונות והם אינם לפי סדר חשיבות:

שורה להשראה בכל דף מידע – שורה למחשבה, שורה נוספת מעבר למלל. שורה ששייכת לאותם אנשים טובים וחכמים מההיסטוריה שהשפיעו ושיכולה להשפיע גם עלינו.

שיתוף ציבור – אחת לחודש דף לתאר את המהלכים השונים ואת הדברים שעל סדר היום לצד חלומות וכיוונים שונים ותמיד להוסיף פרספקטיבה היסטורית כדי שכולנו תמיד נדע להוקיר ולהעריך את המלאכה הרבה שעשו הרבה לפנינו. בנוסף, לשתף מצגות "הידעת" (שיוך, דיור, שימושים חורגים ועוד) כדי לשתף בצורה יותר מדויקת ומיטבית נושאים שונים ומורכבים אשר קשה להבין ולדייק בהם במספר שורות ומילים.

שכונה חדשה של 76 יחידות דיור – לא כולם מודעים לתהליך אבל היה ועדיין מרתק ומעניין. עליות ומורדות, חיוכים וכעסים, רגעים של תקווה ושל דאגה. אבל בזכות אנשים שדבקים במטרה המטוס טס והוא בקרוב ינחת לשביעות רצון כולם. ליל הסדר של תשע"ח 76 משפחות יחגגו בביתם החדש.
אחטא לעצמי אם לא אזכיר את יו"ר המנהלת חיים דמיר שמוביל את הפרויקט בצורה מקצועית ומיטבית ועומד בגבורה בתווך ומול הרחוב הנעני ה"מפרגן", משפחות דיירים שבונים את היקר להם ובקבלנים מכל הסוגים, מפקחים ומבצעים שמשתדלים לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

כ 35 דירות מעבר/זמניות חדשות – להפוך כל מבנה שאינו מנוצל לפתרונות דיור, לנצל כל פיסת אדמה להרחבת מבנה ולמצוא תקציבים וכל זה, כדי שירווח לנו מעט עד שתיבנה שכונת הכדורגל ושכונת הרפת.

נגריה נשרפת ומתחדשת, מרפאה שנוסדה בשנות ה-50 מקבלת צורה ומתחדשת, מגרש כדורגל חדש  משק חי ואורוות סוסים חדשים ומפוארים שבכל שנה ושנה מקבלים עוד ועוד בעזרת ידיים אוהבות ורצון של כולם.

תשתיות לשנים רבות קדימה: כבישים חדשים סביב שכונת הכדורגל, כביש חוצה חלופ, הטמנת תשתיות חשמל, תאורת רחוב חדשה וחסכונית, פרויקט סיבים אופטיים לכל הקיבוץ לשיפור התקשורת והתמונה, כביש גישה לנען ממצליח ועד לבית הקברות שיוצא לדרך לאחר אינספור מכתבים לחברת נתיבי ישראל, החלפת גגות אסבסט בבתי הקבע, סיום והסדרת השימושים החורגים של קיבוץ נען מול המנהל, רכישת קרקע בלב ליבו של הקיבוץ – קרקע למגורים בעסקה מצוינת.

בנושאי תכנון הישוב; שתי תבעו"ת בתהליך להפקדה: האחד איחוד וחלוקה כדי שנוכל לבנות בשכונת הרפת והשנייה לקו הדרומי של הקיבוץ כדי לעשות סדר עם הכביש והבתים בדרום נען. ובעבודה לקראת הגשה לוועדה המקומית תכנית בינוי לשכונה החדשה – שכונת הרפת.

החלטות ותקנונים; לא נעבור על כל ההחלטות אך נדגיש החלטה חשובה בנושא שיוך דירות על מעבר
מ 751 ל 1155 (או כל החלטה שתבוא במקומה) לטובת אוכלוסיית נען הגדלה, המשפחות הצעירות – בנינו ובנותינו.  החלטה לגבי דרך חלוקת התמורות ממכירת המפעל לחברת ג'יין – תהליך מרתק מורכב ורגיש שנעשה בעזרת צוות חברים מגוון ורב-גילי שהצליח להביא הצעה העונה לכלל הצרכים של הקיבוץ ושל החברים. (השתתפו בהצבעה 751 חברים – מספר שיא!)
תקנון האגודה עודכן, סיווג הקיבוץ השתנה ויצא לאור אוגדן תקנונים נעני המרכז בתוכו את כל הנהלים והתקנונים הרלוונטיים של הקיבוץ עם פירוט מדויק של מועד החלטה, עדכון אחרון ועוד.

בעסקים ובמשק; מדשדשים מול רשות מקרקעי ישראל לגבי המטמנה אך בפתח עדכון החוזה ושיפור מצבה של נען, לקראת חתימה על חוזה מפורט עם גני כנען ושיפור משמעותי בהכנסות לקיבוץ, כך גם יהיה עם חוזה נען מול המטמנה בקרוב. התקנת מערכות סולאריות על מבנים במשק המניבות הכנסה מדי שנה בשנה, הנחת תשתית ממוסדת ומקצועית של כל נושא הקרקעות בקיבוץ ושיפור ההכנסות בצורה משמעותית, הפרטת האנרגיה והעברת האחריות לחבר ולאחרונה שינוי המבנה הארגוני העסקי, וכולנו תקווה ששינוי זה יחולל את השינוי שכולנו מצפים לו.
כישלונות – כן היו כישלונות
היה לי חלום שאוכל להצליח ולסייע לאפשרות קליטה וחזרה של בנים שעזבו במהלך השנים ורוצים לחזור הביתה. הרשימה מתארכת, ההורים מתבגרים וכולי תקווה שבמהלך קבלת ההחלטות הקרובות בנושאים של דיור וקליטה ייפתח פתח ואפשרות לשינוי.
לא הצלחתי לייצר תהליך של קליטה המביא את הסיפור הנעני לכל נקלט ומעביר בצורה טובה את הד.נ.א של המקום. קליטה נכונה כדי ליצור את ההמשכיות הנכונה למקום שגדל וגדל, המרקם משתנה ומשפיע על הרקמה האנושית החברתית והקהילתית.
שיוך הדירות היה על המסלול הנכון בשנת 2014 לאחר קבלת מספר החלטות חשובות אך מאז נגרר ונתקל בקשיים ומהמורות (עצומת קומותיים ועצומת מנהלת דיור) שלא הצלחתי להתגבר עליהם. לצערי התקיעוּת בנושא זה רק גובה ותגבה מחיר גבוה יותר (מחירי קרקעות רק עולים ולא יורדים) ביום שנגיע לקצה הדרך. ואולי, לא נגיע.

החברים במועצה אזורית
חברי הקיבוץ אינם מודעים למשמעות של מועצה תומכת ומסייעת. יכולים להיות ויכוחים או אי-הסכמות בענייני חינוך תשתיות ועוד אבל אם העומדים בראש והמובילים במועצה; ראש המועצה פטר וייס, סגן ראש המועצה יובל אנוך, הגזבר דוד גמליאל מהנדס המועצה איתי פרס, מנכל המועצה אריאל הילדסהיימר נמצאים בשיח ישיר ובתקשורת טובה עם הקיבוץ – החיים קלים וטובים.
הבנייה הגדולה בקיבוץ בשנים האחרונות, סלילת הכבישים, חניות חדשות והנחת התשתיות, תקציבים לעמותות הספורט, לאולפן המוסיקה ולשימור אתרים ועוד, פתיחת דלתות ברשויות המדינה נעשות בסיוע ישיר של הקבוצה החזקה במועצה.  זו ההזדמנות להביע את הערכתי הכנה לאוזן הקשבת, לסיוע לאורך כל הדרך ולעצה הטובה. תודה!

מבט לעבר העתיד
דור שלישי – קחו את המושכות וניהול הקיבוץ. נסחו את 10 הדִבְּרות לקיבוץ המתחדש ותדאגו לשמור על הייחודיות של המקום כדי שנהיה קיבוץ ולא רחוב יפה ברחובות הצעירה.

נקבל החלטות בנושא שיוך דירות, מבנה ארגוני ואורחות חיים. נקדים בהחלטה שלא מתעסקים כל הזמן בָּ "אִם" אלא בָּ "איך", מפסיקים לומר "אולי כן" ו"אולי לא" אלא שואלים "מה היא הדרך".
נמשיך להיות בתנועה קדימה, נראה ונדגיש את הכוס המלאה, נעדיף את האור על פני הצל, נשקיע בתרבות יפה, מוזיקה נעימה. נמשיך להיות חברה עשירה ברוח ובנדיבות ונגביר את האהבה והשמחה על פני הכעס והדכדוך.

נשמור בקנאות על הערבות ההדדית בקיבוץ המתחדש. נדאג לכל חבר וחברה לזכויות ולחובות. נשאל את עצמנו מעת לעת למשמעותו של קיבוץ מתחדש ומשתנה.
נביט מעבר לאופק ונשאל לאן פנינו והאם מוכנים אנו. לאן ועד כמה רוצים לגדול, נגדיר גבולות, משימות ויעדים, ונתכנן את צעדינו כדי להגשים ולהגיע.

ולסיום – סליחה וכוונה
אנצל הזדמנות זו גם לבקש סליחה אם פגעתי במישהו, אם הייתי חסר סבלנות והכעס השתלט עלי. לא עשיתי דבר רע בכוונה תחילה אך, כולנו בני אדם ולעיתים שוגים ויש נפגעים. סליחה!
ואם השוטף והיום-יום גרם שלא השלמתי משימות שצריך היה לסיים אותן אעזר במשפט ממסכת אבות:  "לא עליך המלאכה לגמור ולא אתה בן חורין להּיבָּטל ממנה", כלומר, אני/אנחנו לא צריכים ולא יכולים לעשות הכול, אך אין זה אומר שעלינו להתבטל ולא לעשות כלום.  עשינו אך לא השלמנו.
הלפיד עובר הלאה וממשיכים במשימות ובאתגרים.

בתחילת תפקידי נעזרתי בשני קטעים שמלווים אותי בכל תפקיד ואיתם אני גם אסיים.
האחד מבקש מאיתנו לשאול את עצמנו בכל יום/שבוע/חודש/שנה: מי אנחנו, מה אנחנו עושים פה ולאן אנו הולכים. שלש שאלות חשובות לכל אדם ובמיוחד לנושא משרה.

והשני, מדגיש את ריבוי הדעות ואת האמירה ששלום נבנה דווקא בשני כוחות ודעות שמתנגדים/שונים זה לזה ולא על ידי הדומים. אל לנו לחשוש מריבוי הדעות גם כשזה נראה לנו מנוגד.

א.
מעשה ברב זקן שהיה בדרכו לתפילת שחרית באחת הערים של רוסיה הסובייטית.
לפתע ניצב מולו שוטר חמוש, כיון אליו את רובהו ושאל בתקיפות:
"מי אתה? מה אתה עושה כאן? לאן אתה הולך?"
הרבי חייך ופנה בשקט אל השוטר:
"אדוני השוטר, כמה משלמים לך עבור העבודה הזאת שלך?"
"עשרים קופיקות ביום, למה?" השיב השוטר בחשדנות
"אני רוצה לבקש ממך טובה" אמר הרב "אשלם לך עוד עשרים קופיקות ליום,
אבל אתה חייב להבטיח לי, שבכל בוקר בדרכי לתפילה,
תחכה לי כאן, תעצור אותי ותשאל:
מי אתה? מה אתה עושה כאן? ולאן אתה הולך?"

ב.
ישנה אמירה תלמודית: 'תלמידיחכמים  מרבים  שלום בעולם,  שנאמר "וכל בניך למודי ה' ורב שלום בניך",  אל תִּקְרִי בָּנַיִך אלא  בּונַיִךְ'.
הרב קוק מסביר ומפרש כיצד תלמידי חכמים החולקים ומתווכחים בניהם עושים שלום ובונים:
'יש  טועים  שחושבים,  שהשלום  העולמי לא יבנה כי אם על ידי צביון אחד בדעות ובתכונות, ואם כן כשרואים תלמידי חכמים חוקרים בחכמה ודעת תורה, ועל ידי המחקר מתרבים הצדדים והשיטות, חושבים שבזה הם גורמים למחלוקת והפך השלום.
ובאמת אינו כן, כי השלום האמִתִּי אי אפשר שיבוא לעולם כי אם דווקא  על  ידי  הערך  של  ריבוי  השלום.  הריבוי  של  השלום  הוא, שֶיִתְּרָאוּ כל הצדדים וכל השיטות וֶיִתְּבָּרֶרוּ איך כולם יש להם מקום,
כל  אחד לפי  ערכּו,  מקומו  ועניינו.
ואדרבא,  גם  העניינים  הנראים כמיותרים או כסותרים, יראו כֶּשֶמִתְּגָלַה אמת החכְמה לכל צְדָדֶיה, שרק  על  ידי  קיבוץ  כל  החלקים  וכל  הפרטים  וכל  הדעות  הנראות שונות, וכל המקצועות החלוּקים, דווקא על ידם יֶירָאֶה אור האמת והצדק … .
על כן תלמידי חכמים מרבים שלום, כי בֶּמָה שהם מרחיבים ומבארים ומֶיַלְדִים דברי חכמה חדשים, בֶּפָּנִים מִפָּנִים שונִים, שיש בהם ריבוי וחילוק  עניינים,  בזה  הם  מרבים  שלום… כי כולם יכירו, שכולם גם הָהָפַכִים בדרכיהם ושיטותיהם כפי הנראה, המה כולם למודי ה', ובכל אחת מהנה יש צד שתתגלה על ידו ידיעת ה' ואור אמִתּו.  … כי הבניין יִבָּנֶה מחלקים שונים, והאמת של אור העולם תּיבָּנֶה מצדדים שונים ומשיטות שונות … .  (עולת ראייה כרך א ש"ל)

חודש טוב
אהרל'ה פוקס – נען
נייד:  052-5514445   דוא"ל:  fox@naan.co.il