דפי מידע

דף מידע 3695

מס' 3695. יום שישי, יח טבת, 5.1.2018

משולחן הנהלת קהילה: קבלה לחברות
הנהלת הקהילה עוסקת מזה זמן במודל הקבלה לחברות בנען, כאשר על הפרק מתגבשות מספר חלופות לדיון ציבורי. כחלק מהיערכות וחידוש תהליך שיוך הדירות, הוצגו לאחרונה בפני הנהלת הקהילה נתונים המצביעים על מיצוי מכסת המגרשים לדיור המאושרים לנען בעת הזו. "עודף" זכאים לעומת מכסת מגרשים שאינו מאפשר לקיבוץ להמשיך ולהתחייב לדיור לבנים. במבחן המציאות קשה לקבוע מהן ההשלכות לתהליך השיוך או בעתיד, במצב שבו קיימת חריגה (אף קיבוץ לא הגיע למצב זה) ועלינו לגלות אחריות .
ינואר הקרוב הנו המועד המתוכנן לקבלת בני כיתת ורד למועמדות. עם זאת, מתבקש לקיים דיון ציבורי בנושא קודם לכן. לאור הנסיבות כונסו הורי הכיתה למפגש בו הוצגו בפניהם הדילמות שנוצרו בנוגע לעיתוי קבלת הבנים למועמדות השנה. בהמשך לכך, קיימה הנהלת הקהילה דיון ולהלן ההחלטות:
• תהליך הקבלה למועמדות המתוכנן בינואר 2018 יוקפא כדי לאפשר דיון ציבורי וקבלת החלטות.
• הנהלת הקהילה תמשיך בלמידה והכנת הדיון ותגיש המלצות לציבור עד סוף אפריל 2018.
• יוצג מתווה מעודכן ומותאם לאופן קליטת הבנים ,לרבות מעמדם וזכויותיהם בנען בתקופה שעד הקליטה.
• מעמד בני הכתה יקבע במסגרת ההחלטות שיתקבלו בקלפי.
• במידה ועד 1.6.2018 לא תתקבל החלטה ציבורית חדשה, תקיים הנהלת הקהילה את החלטות האסיפה שבתוקף ,ותגיש את בני כיתת ורד לקבלה לחברות באסיפה בסוף יולי 2018.
הנהלת הקהילה מאמינה שזהו פתרון הוגן ואחראי ומקווה לקבל את הבנת הציבור.

חוג הנוער 2000: לטיול יצאנו
בוקר יום שני 22/1 נצא לטיול בהדרכתו של יוני שילה. הטיול יעסוק בהתיישבות בין ספר למדבר .
נעבור דרך מורדות הר חברון אל סוסיא, נחצה את יער יתיר ונסיים באום אל חירן – מוקד מחלוקת התיישבות הקבע של הבדואים. הטיול אינו כרוך בהליכה מרובה. יציאה בשעה 7:00. הרשמה אצל דגנית מיום א'.

מועדון זמן אישה: הצצה למדינה סגורה
ביום שני 8/1 בשעה 10:00 מפגש עם אילנה נאור, שתספר על חוויותיה מהטיול בקוריאה הצפונית.

הפסקות גז: בדיקות תקופתיות
בימים ראשון ושני הקרובים יבוצעו בדיקות בנען בשעות הבוקר 8:00-12:00 ויהיו הפסקות יזומות לפרקי זמן קצרים בכל השכונות, חוץ משקמה, מרפאה וגני הילל. תודה על הסבלנות.

ט"ו בשבט: קול קורא למתנדבים
בהמשך לרוח ההתנדבות הנפלאה שהיינו עדים לה בחנוכה, אנו נערכים כעת לפעילות ט"ו בשבט שתתקיים גם
השנה באופן מסורתי בבוסתן. לצורך הפעילות אנו זקוקים למתנדבים )מכל הגילים( להפעלת פינות יצירה לילדים ולפעילות עם עצי הבוסתן. האירוע יתקיים בשבת 3/2, בשעה 9:30-11:30. זו הזדמנות נפלאה להגביר את מעורבות החברים בתכנון וביצירת התרבות בקהילה, ליצור חיבור עמוק יותר למקום, למסורת ולאנשים, ולהגיע לאירוע
כשותפים ולא רק כאורחים. רוצים להתנדב ?פנו לאייל מצליח 9105656 -050. תודה, תמנה, רעיה וצוות החג.

תורמים מזון לילדים רעבים: מבצע איסוף
עמותת אליפלט, המפעילה גני ילדים ומועדוניות לילדי פליטים בדרום תל אביב, פנתה בבקשת סיוע עם תרומות מוצרי מזון עבור ילדים בגנים. ענת, רכזת המשאבים בעמותה, סיפרה שמצבן של משפחות מבקשי המקלט הורע וההורים מתקשים לממן אוכל לילדיהם. "יותר מהכול אנו זקוקים כיום למזון יבש. אין לגנים כסף לאוכל לילדים ." לפני שבוע התחלנו בנען במבצע איסוף מוצרי מזון, באמצעות ארגז שהוצב בכולבו. תודה רבה לכל מי שתרם!
האיסוף יימשך עד 21/1 ואז נעביר את הארגזים המלאים לגני הילדים של העמותה .
המוצרים הנחוצים: אורז, פתיתים, פסטה (רק אטריות קטנות), שמן, קמח, סוכר, רסק עגבניות, שוקולד למריחה ,ריבות. מוזמנים לקנות משהו כשאתם בכולבו ולהניח בארגז. בשאלות ניתן לפנות לקרנית חלופ או אורית תאודור.

עץ המוצצים: נגמלים בסטייל
יוזמה ברוכה של שרהל'ה אלמוג בשיתוף עם רוני שגב גלס הולידה את עץ המוצצים המקומי – עץ חרוב בחורשת ימית שישמח לקבל אל בין ענפיו את המוצץ של הנגמל/ת הצעיר.
אפשר לקבל אצל שרהל'ה כדור תלייה ומוזמנים לשלוח תמונה מטקס הפרידה ללוח אלקטרוני. גמילה נעימה!

מהרווחה: עדכונים
עם סיום חופשת הלידה חזרתי לנהל את תחום הרווחה והצרכים המיוחדים ואני שמחה לחזור ולעמוד לשירותכם.
כמה נקודות שחשוב לי להזכיר:
• אני מזמינה את מי שחווה קושי או זקוק לסיוע ליצור איתי קשר. בנוסף, חברים השמים לב לקושי של חבר/ה מוזמנים לפנות אליי. (דיסקרטיות מובטחת).
• ימי העבודה שלי הם ב', ג' ו-ה', בהיקף של חצי משרה. נייד: 6931190- 052 מייל: limorevaha@naan.co.il
• את 'אשכול סיעוד, בריאות ורווחה 'תנהל רקפת בנדה, שנכנסת בימים אלו לתפקידה ,ואנו נעבוד בשיתוף פעולה הן במסגרת מינהלת הבריאות והן בכל הנושאים החופפים של בריאות ורווחה.
• כל בקשה חריגה הקשורה לצרכים מיוחדים צריכה להיות מוגשת בכתב ותידון ב'צוות המלווה לצרכים מיוחדים 'אותו אני מרכזת ובו חברות: מנהלת האשכול – רקפת בנדה, נציגת ציבור – גלי וייס ,ועו"ס שיקומית מינה לויזון.
ורד איתן מנהלת הכספים, חברה בצוות לנושאים הפיננסיים, ולפי הצורך – מנהלת הקהילה שרון אולמן.
• במסגרת תפקידי אני מרכזת את צוות 'ממונים על מניעת הטרדות מיניות בקהילה' בו חברים ריקי גרין ורונן רחמוט. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו גם אם יש ספק ובכל שאלה בנושא.
בברכת שנה אזרחית שמחה ובריאה, לימור אלי-יהודאי

זה לא נגמר זה רק הסוף: כדורסל לנשמה
לפני חמש שנים הקמנו קבוצת כדורסל וקראנו לעצמנו "הפועל נען/ברנר". קבוצת חברים הרוצים לשחק כדורסל ולהתחרות בליגה מסודרת. אז נרשמנו באיגוד הכדורסל, ארגנו תלבושות והסעות למשחקים והתחלנו במסע מדהים שהסתיים השנה. קבוצת חברים משמעותה שהערך הגבוה ביותר הוא החברות, הביחד, האהבה. כמובן שרצינו לנצח כי זה חלק מהתחרות, אבל לשמוע את מורן מסביר לנו על זוגיות ואבהות בדרך חזרה מהמשחקים שווה הרבה יותר .
בעונתנו הראשונה סיימנו מקום 5, בשנייה מקום 3, ובשלישית מקום 1!! לקחנו אליפות, גזרנו רשתות באולם הביתי ,ועלינו לליגה א'. החלטנו לעלות ליגה בשביל האתגר. האמנו בעצמנו והצבנו לנו מטרה להישאר בליגה ,וכמו הציפיות
– גם נשארנו. את השנה הזאת התחלנו אבל הבנו מהר שהמחויבות הנדרשת מאתנו גדולה מדי, ולכן החלטנו להפסיק את פעילות הקבוצה .הקמנו את הקבוצה כחברים ואנחנו מסיימים אותה כחברים אפילו יותר! לא הסמל, או השם או הצבע של המדים שלנו זה מה שמשנה – כי אם החברות והביחד שלנו שעברנו בחמש השנים האחרונות .
אנחנו רוצים להודות למי שעזר ותרם לנו במהלך התקופה המדהימה הזאת: ועדת ספורט בניצוחו של עומרי וידן שנתנו לנו דחיפה ראשונית להקמת הקבוצה, לוועדת התמיכות של מועצה אזורית גזר, לגני כנען שהיו הספונסרים
הראשיים של הקבוצה (ואז היו חייבים לחתן שם את תום), לקבוצה השנייה של נען – שתמיד היוו דוגמה בדיוק למה שאנחנו לא רוצים להיות, לילדי המזכירות שלא היינו יכולים בלעדיהם: גל דיין, אפיק שוורץ, רן פתחה, גל אלוני, נדב פוקס, לכל הקהל (ובראשם ההורים שלנו שחזרו לימי הקטסל לראות את הילדים שלהם משחקים) שהגיע וצפה בחברות ובקסם שמתהווה על הפרקט. תודה לכולם! אנחנו עדיין חברים ועדיין משחקים מדי פעם – כולם מוזמנים .
שלכם, מורן כוכבא, תם נרקיס, און גולדסטין, עדי שרון, תום שרון, צ'ילי, לי צ'רנר, אורי קריגל ,גילי ניר ,שון שריקי

כדורסל ליגה ארצית: חורף חם באולם
אחרי כמעט חודש מאז המשחק הביתי האחרון, הפועל נען שלכם חוזרת הביתה, למשחק שיחתום את הסיבוב הראשון. מעודדים מהניצחון הדרמטי (77-79) ביטבתה מסל ניצחון בשניות האחרונות, הקבוצה רוצה להשיג ניצחון שני רצוף, והפעם בבית. ביום ראשון 19:30 נארח את מכבי שוהם, בואו להיות חלק ממשפחת הכדורסל בנען!

מרכז למידה וחוגי המועצה: משלבים כוחות בספרייה
מרכז הלמידה שבספרייה ישמש מעתה גם לחוגי לימוד והעשרה של המועצה לילדים ולמבוגרים. מתוך כך ערכנו שינוי בשעות הפעילות: המרכז יהיה פתוח בימי שלישי 16:00-18:00 להכנת שיעורי בית, עבודות ולמידה למבחנים.
בימים הקרובים יישלח שאלון מקוון שמטרתו להתאים את פעילות מרכז הלמידה לצרכים בנען, ונשמח אם תקדישו לו כמה דקות. לפרטים על מרכז הלמידה: עדי שפריס ונעמי ברעם יטאח. לפרטים על חוגי המועצה: קובי רביד.

איפה שמים גזם: מי הזיז את המכולה שלי
נפרדנו ממכולות הגזם שעמדו בשכונת יכין (מקלט יהודה קרן) ובשכונת דקלים (מריו סיירף) והן פונו ממקומן.
מעתה יש להניח את הגזם בעמדות אלו על הקרקע. הפינוי יבוצע כרגיל על ידי הנוי והמועצה. רון גינדין

אירוע פתיחת שנה: תודה לנען דן גיין
ביום חמישי שעבר התקיים בבית גלילי אירוע מרגש ומהנה לסיום שנת הפעילות של הפנסיונרים בני הדור השני .
האירוע שהיה רב משתתפים התקיים בחסות ובמימון נען דן ג'יין כהוקרה לבני הדור השני לציון 80 שנה למפעל .
תודה גדולה לסודקהאר מנכ"ל המפעל, למשפחת ג'יין, ולרן די-נור שתמך וסייע יחד עם שירי למימוש הרעיון. תודה על רוחב הלב, על הדברים מעוררי ההשראה שנשא סודהקאר, על להקת המפעל – גדעון ארז, יוסי לוי ועמית אנוך – שהנעימו בנגינה ובשירה, על הארוחה והאירוח הנפלא של אתי רוניס, הדס פוקס והצוות שאיתן, על הסטנדאפיסט ששימח והצחיק אותנו עד מאוד, וכמובן לכם, החברים הרבים, תודה שבאתם בלב פתוח וחפץ להיפגש וליהנות יחד .
אנו מאחלים ומקווים לעוד עשיה מבורכת משותפת במגוון תחומים בין קהילת נען ונען דן ג'יין. צוות חוג הנוער 2000

מי בא לשמור על המחנה? לענף הביטחון דרוש/ה בדחיפות שומר/ת. אפשרי גם רק ל-4-5 שעות .לפנות לניר אלוני.

שורה להשראה: אם אתה מבלה את כל חייך בציפייה לסערה, לעולם לא תיהנה מאור השמש (מוריס ווסט)