דפי מידע

דף מידע 3693

מס' 3693 , יום שישי ד' טבת, 22/12/2017

מזל טוב קולולולולו
לגילת משריקי וארז בשי, לאסתר ועזר ולכל המשפחה – להולדת הבן והנכד 

מנהלת השיוך והדיור: עדכון לחברים
בהחלטה משותפת של גיא דיין ומנהלת השיוך והדיור הוחלט שלאור חוסר יכולתו של גיא להקדיש את הזמן הנדרש על מנת להוביל את מנהלת השיוך והדיור ליישום מדיניותה ומטרותיה כפי שהן ידועות למנהלת היום, בתום שנת עבודתה הראשונה, גיא יסיים את תפקידו כמנהל מנהלת השיוך והדיור. מנהלת השיוך והדיור תציג בהקדם בפני מוסדות הקיבוץ מבנה ארגוני ותפקודי שונה מזה בו היא פעלה בשנת עבודתה הראשונה, ובתיאום עם יו"ר הקיבוץ ,יחליף עודד רובין את גיא כמנהל המנהלת לפחות עד מועד אישור המבנה הארגוני הנ"ל.  אנחנו מודים לגיא על פעילותו ומאחלים לעודד ולמנהלת השיוך והדיור הצלחה בהמשך פועלם.
ניתן לפנות לעודד במייל: odedrubin83@gmail.com או בטלפון: 6121600- 052.בהזדמנות זו נבקש לעדכן שבמהלך לימוד הנושאים בהם עוסקת מנהלת השיוך והדיור בחודשים האחרונים, הגענו למסקנה שלטובת הצלחת התהליך אותו אמורה המנהלת להוביל, יש צורך בשילוב של יועץארגוני שיסייע למנהלת ולצוות הניהול של הקיבוץ בצמתים שונים של התהליך אותו אנחנו צפויים לעבור עם החברים.

לאחר בדיקת מספר חלופות לגיוס יועץ, גייסנו לאחרונה את ד"ר אופיר דוידסקו ללוות את העבודה. עבודת היועץ אושרה על ידי צוות הניהול .לאופיר ניסיון עשיר בלווי תהליכים בקיבוצים ובארגונים אחרים, הוא מלווה את עבודתנו מזה כחודשיים ואנחנו תקווה שניסיונו ויכולותיו המקצועיות אכן יסייעו לנו בתהליכים החשובים שנעסוק בהם בתקופה הקרובה.  ברק ניר, יו"ר מנהלת השיוך והדיור

צוות מינוי ומכרזים: מכרז גזבר/ית
מכרז למינוי גזבר/ית נשלח השבוע במייל וניתן לקבלו במש"א. מועמדות ניתן להגיש עד 6.1.18. ריכוז המכרז באחריות דורית אפרתי קוטלי מצוות מכרזים. התפקיד נפתח למכרז לאחר השלמת קדנציה ע"י רותי גלילי .

חוג הנוער 2000: סוגרים שנה 
אירוע סוף השנה, בחסות המפעל, יתקיים ביום חמישי 12/28 בבית גלילי. בתוכנית: 8:45 – נפתח בארוחת בוקר, 10:00 – נציין 80 שנה למפעל, ובהמשך נצפה בהופעה של השחקן והקומיקאי אלי גלפרין. נחכה לכם! צוות הבנות

פאב התק"מ 11 פותח את 2018 
מסיבת סילבסטר ביום ראשון 31/12. החל מ-21:30 מסיבת ריקודים שמחה באווירה ביתית .

הכולבו: יהיה פתוח ביום רביעי 27/12 מ- 7:00 עד 10:00 בלבד, לרגל ספירת מלאי .

אלופים של חופש חנוכה: מי ניקה את אמת המים?
השבוע, בשקט ובנחישות, יצאו ילדי מרח"ב ד 'ברגל למבצע ניקיון באַ מ ת המים העתיקה (סמוך לכביש 6).

עטוּ כפפות, זחלו לתוך האמה ושלפו ממנה ערמות של אשפה שהושלכו לתוכה ובסביבתה .אתם מוזמנים לטייל ולראות איזה מקום נקי ויפה השאירו אחריהם החרוצים הצעירים, ולהציץ בתמונות בלוח האלקטרוני.

גאווה גדולה על המבצע החשוב למען הסביבה, וכל הכבוד למרחביסטים שיזמו והובילו – דקלה רביד וגילי ניר, ולאורי קריגל שסייע עם רכב לפנות את שקיות האשפה הגדושות. שאפו!   

אולי כן: ביקור בתערוכה במוזיאון ישראל
במסגרת עלו"ה, נסיעה לתערוכת האומן הסיני איי וייוויי – אולי, אולי לא.
למי שטרם הספיק, למי שראה והתפעל ורוצה שוב, מוזמנים להצטרף. יום רביעי 10/118
יציאה ב- 8:20 מחניית המכבסה, 10:00 קפה ומאפה, 10:30-12:30 סיור מודרך בתערוכה, 12:30-13:30 – באודיטוריום – רומנסות ספרדיות עם ניצה טרמין. חזרה עד 15:00. עלות 40 ₪. הרשמה אצל יעל רז. משולחן מנהלת הקהילה 

ניהול אשכול הבריאות הסיעוד ורווחה:
בשעה טובה לאחר תהליך ממושך אשר כלל מועמדים מבית ומחוץ, אותרה מנהלת למערך הסיעוד – רקפת בנדה. לרקפת ניסיון ניהולי כמזכירת קהילה במשך שתי קדנציות רצופות בקיבוץ מתחדש, והיא מנהלת גם את תחום הסיעוד, הבריאות והרווחה מזה מספר שנים בקיבוצה ובקיבוץ נוסף. רקפת מביאה עמה ניסיון רב, רמה ניהולית גבוהה, והבנה מעמיקה של התחום. לנוכח האתגרים שלפתחנו בתחום זה, אנו משוכנעים בלב שלם שהיא תביא ערך רב לנען.

עם חזרתה של לימור מחופשת לידה תתמקד משרתה בצרכים המיוחדים, וניהול האשכול יועבר לאחריות רקפת. רקפת תנהל את מערך הסיעוד לרבות מטפלות השטח, ותשמש גם כתובת ניהולית לתיאום ולבקרה של האשכול: בית הדרים, מרפאת שיניים, מרפאה ורווחה. כניסתה לעבודה תחל בהדרגה מ-28.12. בהצלחה!

שינויים במכבסה:
ענף הכביסה מוגדר כענף בהתנהלות כלכלית מאוזנת, ללא תקצוב ומס קהילה.
על אף הצעדים השונים שננקטו לאורך השנים, לא הושג איזון כלכלי, ונוצר גרעון כספי משמעותי .

לאור המצב נבדקו מספר חלופות להפעלת השירות וכן פורסם מכרז לניהול הענף, כולל בדיקת אפשרות של יזמות פרטית, אך לא נמצא החבר/ה המתאים שייקח זאת על עצמו .

כחלק מההיערכות לתקציב הקהילה לשנת 2018, הועלה הנושא לדיון בהנהלת הקהילה והוחלט:
להעביר את שירותי הכביסה עבור חברי נען ומוסדות הקיבוץ אל מכבסה חיצונית.
תאי הכביסה הנקייה ועמדת איסוף כביסה מלוכלכת יישארו כמו היום. מחיר לק"ג לא יעלה .
צוות העובדים בענף – יפי, דבורל'ה ושלומית, המפעילים את המקום שנים רבות ובמסירות, עודכן בדברים.
השינוי צפוי להתבצע בתחילת חודש פברואר. פרטים נוספים ומידע מפורט יפורסמו בקרוב.

ניהול משק חי: 
השבוע פורסמה מודעת דרושים לניהול משק החי, לאור בקשתו של ניר אלוני לסיים תפקידו לאחר 12 שנים.

חדר הכושר:
על רקע גרעון תקציבי הופרד השנה חדר הכושר מבריכת השחייה והוכפף לאשכול התרבות והספורט.
במסגרת זו נעשה ניסיון להפעילו שנה נוספת במתכונת הקיימת אך למרות הגדלת נפח המנויים לא הושג כיסוי לעלויות התפעול וההדרכה המקצועית. לפיכך אושרר בהנהלת הקהילה השבוע מודל הפעלה חדש. מטרת השינוי היא להוזיל עלויות ולהגדיל את מספר המשתמשים, ולהגיע לאיזון תקציבי ללא סבסוד קהילה.

עקרונות ההפעלה בשיטה החדשה:
חדר הכושר יוגבל לחברים ותושבי נען (ברי רשות ואולפן) ולא יהיו מנויים חיצוניים. הוא יפעל כמו חדר כושר בבניין או במלון, לא מסחרי, באופן שאינו מחייב נוכחות מדריך (המייצרת עלויות) .

  • עלות מנוי לשימוש עצמי: 50 ₪ לחודש (במקום 150 ₪ עד כה).
  • חבר המעוניין להשתמש בחדר הכושר יגיש אישור רפואי וטופס ביטוח לאחראי חדר הכושר, יחתום על התחייבות לשמירה על המקום ויקבל מפתח לשימושו בלבד.
  • תפקיד אחראי חדר הכושר (בשכר צנוע) יהיה להקצות מפתחות למשתמשים, לאסוף ממנויים תצהיר ביטוח, אישור רפואי, התחייבות ,לדאוג לתחזוקה ולניקיון המקום, להכין תקציב ולבקרו .
  • מתאמנים יוכלו לתאם לעצמם הדרכת כושר מקצועית בתשלום ישיר למדריך (כיזמות פרטית). מועד התחלה למעבר למתכונת זו – ינואר 2018.

אנו מאמינים שבדרך זו ניתן יהיה להמשיך להפעיל את חדר הכושר, להגדיל מספר משתמשים, לתחזק את הציוד ואף לשדרגו עם הזמן. בשאלות ניתן לפנות לרעיה בן אברהם. בהנאה למשתמשים! שרון אולמן

הוועדה הירוקה: עדכונים מהשטח
פרויקט הקומפוסטרים השכונתיים: בשבועות האחרונים יצאנו במבצע לשיפור ושדרוג הקומפוסטרים, פיזור פחים לחומר יבש (שיהיה נגיש ונוח להוסיף לקומפוסט), וגיוס מתנדבים(כדי שבכל שכונה יהיה אחראי קומפוסטר). חברים שרוצים להצטרף לפרויקט ולקחת אחריות על קומפוסטר שכונתי מוזמנים לפנות לאייל מצליח 9105656-050. מדובר בהתנדבות שדורשת 5 דקות בשבוע לכל היותר, והיא תסייע לנו מאוד לשמור על תחזוקת הקומפוסטרים לרווחת הציבור כולו.

ממחזרים שקיות ואריזות לפח הכתום: הפחים הכתומים עדיין לא הגיעו אלינו, אבל כבר היום אפשר בקלות להפריד ולמחזר לפח שהוצב בכניסה לקריית האומנים. זה פשוט, זה נגיש, וזה ממש נוח. מה זורקים לפח הכתום? שקיות נילון, אריזות מזון, אריזות חטיפים, שקיות חלב, קרטוני חלב, קרטוני משקה, שקיות קפה ,מכלי פלסטיק של מוצרי קוסמטיקה. כל הפרטים בפייסבוק של נען ויש גם פרסים שווים לממחזרים הראשונים!

שורה להשראה:
כמה אבני חן מפסיד אדם, מפני שאבד לו אורך הרוח לדבר עם הבריות ללא תכלית וכוונה –  אלא סתם, כדי להכירם (יאנוש קורצ'אק)