דפי מידע

דף מידע 3675

מס' 3675, יום שישי, י"ט באב, 11.8.2017

שבת שלום

סיכום האסיפה
באסיפה שהתקיימה השבוע,אושרה העברה לקלפי של המועמדים:
אביב גונר (בן זוגה של דפנה שילה), שירן אברהם (בן זוגה של אורטל עופר), אורלי גרני (בת זוגו של עודד),
טלי סדרינס (בת זוגו של ניצן גרסטל) ורונלי ליבנה (בת זוגו של ליעד).

קלפי לקבלה לחברות פתוחה מהיום, שישי 11/8 עד ראשון 13/8 (כולל).
לסיוע בהצבעה ניתן לפנות לענת תדמור ביום ראשון בשעות העבודה 052-2232695.
בבעיות טכניות ושאלות, ניתן לפנות לאיילה סול, 052-8892222 בשישי עד 14:00 וגם ביום ראשון. בהצלחה למועמדים.

מזל טוב!
לסוניה וצ'רלי שריקי, ולכל המשפחה, להולדת הנכד – בן לקרן ולויקטור בן-זקן
ברכת הצלחה בדרך החדשה!

לדניס לוין – שהתגייס לצה"ל
ללירי רחמוט – שיצאה לשנת שירות בכפר הנוער בן שמן

משולחן צוות מינוי ומכרזים: מתקדמים לאסיפה
ביום שני 21/8 נקיים אסיפה בשני נושאים:
1. מרכז דור צעיר
2. יו"ר קיבוץ.
לאחר תהליך ארוך של למידה ומפגש עם מועמדים רבים וחברים בחר  צוות מכרזים בשני מועמדים שיועמדו לבחירת הציבור.
פרטים על המועמדים יפורסמו בהמשך בדף ייעודי ובפייסבוק. שיהיה לכולנו בהצלחה.

שחרית של שבת: רסיטל לפסנתר
בשבת 19/8 בשעה 11:00 נארח ב'סלון למוסיקה קאמרית' רסיטל לפסנתר עם נתן כהן, הילד המחונן בן ה-12, ועם הפסנתרן בעל השם העולמי אלאן גאמפל, ביצירות מאת  סקרלאטי, שוברט, שופן, פואולנס וליסט. הכניסה ללא עלות. ילדים מגיל 6 בליווי מבוגר.

מענף המזון – ביום שני 21/8 ייצא צוות הענף ליום טיול. חדר האוכל יהיה סגור .  

מהביטחון: החלפה זמנית
ניר אלוני בחופש בין התאריכים 15-23/8 מחליפים אותו: 15-17/8 דן גרין 2232301- 052, ומה-18/8 איל מזרחי 5525057 -052. 

דיוֹ דיוֹ: חדשות האורווה

  • מחנה רכיבה – הורים שמעתם? אנחנו פותחים מחזור נוסף של מחנה רכיבה בתאריכים 27-31/8 מ-8:30 עד 15:00 כל יום. בתוכנית: שיעורי קרקע, ממשק ורכיבה ,שמעבירים המדריכים המעולים שלנו. וגם: משחקים, יצירה, פיתות בטאבון ובריכה. מגיל 6 מתקבלים בשמחה. לפרטים ולהרשמה: 6741305- 054.
  • רכיבה טיפולית – מזכירים לכם שאנחנו עובדים עם קופת חולים כללית, מחיר שיעור רכיבה מסובסד – 45 ש"ח בלבד! אז השיגו הפניות ואישורים ותיהנו ממחיר מצוין .

המשך חופש מהנה ונשמח שתצטרפו אלינו בדהרה!

יום כיף לילדי פליטים: על קהילה ובריכה גדולה 
בשבוע שעבר אירחנו בנען 46 ילדים מתוקים בני 4-10, ממועדונית של עמותת אליפלט – אזרחים למען ילדי פליטים .שמחנו להיענות לבקשה עם 12 קיבוצים נוספים, לאפשר לילדי הפליטים, ששוהים ברוב שעות היום בגנים ובצהרונים צפופים בדרום תל אביב, לצלול לתוך יום של כיף וחופש בבריכה .

האורחים הצעירים ירדו מהאוטובוס צוהלים ונרגשים, זללו קצת סנדביצי'ם (שהוכנו באהבה ע"י מתנדבות חרוצות) ורק חיכו לאות שמותר כבר לזנק לכחול הגדול. )קשה להתאפק אבל צוות המצילים המתוגבר הסביר קודם איך שומרים על עצמנו ועל אחרים(. בתוך המים חיכו להם כדורים צבעוניים והאטרקציה הכי הכי – ילדי מרח"ב ה 'האדירים – שביקשו מיוזמתם להיות שותפים .

היה מרגש לראות מהצד באיזו טבעיות וקסם אישי ניגשו ההייניקים שלנו ויצרו חיבור כמו שרק ילדים יכולים; שיחקו ,הצחיקו, ליוו לשירותים, עשו שק-קמח, היו שם בשבילם עד הסוף ונפרדו בחיבוקים .היה קשה לשלוף את החבר'ה מהמים, ככה זה כשנהנים .את ארוחת הצהריים הגשנו על הדשא, )ולמרות החלום לתת להם אוכל בריא, החלטנו שיום כיף זה יום כיף ומתפנקים כמו שילדים אוהבים( צוות המתנדבות האנרגטי של א.צהריים ארז שניצלים בפיתות, צוות מזנון הבריכה תגבר עם צ'יפס, והגברים שעל מלאכת השינוע תיזזו עם הקלאב-קאר והסטימרים. סיימנו עם קרטיבים והפתעה קטנה לדרך, ונופפנו לשלום .

אחרי שסיימנו לקפל ציוד ולהחזיר את שטח הבריכה לקדמותו, נשארה בלב )מתחת לעיגולי הזיעה כי היה חם זוועה( הרגשה טובה. על מה? על זה שיש לנו כקיבוץ את האפשרות והזכות לתת יד ולעזור לאחרים, על ההתגייסות המפתיעה של חברים וחברות – מכל הגילים – שבאו ברצון, עם או בלי בגדי ים, ונתנו ככל יכולתם. על ילדי המרחבים שצומחים פה בוגרים ורגישים וכנראה סופגים דברים טובים.

לכולכם תודה גדולה .היה כיף איתכם ובזכותכם. כן ירבו ההזדמנויות.

קרדיט: הגר אוקו, מירהל'ה פק, אילן פרידברג, ניר דגן, אביבה נווה, ענבר קמיר-לוי, רחלי קמינסקי, אסי אנוך, עדי שיפריס, רחלי אנוך, איילת גורן, רנן אילן, ענבל יונתנוב, מיכל אנוך ,מיכל שגב, לירון פרידברג, אביב שגב, גל דביר, יהודית פלסמן ומרח"ב ה', יורם שגב ואנשי הבריכה היעילים – איילת רם ,עידו שיפריס ,בן שגב, אסתר גרני וצוות המטבח.       עפרי קרן

שורה להשראה:
"שמעתי פעם ברדיו איזה חכם מדבר, שאמר שאנחנו זה כל מה שמעל הטבע שלנו. יש את הטבע שלנו, וזה אנחנו ,החיות, הגורילות, שאם אנחנו רעבים אז נרצה להרוג את ההוא לפנינו בתור במקדונלד'ס, ואם אנחנו ממהרים אז נחתוך את כל הפקק ,ואם אנחנו רוצים עוד כסף אז נעגל קצת פינות, ואם אנחנו חרמנים אז נבגוד קצת , ואם אנחנו רוצים עוד כבוד אז נשקר קצת. אבל יש גם את האפשרות האחרת:
לא להיות גורילה, להתגבר. לקלוט את עצמך ברגעים האלה ולעצור הכול ולהתגבר .
וזו גם הבחירה היחידה שלנו בחיים, כי מקדונלד'ס או בורגר ראנץ'. פרטנר או סלקום, יס או הוט, זה לא בדיוק בחירה.
הבחירה היא האם אני נכנע  או מתגבר, כועס או מוותר, אוהב או שונא. אז להגיד "ככה אני" זה לא תירוץ .
כולנו ככה. השאלה אם אתה רוצה להתגבר על ה"ככה אני" ולהיות אדם,או להיכנע לו ולהיות גורילה"(אילן הייטנר מתוך הספר 'קציצות')