דפי מידע

דף מידע 3672

מס' 3672. יום שישי, כז תמוז, 21.7.2017

שבת שלום
חג בנים – האירועים
אסיפה כללית חגיגית לקבלת בני ובנות י"ב, כיתת "סהר", מחזור 61, לחברות בנען,
תתקיים ביום שני 24/7, בשעה 20:00 במועדון.
בני ובנות הכיתה: שחר בלאיש, שביט גרני, ניב וידן, עינב זמיר, עילי לוי, דניס לוין,
ייטב סוקלסקי, גלי פוקס, ניב קוטלי, לירי רביד, לירי רחמוט, לביא רייך, עומרי שני.

מסיבת החג תתקיים בשישי הבא, 28/7. הבנים יציגו את המחזה 'סינדרלה' בשעה 20:30 ברחבת גן הזיכרון ולאחר מכן מסיבה בתק"מ.

מצוות מינוי ומכרזים: עדכונים
מכרז לבחירת יו"ר אסיפה – פורסם השבוע בדוא"ל ובאתר נען. הגשת מועמדות עד 10.8.2017. מרכזת המכרז: דורית שגב שכטר, טל': 052-2317980. למעוניינים יש לשלוח קורות חיים לדוא"ל michraz@naan.org.il או לתיבת המכרזים במש"א.

ניהול מערכת הגיל הרך – אושרה תקופת כהונה נוספת לחמוטל פרידברג בניהול מערכת הגיל הרך.אנו מברכים את חמוטל, ומאחלים לה הצלחה בהמשך תפקידה.

מהנעשה במחנה: משולחנה של מנהלת העסקים

נאמן למקור: השלמת פרויקט שיקום מעבר בית ברל
בחודש האחרון הושלם בהצלחה שיקום המעבר, שסבל מהתרופפות אריחי הריצוף הישנים. במסגרת הפרויקט הוצא הריצוף המקורי, בוצעה יציקת בטון כתחליף למצע החול, והמעבר רוצף מחדש בריצוף זהה למקור. הפרויקט בוצע ע"י אשכול בינוי ותשתיות, בהנחיית ועדת ישוב ובשיתוף ועדת שימור בנען. על מנת שמעבר היסטורי זה יאריך ימים, יש להימנע מלעבור דרכו ברכבים ממונעים כגון טוסטוסים, אופנועים, מיולים, קלאב קארים. תודה רבה לעוסקים במלאכה.
קצת רקע על המבנה: בית ברל הוקם על שמו של ברל כצנלסון כבית הבראה לילדי הנוער העובד. המכלול המקורי של בית ההבראה כלל את חדר האוכל בבית ברל הנוכחי, מועדון התרבות שהיום הוא הארכיון, ומגורי הנערים במבני רכבת ואגד ומעל לארכיון של היום. בית ההבראה היה מחוץ לגדר נען של אז. מבנה בית ברל הוא בסגנון באוהאוס.

הפחתת תנועת רכבים מזדמנים בתוך נען
כדי להפסיק את מנהגם של נהגים מהסביבה לקצר את דרכם ע"י מעבר דרך הקיבוץ בין שער ראשי לשער צפון, אנו מתכוונים להציב שומר בשער הראשי בשעות העומס בבוקר 8:30-6:30 בימים א'-ה'. בנוסף, שער צפון חזר להיות נעול בכל שעות היום עם אפשרות פתיחה לחברי נען. אנו מחפשים שומר ייעודי בתשלום. המעוניינים מוזמנים לפנות למשרד אשכול תשתיות 2842.

שכונת הרפת: התייחסויות לתכנון
בהמשך לשיתופי הציבור בנושא תכנון מוקדם של שכ' הרפת, נאספו התייחסויות שהעלו חברים.
מי שמתעניין מוזמן לקרוא את ריכוז הדברים באתר נען, או לקבלו מודפס/במייל מהמזכירות.
עירית שיפריס

תרבות חודש אב
ערב מפגשי למידה על אהבה, שנאה ומה שביניהן – ט' באב וט"ו באב בזווית קצת אחרת – יתקיים ביום חמישי 3/8 במועדון ובדשאי חדה"א. 20:00 התכנסות ופתיחה, בשעות 21:00 ו-22:00 יתקיימו שני סבבים של מפגשים, וב- 23:00 סיכום קצר. נושאי המפגשים לבחירה: אהבה עצמית, אהבת חינם ושנאת חינם, מדוע חרב בית המקדש הראשון, מה הקשר בין ט' באב וט"ו באב. לפתיחת הערב נשמח למתנדבים שיעלו לקטע קצר של דקות ספורות בסגנון Ted/פואטרי סלאם בנושא אהבה, שנאה ומה שביניהן. מוזמנים לפנות לרינת 054-4630191 או לרעיה 052-2232229. עוגות, עוגיות וכיבוד קל מעשה ידיכם יתקבלו בשמחה. הצוות המוביל: נעמי, רינת, זוהר, נורית, לירון ורעיה
החמסה של המטפלות: פסיפס לשלום
בימים אלו מוצגת תערוכה מיוחדת במינה, 'חמסות פסיפס לשלום' – תערוכה קבוצתית נודדת (אוצרת: חווה גדיש, יוזמת: אראלה קדם). אחת מבין העבודות המשתתפות בתערוכה – 'חמסה לשותפות ולצמיחה' – נוצרה בנען על ידי מטפלות ממערכת הגיל הרך שלנו – ערביות ויהודיות, דתיות וחילוניות. החמסה מורכבת מ-14 חמסות קטנות שיצרו מטפלות בליווי תלמידות סדנת הפסיפס.
הרעיון לתערוכה נולד במהלך מפגש של 'נשים עושות שלום' שהתקיים באזור.
בחירת המבצעות נעשתה כמחווה למערכת המקיימת שותפות בין מגזרים שונים
במשך כל ימות השנה, באופן מעורר השראה.
התערוכה עברה מגלריה בחדרה לגלריית 'SPACE-חלל' בגן העיר תל אביב,
ותוצג שם עד 6/8. משם היא תעבור לגלריה חדשה בישוב שגב שלום, ותמשיך לנדוד
ברחבי הארץ, כשבדרך מצטרפות אליה חמסות נוספות.
התהליך שעברנו בנען עם המטפלות היה מלווה בחדוות יצירה, הנאה והתרגשות.
תמונות ממנו מצורפות לדף המידע במייל (והנה התוצאה כאן משמאל).

תודה לצוות הגיל הרך על שיתוף הפעולה ולכל מי שנתנה יד אוהבת להשלמת הייצוג המכובד שלנו. מזמינה וממליצה לגשת לראות את התערוכה. אורית רם

ממשאבי אנוש: עדכונים

עבודת נערים וחברים צעירים עד גיל 21
תקנות חדשות של המוסד לביטוח לאומי החלות על הקיבוצים המתחדשים קובעות כי החל מיולי 2017 שיטת הדיווח לביטוח לאומי תשתנה. אחד ההיבטים מתייחס לעבודת נוער ולעבודת חברים צעירים עד גיל 21: הקיבוץ לא יוכל לשלם לביטוח לאומי סכום אחיד על כל בני הנוער מגיל 14 כפי שהיה עד עתה, ובנוסף, ביטוח לאומי לא מאפשר לדווח על צעירים עד גיל 21 דרך הקיבוץ ולכן לא ניתן לבטחם בביטוח לאומי. בהתאם לכך, כדי שיהיה כיסוי בביטוח לאומי לנערים ולצעירים עד גיל 21 שעובדים אצלנו, נצטרך להעסיקם כעובדים שכירים.
הנערים והוריהם קיבלו על כך הסבר דרך החינוך המשלים, ומנהלי הענפים מתפעלים את התהליך יחד אתנו במש"א. מוזמנים לפנות אלינו בשאלות ונשמח לסייע.

יום עיון לצוותי מש"א והנהח"ש – ביום רביעי 26/7 בין השעות 16:00-13:30 וביום חמישי 27/7 כולו לא תהיה קבלת קהל במשאבי אנוש ובהנהלת חשבונות עקב יום עיון לצוותים.

NAAN OPEN: גמר זוגות
טורניר הטניס המקומי מגיע אל רגעי השיא. מחר, שבת, בשעה 21:00 גמר זוגות מפגיש את שני הצמדים החזקים להכרעה: אדם אגם ובן מניס נגד גוני מניס ושלומי זגורי. בואו למגרשים.

הורים מתעוררים: חושבים על סוף החופש
שבוע החופשה של מערכות החינוך בנען יתקיים מיום שני 21/8 עד שישי 1/9.
כיוון שהפעם יש רק סופ"ש אחד בימי החופשה, בו רוב המשפחות נופשות, החלטנו לדחות את אירוע הדגל "עיר האוהלים" ולקיימו בערב סוכות בדשאי חדר האוכל.
אבל חוץ מזה החופשה כמובן חיה ובועטת. מי מכם ההורים שיש לו רעיון לפעילות ומוכן להיות אחראי להפקתה – כמובן שיחד עם צוות שתגייסו למשימה – נשמח מאוד. מוזמנים לצור קשר ולעדכן. הצוות העתיק והוותיק – אורלי שגב, גיל סול, שלומית אלמוג ורעיה.

עד הבית: הצגת ילדים במועדון
ההצגה "עכבר העיר ועכבר השדה" – של תאטרון אורנה פורת – ביום שני 31/7 בשעה 16:15. מתאימה לבני 3-8. כרטיס: 30 לילד, מבוגר חינם. לפרטים: יעל קריגל

קריוס ובקטוס וצרות בשיניים: מקרי חירום
מזכירים לכם שבמקרי חירום בשעות שבהן מרפאת השיניים סגורה ניתן להתקשר אלינו –
לגילה 052-8341873 או לחנהל'ה 052-5525037.

שורה להשראה: "לזרוח בכל הכוח" (גרפיטי ברחוב תל אביבי)