דפי מידע

דף מידע 3668

מס' 3668 יום שישי, כט סיוון, 23.6.2017

שבוע המוסיקה והמחול: האירוע שסוגר את החגיגה
ממש היום ,שישי 20:30 ברחבת חדר האוכל, הדובדבן שבקצה השבוע המסכם:
ערב מוסיקלי מפנק במיוחד עם ההרכבים "אב הבית", "עשן לבן," ו"פורטינ'ז."

מצוות מינוי ומכרזים: מי ירכז את דור צעיר?
השבוע נשלח במייל ופורסם באתר נען מכרז לבחירת רכז/ת 'דור צעיר'. הגשת מועמדות עד 7/7/17.
מרכזת המכרז: דורית קוטלי 7796520 – 054. קורות חיים יש לשלוח לדוא"ל  michraz@naan.org.il  או להעביר לתיבת המכרזים במש"א. בהצלחה.

ריסוסים בשדות: לומדים ובוחנים
השבוע נערכה ישיבה משותפת ביוזמת חברים בה השתתפו נציגי הוועדה לאיכות הסביבה ובעלי התפקידים בתחום החקלאי בנען (גידי, גולן, יגאל, עירית). נמסר עדכון על הטיפול בנושא וצעדים עתידיים לצמצום הבעיה. חשוב לומר שפעילות הריסוס וההדברה שמבוצעת בשדות נען עומדת בדרישות החוק ,ואנו נמצאים בקשר עם פקח איכות הסביבה. עם זאת אנו שואפים להחמיר עם עצמנו ועם שותפינו מעבר לתקנות, ואנו ערים לכך ששכונות מגורים מתקרבות לשטחים חקלאיים צמודי דופן וזה מחייב טיפול אסטרטגי. נפרסם מידע נוסף לאחר שנגיע לסיכומים וליישום של ההחמרות.

יש לציין שהמשרד להגנת הסביבה מבחין בין חשיפה של אדם לחומרי הדברה בתוך ביתו/ ביישוב, לבין אדם שיוצא מביתו והולך לשטח חקלאי ושם נחשף לחומרים מסוכנים. אני מבקשת מחברים שנחשפים בתוך נען לריחות קשים מכיוון השדות, שחשודים כחומרי ריסוס או הדברה, לפנות אליי.   עירית שיפריס אשל

זמן פוליטיקה: עכשיו בוז'י
מפגש עם ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג יו"ר האופוזיציה, יו"ר מפלגת העבודה, מתמודד בפריימריז על ראשות מפלגת העבודה. יום חמישי 29/6 בשעה 20:00 במועדון.

מנהיגות צעירה: אירוח קורס משצ"ים (מדריכי שלח צעירים)
ביום רביעי אחר הצהריים תגיע לנען קבוצה של כ-225 חניכים )חלקם מביה"ס איתן( לשהיית לילה, במסגרת השתתפותם בקורס מנהיגות צעירה של משרד החינוך. הקבוצה תלון באזור הבוסתן והרפת לשעבר. איש הקשר הוא עודד גרני (8866944 – 055).

אנו שמחים לשתף פעולה עם עשייה חינוכית חשובה זו ומאחלים הצלחה למנהיגים הצעירים.

בירה ונסעירה: מה קורה בתק"מ 11
הלילה ,שישי 23/6 חוגגים את תחילת הקיץ במסיבה של פעם בעונה: מבצעים מתחלפים כל שעה על הבר, ומוזיקה שתרים אתכם ולא תיתן לכם להשתרע על הספה .מוזמנים בהחלט להזמין אורחים! מחכים לכם מ 22:00. צוות הפאב
שישי הבא 30/6 נוסטלגיה עכשווית – גרסת קיץ 2017: להקת "שנינות של הרגע "שחבריה הם מבני החטיבה, במופע בכורה רענן. מתארחים ומגיחים לכמה שירים: להקת "הבלונדה מכיתה י" הנוסטלגית .
21:00 מתחממים על הבר .21:30 מתחילים

בריכה: רק בשעות הפתיחה
גן השעשועים בשטח הבריכה עובר שיפוץ ומושבת למספר ימים. קצת סבלנות וייפתח לשימוש. עד אז אין להשתמש במתקנים.
אנו מדגישים שוב – הכניסה למתחם הבריכה לאחר שעות הפעילות אסורה בהחלט, ומהווה סכנה ממשית.
במים יש חומרי חיטוי ורעלים בריכוזים גבוהים, ובנוסף קיימת סכנת טביעה ופציעה בהיעדר שירותי הצלה.
שמרו על עצמכם, על ילדיכם שיוצאים לחופש וגם על החוק.     יורם והצוות

מאשכול בריאות ורווחה: שינויים ועדכונים
לאחר שנים רבות של עבודה מבורכת מסיים דן שרון, עו"ס שיקומי, את תפקידו. בשם קהילת נען אנו מודים לדן על הליווי המקצועי, המסור והרגיש של חברים ובנים בעלי צרכים מיוחדים ושל משפחותיהם, ועל הסיוע הקשוב לחברים שביקשו להתייעץ. דן היה חבר פעיל בצוות המלווה לצרכים מיוחדים, וזכינו להסתייע בידע ובניסיון שהביא עמו מהתנועה הקיבוצית ומקיבוצים רבים אותם הוא מלווה לאורך השנים. מודים על כך בהערכה רבה.

מאחלים לדן המשך עשייה משמעותית, הנאה ועניין, בבריאות טובה.
בימים אלו נכנסת לתפקיד מינה לויזון – עו"ס שיקומית בעלת רקע מקצועי עשיר, והיא תמשיך בליווי של חברים ובנים ובמתן ייעוץ לחברים שירגישו צורך בכך.

לקראת יציאתה של לימור אלי-יהודאי לחופשת לידה בעוד שבועיים 7/7/2017 מעדכנים לגבי התנהלות הרווחה בתקופת היעדרותה:
מאיה בר-טוב כהן, מזכירת הבריאות והרווחה ,תרכז את הפניות בנושאי רווחה וצרכים מיוחדים   ותנתב אותן. ניתן לפנות אליה באמצעות מייל: brevaha@naan.co.il, טלפון משרד רווחה: 2913, נייד:

4777746-053. מינה העו"ס תעמוד לרשותנו, ובמקרים דחופים או במידת הצורך, שרון אולמן תסייע ותהיה מעורבת. שרון חברה בצוות המלווה לצרכים מיוחדים מתוקף תפקידה כמנהלת קהילה ומכירה את הנושאים הנידונים בו.

מניעת הטרדות מיניות בקהילה: ריקי גרין ורונן רחמוט ממשיכים לשמש הכתובת בנושא.  

בית הדרים – רוני גונן מסיימת עבודתה במערך הסיעוד ובבית הדרים.
לירון פרידברג תיכנס כממלאת מקום החל מ-4.7 ותיתן מענה לצרכי הדיירים ולחברים הסיעודיים המתגוררים בביתם.
אנו ממשיכים בתהליך איתור וקליטת אם/אב בית ומנהל/ת מערך הסיעוד.תודה לרוני על עבודתה המסורה ,ואיחולי הצלחה בהמשך דרכך.

במרפאה – יעל קריגל נקראה לדגל (ונענתה, לשמחתנו). יעל תצטרף זמנית לצוות האחיות יחד עם חיה ,אחות מטעם שירותי בריאות כללית .שתיהן יחליפו את הדס בתקופת היעדרה.
כפי שפרסמנו, פזית עזרי ממלאת מקומה של הדס בתחום הלוגיסטי והאדמיניסטרטיבי במרפאה.
נמשיך לעשות את כל המאמצים לתת לכם שירות מצוין .בריאות טובה לכולם

מי הזיז את המשקפיים שלי: האופטומטריסט עבר מקום
מנחם האופטומטריסט יקבל מעתה במקלט המטוס (הצמוד לגן המשחקים שליד המרפאה). קביעת התורים תתבצע עצמאית ישירות מולו. טלפון במשרד: 9449936 – 09, מנחם: 3130515 – 054 ניתן להשאיר הודעה. לא תתאפשר הרשמה לתורים דרך נען.

חג שמח: עיד אל-פיטר
לכל העובדים בקיבוץ נען ולחברינו המוסלמים נאחל חג שמח לכבוד החג החל ביום ראשון – "עיד אל-פיטר" عيد الفطر, – "חג שבירת הצום", המכונה גם "החג הקטן". החג מציין את סיומו של חודש הרמדאן, חודש הצום המוסלמי, והוא מצוין בשלושת הימים הראשונים של חודש "שוואל" – העשירי בלוח המוסלמי.

על פי ההלכה האסלאמית, עיד אל-פיטר נועד לבטא רגשי הוקרה ותודה לאל על שסייע למאמין לקיים את מצוות הצום בהצלחה. במהלך ימי החג נהוג לתת צדקה לעניים (המשמשת גם ככפרה על חטאים שבוצעו במהלך הצום), לבקר חולים, להעניק מתנות לילדים ולהרבות באכילת דברי מתיקה. בשעות הצהריים של היום הראשון נהוג לקיים ארוחת חג משפחתית גדולה בבית האימהות של המשפחה המורחבת. בנוסף לכך, עיד אל-פיטר הוא חג של מחילה, שלום, קהילתיות ואחווה. לכן במהלך החג המוסלמים מרבים לבקר את חבריהם וקרוביהם, וזוהי הזדמנות ליישוב מריבות ומחלוקות.

חופשה מאורגנת: ספרד
למעוניינים, הנה הפרטים: 8 ימים בדרום ספרד (גרנדה, סיביליה, קורדובה, רונדה, מיחאס, קאדיז, האי גיברלטר ומלגה),
תאריכים: 16-23/10. אירוח על בסיס חצי פנסיון. כולל הסעה לנתב"ג.
מחיר לאדם בחדר זוגי 1,340 יורו, תוספת ליחיד בחדר 200 יורו. פרטים והרשמה אצל יעל רז

 אנשים טובים באמצע הדרך
לפני כשבועיים איבדתי שיווי משקל ונפלתי במרכז המשק ללא יכולת לקום. תודה גדולה להלל אפיץ
(שחוגג השנה בר מצווה) שהזדרז לעזור לי ולהזעיק עזרה. תודה גדולה לרומי בר-לב ולגלית יערי שעזרו לי לקום ולהתאושש.
תודה תודה, זיוה סובול והמשפחה.

שורה להשראה:
"תהיה מי שתהיה, ותעשה מה שתעשה, כשאתה באמת רוצה משהו, זה מפני שהמשאלה הזאת מקורה בנשמתו של היקום. זאת היא השליחות שלך על פני האדמה"  (פאולו קואלו  מתוך האלכימאי)