דפי מידע

דף מידע 3667

       מס' 3667. יום שישי, כב סיוון, 16.6.2017

שבת שלום!

קולולולו ומזל טוב!
לאורלי ועודד גרני, לאסתר ולכל המשפחה – להולדת הבת והנכדה

לשני (ציקמן) ואביתר מעברי, לעופרה ומשה, לשרה ולכל המשפחה להולדת הבת, הנכדה והנינה

פעילות צוות מס איזון וצוות פנסיה: עדכון
באסיפה שהתקיימה בסוף פברואר ובעקבותיה קלפי שנערכה בתחילת מרץ הוחלט על מינוי צוות אחד שיבחן את האפשרויות להורדתו של מס האיזון וצוות נוסף שיבחן את האפשרויות להעלאת גובה הפנסיה.

הצוותים, שמונו ע"י הנהלת הקהילה במהלך אפריל, מורכבים אך ורק מחברים מתנדבים.

מיד עם קבלת המינוי התחלנו להיפגש, לעיתים תכופות למדי, בכדי ללמוד את הנושאים. לימוד החומר כולל איסוף נתונים מהמערכות הציבוריות, מפגשים עם בעלי תפקידים רלוונטיים, כמו גם עם חברים שרצו ורוצים להביע את דעתם. אנחנו נמצאים בעיצומו של התהליך אך רחוקים עדיין מסיכומים והמלצות. אי לכך, מצאנו לנכון לעדכן את הציבור (לאחר עדכון הנהלת הקהילה) כי לא נוכל לעמוד בהחלטת האסיפה להגיש את הצעתנו עד סוף יוני.

כמובן שנעשה כל שביכולתנו במסגרת אילוצי העבודה ואילוצים אחרים של חברי הצוותים, להשלים את המלאכה בהקדם האפשרי.
אירית אהרונסון – מרכזת הצוותים

צוות מכרזים: מפגש עם חברים לקראת בחירת מזכ"ל
צוות מינוי ומכרזים מזמין חברים שמעוניינים להשמיע את דעתם בנושא בחירת המזכ"ל הבא לפני תום התהליך והבאת המועמדים לאסיפה. המפגש יתקיים ביום שלישי הקרוב 20/6 החל מהשעה 21:00. יש לתאם מראש מול דורית שגב שכטר 052-2317980.

שבוע המוסיקה והמחול: מה רואים, מה שומעים
ממשיכים באירועים לסיכום השנה, ואתם מוזמנים מאוד:

 • שישי 16/6 הרכב "הדיקסי" 20:30 במועדון. (המועדון יהיה סגור לטובת ערב זה).
 • שני 19/6 ערב בגוון קלאסי 20:00 במועדון.
 • שישי 23/6 ערב סיום עם הרכבי "פורטינ'ז", "עשן לבן" ו"אב הבית" 20:30 ברחבת חד"א.
 • ראשון 18/6 סיום חוגי המחול של המועצה – 19:00 באולם המופעים בגבעת ברנר. כרטיסים: 15 ₪ אצל קובי.

אשכול הבריאות והרווחה: תזוזות ושינויים
תקופה מאתגרת עוברת עלינו, ואנחנו עושים כל מה שאפשר כדי לשמור על יציבות ומענה בכל תחומי האשכול:

 • במרפאה – הדס מנהלת המרפאה יצאה לשמירת הריון. בימים הקרובים יינתן מענה של אחות מחליפה. תפקוד המרפאה יימשך כרגיל אך יתכן ויהיו אילוצים שיחייבו שינויים בשעות הפתיחה. האחריות להתנהלות המרפאה עברה לפזית עזרי, ובמקרים דחופים בלבד ניתן לפנות אליה בטלפון 052-2552008.
 • בבית הדרים ובמערך הסיעוד – רוני גונן מסיימת בקרוב את תפקידה כמנהלת המערך.
  מכרז לתפקיד וגם לתפקיד אם בית להדרים פורסמו השבוע.
 • רווחה – נערכים לקראת יציאתה של לימור אלי יהודאי לחופשת לידה, ונפרסם בהקדם פרטים לגבי מענה בתקופת העדרה.
  נצטרך לגייס קצת סבלנות, לפרגן לצוותים שעובדים קשה, והעיקר שתהיו בריאים.

מינהלת הבריאות

סיכום רבעון ראשון בתקציב הקהילה: עומדים באתגר
השבוע קיבלו ההנהלות (הנהלה וכלכלית) סקירה רבעונית. שמחים לציין שהקהילה עומדת באתגרים שהוצבו בפניה עם השינויים שחלו בשיטת המיסוי ובעקבותיהם הגריעה ממקורות הקהילה. הביצוע של שלושת החודשים הראשונים של שנת 2017 תואם את התכנית.

סקר באוויר: שביעות רצון – מערכות החינוך
ממשיכים עם הסקר המקיף שמטרתו לאמוד את שביעות הרצון מהשירותים הניתנים בקהילה. השבוע נשלח בדוא"ל השאלון השלישי מתוך הסקר, והוא עוסק בשירותים הניתנים במסגרת מערכות החינוך בנען. בהודעה תוכלו למצוא קישורים גם לשני השאלונים הקודמים, וכן לסקר למיפוי ההון האנושי, כך שאם פספסתם הודעות קודמות –

יש לכם הכול במרוכז. אנא עשו מאמץ ומצאו כמה דקות לענות ולהשמיע קולכם.  משאבי אנוש וצוות הניהול

זהבה גלאון – ערב פוליטי
יום שלישי 20/6 בשעה 20:00 במועדון. לפרטים נוספים: רנן אילן 052-2232517

ריסוסים בשטחים החקלאיים: בודקים לעומק
כקהילה שחיה על אדמתה ושנים רבות משתמשת בריסוסים, נשמח לביצוע בדיקה מעמיקה של נושא הרעלנים בריסוס. בימים הקרובים נפעיל חברה חיצונית המתמחה בבדיקות אלו ובחינתן מול התקנים.עירית שיפריס-אשל

משולחן ההנהלות: הכשרת מרתף בית גלילי
בימים הקרובים יחלו עבודות להכשרת מתחם לסמינרים ואירוח קבוצות במרתף בית גלילי. במתחם ייעשה שימוש משולב לפעילויות הקהילה וענף אירועים. ניהול המתחם יהיה באחריות ענף אירועים, ותהיה לו כניסה נפרדת (מתחת למדרגות הכניסה לאולפן המוזיקה/מחול).
ההנהלות מברכות על הכשרת חלק נוסף בבית גלילי, שהוא נכס קהילתי משמעותי לנען. אנו רואים בכך נדבך נוסף לקראת השלמת הבית בכללותו, לרבות אולם האירועים.

משאבי אנוש: מידע ועדכונים
בחודשים האחרונים אנו נדרשים למספר שינויים הקשורים בהחלטות שהתקבלו לאחרונה במדינה ובנען. אנחנו עדיין מסתגלים, לומדים ובוחנים את דרכי העבודה המתאימות ביותר. מספר עדכונים משולחננו:

הבראה – כבכל שנה, חודש יוני בנען הוא חודש ההבראה. כל עובדי הקיבוץ שהשלימו שנת עבודה בענף יקבלו דמי הבראה עפ"י חוק מדינת ישראל ולפי החלטות נען. גובה דמי ההבראה מחושב עפ"י ותק בענף/גיל והיקף המשרה.

ביטוח לאומי חברי קיבוץ – בהתאם לחוק ההסדרים החדש, החל מיולי 2017 משתנים כללי תשלום לביטוח הלאומי לחברי הקיבוצים. בהמשך נפרסם את העקרונות והשינויים העיקריים עפ"י החוק החדש.

מענק עבודה – מס הכנסה שלילי 2015 – הנהלת הקהילה בחנה שוב את הקריטריונים לקבלת המענק לאור ערעור שהוגש ע"י חברים על הקריטריונים לקבלת המענק (פירוט באתר נען בפרוטוקול ישיבת הנהלת הקהילה 23.5.2017) לאחר דיון הוחלט כי הקריטריונים לא ישתנו ויהיו תקפים כלשונם גם השנה. לבדיקת הזכאות ניתן להמשיך לפנות למש"א עד לתאריך 30.6.2017. חברים שכבר הגישו בקשה לבדיקת זכאותם יקבלו תשובות עד 30.6.2017.

עובדי חוץ – תזכורת: בעקבות ההחלטה על שינוי בהתנהלות, יש להעביר למש"א תלושי שכר של חודשים יוני ודצמבר וטופס 106.
מי שטרם העביר טופס 106 לשנת 2016 מתבקש להעבירו בדחיפות, זקוקים לו לדיווחי המאזן.

עדכון בעניין ערעורו של טל חזון בבית הדין הארצי לעבודה
בית הדין הארצי לעבודה בירושלים פסק כי דין הערעור להתקבל בחלקו בכל הקשור לאופן שבו הסתיימה עבודתו של טל חזון בקיבוץ נען. מתוך פסק הדין: "בהתחשב במכלול נסיבות העניין – מהות הפגם שנפל בפיטורי המערער – אי עריכת שימוע, והפרת חובת תום הלב בדרך ביצוע הפיטורים תוך גרימת עגמת נפש למערער – הגענו לכלל מסקנה כי יש לחייב את המשיב (קיבוץ נען) לשלם למערער פיצוי בגין נזק שאינו ממוני בסך של 75,000 ₪ נכון להיום. בנוסף לכך המשיב ישלם למערער סך של 35,000 ₪ הוצאות משפט".

קלנועיות או לא להיות: הרווחה מזמינה
הרצאה למבוגרים בנושא נהיגה על קלנועית/קלאב-קאר – הסכנות בדרך, בטיחות, ביטוחים וכל מה שאתם חייבים לדעת .מרצה בהתנדבות: טל סוקולובסקי, קצין בטיחות בתעבורה. רביעי 21/6 בשעה 10:00 במועדון.

מתי אוכלים: תזכורת על שעות פעילות חדר האוכל
צהריים בימים א'-ה' עד 14:30. שישי עד 13:00. שישי ערב עד 20:00. אנא הקפידו להגיע בזמני הארוחות, ונשמח לשרת אתכם. הגעה מאוחרת מקשה עלינו ויוצרת אי נעימות. תודה ובברכת תאבון בריא, צוות ענף המזון

מהביטחון: לא להיות שאננים
חם בחוץ וגם באגף הפריצות. אז רק מזכירים: לנעול בתים, גם אופניים וטוסטוסים ואם מתעורר חשד – דווחו לניר.

הביגודית תומכת בילודה במשק: בגדי הריון והנקה
אגף חדש: מבחר גדול של מכנסי הריון קצרים וארוכים, חולצות וגופיות להנקה. מחירי השקה 25% הנחה!

מי גבר קם מהספה?
גברים – תורכם הגיע! אני נרגש להודיע שבסוף החודש תיפתח קבוצת כושר לגברים. נתחיל לאט ובהדרגה ומי שיתמיד לאורך זמן – יזכה לחזור לימיו הטובים. שני ורביעי 22:00-20:30. פרטים והרשמה: יאיר אשל 052-8310123

עושים איכות סביבה: נקודת איסוף חדשה למכשירי חשמל ופרגון לגן חמנית
בעמדת המיחזור מול המרפאה מחכה לכם מיכל ירוק וגדול המיועד לאיסוף מכשירי חשמל קטנים: טוסטרים, קומקומים, מחשבים, מסכי טלויזיה וכולי. הפריטים יאספו בשיתוף המועצה ויישלחו לפירוק במרכזים בהם עובדים אנשים בעלי מוגבלויות. לשימושכם הפעיל והיעיל. תתחדשו.  וועדת איכות הסביבה
המשפחה הירוקה של יוני-יולי: גן חמנית! עם הגננת בינה פרג'ון והצוות מתקיימת לאורך השנה פעילות בנושאי סביבה שונים, כחלק מכלל הפעילות הסביבתית החשובה בכל מערכת הגיל הרך. תמונות על לוחות המודעות ובפייסבוק.

נרגשת ומודה: קולה של אמא
בתי, טל שגב, קצינה בבסיס הטירונים ניצנים, חיפשה בריכה בצפון שתסכים לארח למספר שעות (בחינם) את סגל ההדרכה שלה, 70 חיילות וחיילים. שמחתי לפגוש בנען חברים שנרתמים לעזרתה במרץ רב עם נכונות אמיתית.
חגית חזון פתחה, אילנה גרני, רחלי אנוך, גילי אלון ואחרונה חביבה – נירית די-נור, שאבא שלה "שיחק אותה בגדול" ודאג לאירוח נדיב בקיבוצו, נאות מרדכי. תודה רבה! כיף להיווכח שוב, שיש לנו קהילה מגויסת ואכפתית.  מיכל שגב

שורה להשראה
"החלטה היא רק ההתחלה. כשמישהו מקבל החלטה, הוא בעצם קופץ לתוך זרם חזק שיישא אותו למקומות שכלל לא חלם עליהם בשעה שהחליט"  (פאולו קואלו מתוך "האלכימאי")